Ako nebezpečné sú americké pitbulteriéry?


Reálna skúsenosť od majiteľa chovateľskej stanice amerického pitbulteriéra od roku 2011.
Hlavné body, prečo sú americké pitbulteriéry považované za nebezpečné. Údajne často útočia na ľudí. Vraj nemôžu žiť v rodinách s deťmi. Tiež nie sú kamaráti s inými psami.
A teraz podrobne s príkladmi pre každý bod. O útoku pitbull teriérov na ľudí. Spočiatku bolo plemeno chované na boj. To znamená, že pitbulovia bojovali s pitbulmi. A agresia voči človeku (akýkoľvek prejav agresie) bola ubíjajúca. Pretože keď sa psy bili, museli byť bez obojkov. A človek ich musel vedieť v prípade potreby od seba odtiahnuť. Psy, ktoré v vzrušení z boja mohli obrátiť svoju pozornosť na človeka, už boli vyradené. To znamená, že celá história plemena americký pitbull teriér je postavená na zákaze agresie voči ľuďom. Momentálne mám vo svojej chovateľskej stanici 10 amerických pitbulteriérov rôznych krvných línií. Žiadneho z týchto psov by ani nenapadlo na mňa zaútočiť alebo sa so mnou dostať do problémov. Z týchto psov mám troch psíkov. K cudzím ľuďom na ulici sa správajú veľmi dobre. V prípade potreby môže byť pitbul, ako každý pes, vycvičený na stráženie. Ale vrodene nemajú ochranné vlastnosti. Na rozdiel od takých plemien psov, ako sú doberman, nemecký ovčiak, malinois, rotvajler. Títo psi boli chovaní so schopnosťou dostať sa do konfliktu s ľuďmi. Ich genetický program obsahuje pracovné funkcie. A práca pre nich je istota. Spočiatku to znamená možnosť konfliktu s osobou. Preto tieto plemená psov kousajú ľudí a nepociťujú nepohodlie. Koniec koncov, majú to v krvi.
Podľa môjho výskumu neboli všetky známe prípady, keď „pitbul pohrýzol človeka“, pravdivé. Keďže nešlo o čistokrvné americké pitbulteriéry. Teda psy s kompletným a spoľahlivým rodokmeňom (ADBA alebo UKC). Samozrejme, počul som o prípadoch nekvalitného (nekvalitného) chovu amerických pitbulov. Kde chovali dvoch pitbulov so zlým duševným zdravím. Takíto psi môžu spôsobiť neočakávané reakcie na akúkoľvek akciu. To je dôvod, prečo je také dôležité kúpiť šteňa amerického pitbull teriéra z renomovanej chovateľskej stanice. Napríklad v našej chovateľskej stanici pitbulla “DOGNIK BULLS”.
Ďalej. Uskutočnil som štúdiu, aby som odhadol, ako často sú pitbulteriéri v Európe. Teda o koľko ich je viac či menej ako labradorov, dobermanov, rotvajlerov a pastierov, ktorí hryzú ľudí. Štatistika: pitbull je povolený vo Fínsku, Lotyšsku, Estónsku, Ukrajine, Bielorusku, Rusku, Švédsku, Českej republike, Írsku, Taliansku, Slovinsku. Pitbulteriéry môžu žiť, ale s dodatočným povolením od majiteľov (to znamená, zvážte, kedy platíte štátu ďalšie peniaze a tiež platíte za občianske poistenie): vo Švajčiarsku, Španielsku, Litve. Pitbully sú úplne zakázané vo Francúzsku (hoci v skutočnosti je ich veľa, dokonca aj čistokrvných), Veľkej Británii (v skutočnosti Briti každý mesiac nakupujú veľa pitbulov z krajín východnej Európy), Chorvátsku a Nemecku. To znamená, že v polovici európskych krajín je buď zákaz alebo obmedzenie vlastníctva psa pitbulteriéra. Aké by teda mohli byť skutočné štatistiky? žiadne. Nie zakázané rotvajlery, dobermany a nemecké ovčiaky skutočne hryzú ľudí. Ale keďže na to majú nárok podľa plemena, orgány rôznych krajín sú nečinné. Pred 40 rokmi sa rozhodli, že všade zakážu pitbulteriérov. Tak to robia. Aj keď je to absolútne nespravodlivé voči skutočne čistokrvným pitbulteriérom.
O živote amerických pitbulteriérov a detí. V skutočnosti sa pitbulom darí s deťmi výborne. Rovnako ako každé iné plemeno psa. Pamätajte, že pitbull je len aktívny pes, energický, ktorý miluje dlhé prechádzky a svoju rodinu. Toto nie je monštrum, ktoré sa narodí a chce uhryznúť brucho okoloidúcemu dieťaťu. Pitbul, ako každý iný pes, chce lásku, pozornosť, chutné a zdravé jedlo.
Našim americkým pitbulteriérom z chovateľskej stanice DOGNIK BULLS sa s našou dcérkou dobre žije. Má 1 rok. Každý deň chodia na prechádzky aj s deťmi našich susedov. A týchto detí je u niektorých susedov 6 a u iných susedov dve. Myslíte si, že by niekto dovolil deťom kontakt s partiou amerických pitbull teriérov, ak by boli neadekvátne? Tu je skutočný život s pitbulmi. Nie sú nebezpečné, ak sa narodia od dobrých rodičov a vychovávajú ich duševne zdraví ľudia.
Poviem vám veľmi smutný príbeh. Raz si odo mňa jeden muž z Estónska kúpil šteniatko. Rodina má tri deti. Šteniatko s nimi žilo presne dva týždne. Potom zavolal a povedal, že sa bojí, že o rok pitbull pohryzie všetky jeho deti.
Ja ako správny chovateľ som mu povedal, aby šteniatko priniesol späť. Počas týchto dvoch týždňov manželka tohto muža poslala fotky šteniatka s deťmi a všetko bolo v poriadku.
Tento klaun mi prináša psa. A šteňa sa len zatlačí do zeme. Je zrejmé, že bola zbitá. Prečo môžete poraziť malé šteniatko vo veku 4 mesiacov? Absolútne nevhodný kupujúci. Tomuto pitbulovi som niekoľkokrát prinavrátil psychiku

iba mesiace. Bála sa, keď sa vedľa nej zdvihla ruka. To znamená, že tento muž ju bil celý čas, čo s nimi žila. Prečo? Čo podnietilo muža s hmotnosťou nad 100 kg, aby udrel šteňa? Zlomiť psychiku šteniatka je veľmi jednoduché. Aj keď ide o dobre vychovaného pitbulteriéra. Šteniatka absorbujú všetko zo svojho prostredia.
Keď sme si šteniatko zobrali späť (boli s nami naši susedia s deťmi), išli sme k susedom vyprážať kebab. Šteniatko bolo s nami skvelé, komunikovalo s deťmi a nevykazovalo absolútne žiadnu agresivitu. Len som sa bála.
Nakoniec sme toto šteniatko nechali v našej chovateľskej stanici. Mala som ju veľmi rada. Mesiac po tom, čo nám ho vrátili, sme sa zúčastnili už dvoch výstav. Odborníci v popise poznamenali, že šteniatko je napäté a potrebuje viac kontaktu s ľuďmi. Nemal som však náladu vysvetľovať, že toto je kontakt s ľuďmi, ktorých na výstave hľadáme. Trávenie času na malého pitbulla so mnou. Vrátiť ľuďom svoju vieru. O ďalší mesiac neskôr, s obrovskými skúsenosťami, som takmer úplne obnovil jej psychiku. A opäť sme navštívili dve výstavy. Tentoraz všetci odborníci chválili nádherného malého pitbulla.
V tomto momente uplynul rok od tohto príbehu. Z tohto šteniatka sa stal krásny americký pitbull teriér. Je kamarátka so psami, ľuďmi, deťmi. Rád behá na bežiacom páse, chodí po lese a navštevuje výstavy. Olizuje našu dcérku a spí s bruškom hore. Je úplne šťastná a uvoľnená.
Tak ti to poviem. Ľudia robia psov nebezpečnými. Dobrí americkí pitbulteriéri sami o sebe nie sú nebezpeční. Sú priateľskí a veselí. Milujú život a užívajú si každú jeho minútu.
Americký pitbulteriér môže žiť s inými psami. Musíte si vybrať správne chovné línie. Naši pitbulli žijú a sú medzi sebou kamaráti.
Ak naozaj chcete získať šteniatko amerického Pitbull teriéra. Máte však pochybnosti o tom, či sú pitbulli nebezpeční. Napíšte nám do chovateľskej stanice pitbulla “DOGNIK BULLS”. Prediskutujeme vašu konkrétnu situáciu a rozhodneme sa, či naozaj potrebujete takého aktívneho psa, akým je pitbull.
Z mojej strany garantujem, že všetci americkí pitbulteriéri Dognik Bulls majú stabilnú psychiku a nie sú nebezpeční.
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Všetky šteniatka pitbulteriéra v našej chovateľskej stanici sú odčervené, očkované, s európskym veterinárnym pasom, s ADBA rodokmeňom, s registrovaným mikročipom, so zmluvou. Cena šteniatka pitbulteriéra Dognik Bulls: 2000-2500 eur (2200-2700 dolárov). Naši americkí pitbull teriéri žijú v 26 krajinách po celom svete. Naša škôlka je známa a dôveryhodná už mnoho rokov.
Momentálne má chovateľská stanica na predaj jedno šteniatko pitbulteriéra. Očakávame aj narodenie šteniatok od troch rôznych rodičov:

Pitbul pohrýzol človeka, šteniatko pitbulteriéra na predaj, aké nebezpečné sú americké pitbulteriéry