Ako si adoptovať pitbulteriéra zo Španielska. Realita


Rozhodli ste sa adoptovať si pitbulteriéra. Počuli ste, že v Španielsku je veľa amerických pitbulteriérov na adopciu.
Som v zásade príbuzný so španielskymi pitbulteriérmi a čistokrvnými americkými pitbulteriérmi v Európe. Preto vám poviem všetky pre a proti adopcie pitbulteriéra zo Španielska.
Prvá vec, ktorú musíte pochopiť. Čistokrvné pitbulteriéry (s preukazom pôvodu) končia v útulkoch v Európe všeobecne len veľmi zriedkavo. Áno, môžu sa tam dostať kvôli zlému majiteľovi, ale to je zriedkavé. To znamená, že v Španielsku vám ponúknu na adopciu psa, ktorý vyzerá ako pitbull. Ale jeho mama alebo otec môžu byť psom akéhokoľvek iného plemena a jeho babička môže byť kríženec. Preto nemôžete predvídať, že takýto pes sa bude správať ako skutočný americký pitbulteriér. To znamená, že je to aktivita, vzrušenie, láska k ľuďom a deťom. Druhý dôležitý bod. Práve v Španielsku platia veľmi vážne zákony týkajúce sa chovu domácich miláčikov. Ide o špeciálne požiadavky na držanie psov a predpisy, otvorenie súkromných podnikov (autonomo) na platenie daní, získanie licencie od španielskej vlády na chov psov. Získať licenciu je veľmi ťažké. Preto v Španielsku prakticky neexistujú chovatelia amerických pitbull teriérov. V celom rozsiahlom Španielsku poznám len dvoch.
Ďalej, keď nájdete psa, ktorý sa vám páči, budete musieť vyplniť žiadosť. Dotazník bude obsahovať otázky o vašej rodine, kde bývate (dom alebo byt), či máte iné zvieratá a či máte deti. Najčastejšie je to práve v tomto štádiu, keď je ľuďom odmietnutá adopcia pitbulla zo Španielska. Neochotne ich dávajú rodinám s deťmi (keďže títo psi vlastne nie sú pitbulli, ale mestici s neznámou psychikou). Zdráhajú sa dať aj ľuďom bez skúseností s pitbullmi či stafordšírskymi teriérmi.
Ďalej je jedným z dôležitých bodov osobná návšteva. Ak ste v Španielsku, môžete prísť do útulku a stretnúť pitbull teriéra. Ak žijete v inej krajine, nie je to možné. Buď vás odmietnu, alebo budú trvať na tom, aby ste sa s nimi stretli. Toto je veľmi vhodný bod, je skutočne potrebný. Vypočítajte si, koľko bude stáť let do Španielska a späť.
Ďalej budete musieť zaplatiť niečo ako „kompenzáciu za opustenie útulku“. Ide o niekoľko stoviek eur. Ide napríklad o prácu v útulku, čipovanie a očkovanie pre pitbulteriéry.
Ak sa prístrešok nenachádza v centrálnych mestách ako Madrid, Barcelona atď., Potom budete platiť aj za dopravu do veľkého mesta. A útulky tam podľa prísnych španielskych zákonov nemajú právo byť. Môžu sa nachádzať len v oblastiach vzdialených od ľudských budov s obrovskými obmedzeniami. Za celú túto prepravu si teda priplatíte niekoľko stoviek eur. Mimochodom, podľa španielskych zákonov aj preprava psov z útulku musí byť špeciálna. Nemôže to byť len tak hocijaké osobné auto dobrovoľníka. Aj keď tu mnohí tento bod zákona nedodržiavajú.
Ako niekto, kto pozná španielsku flóru a faunu, vás musím varovať. Takmer všetci psi v útulkoch v Španielsku (a americkí pitbulteriéri a iné plemená) trpia leishmaniózou. Toto ochorenie sa na psov prenáša uštipnutím komárom. Je nevyliečiteľná. Telo môžete udržiavať iba v stave remisie. Ale niekoľkokrát do roka dôjde k exacerbáciám. Liečba je veľmi drahá. Buďte na to pripravení. Toto ochorenie je bežné v Španielsku, Taliansku a častiach Francúzska.
Pamätajte, že pitbull teriér nie vždy skončí v útulku a okamžite ho adoptujú. Niekedy tam psy žijú šesť mesiacov, rok, dva roky. Prispôsobujú sa životu v útulku a v rodine to majú ťažké. A je to ťažké aj pre potenciálnych majiteľov. Pes má svoje zvyky. Napríklad zavýjanie o 2:00. Trpte úzkosťou z odlúčenia a podobne.
Musíte pochopiť, že ak si chcete adoptovať pitbull teriéra zo Španielska, nebude to ľahké. A veľmi drahé. V skutočnosti zachránite psovi život. Ale v skutočnosti to nie je pitbulteriér.
Ako ľudská bytosť vás podporujem a pomôžem vám kontaktovať tie správne útulky v Španielsku. Ale ak nie ste pripravení na všetky tieto ťažkosti, potom si kúpte šteniatko amerického pitbull teriéra. Skutočné, s rodokmeňom. Vychovávajte si ho tak, aby vám vyhovoval od detstva a žite šťastne.
V mojej chovateľskej stanici pitbulteriérov “Dognik Bulls” si môžete kúpiť šteniatko. Kontaktujte ma, aby sme prediskutovali všetky podrobnosti. Dodávame psov po celej Európe, Amerike, Brazílii a Kanade.
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls


Ako adoptovať pitbull teriéra zo Španielska, pitbulteriéra Španielsko na adopciu, pitbulteriéra z útulku v Španielsku