Ameerika bully: plussid ja miinused


American Bully tõug on üsna noor. Asutatud 1990ndatel Ameerikas. See saavutas Euroopas populaarsuse 20 aastat hiljem. Seetõttu on inimestel endiselt palju kiusamisega seotud küsimusi. Näiteks: millistest koeratõugudest Ameerika kiusajad aretati? Mis vahe on American Bully Pocketil ja American Bully XL-il? Kas vastab tõele, et Merle American Bullies võib olla väga haige ja kurt?
Olen American Bullies kasvataja — Veronika Voitovska. Meie kennelis “Dognik Bulls” tegeleme American Bully tõu hooldamise, aretamise ja populariseerimisega “tasku”, “standard”, “klassikalise” tüübis. Ma räägin teile Ameerika Bully tõu tõelistest plussidest ja miinustest, kuna olen nende koerte omanik alates 2011. aastast.
American Bully plussid:
1. Headus inimeste vastu. Tõepoolest, Ameerika kiusajad olid aretatud väga õrna ja lahke iseloomuga. Et nad saaksid elada peres, mitte olla väga asjalikud ja üleolevad koerad. Et lastega läbi saada. Tegelikult kasvatati kiusajaid alternatiivina aktiivsematele pitbullidele ja Staffordshire’i terjeritele. Samal ajal näevad Ameerika kiusajad väliselt võimsamad ja hirmutavamad, kuigi hinges on neil kõige lahkemate olendite iseloom.
2. Ei mingit loomaaia agressiooni. Jah, see on tavaliselt Ameerika kiusajate puhul nii. Aretuse eesmärk on saada kõige lojaalsemaid koeri, kes suudavad probleemideta elada ja jalutada koos teiste koertega. Meie American Bully kennelis “Dognik Bulls” magavad kõik koerad koos. Ja nad ei ole üksteise suhtes agressiivsed, isegi kui nad söövad toitu samast kausist.
3. Ameerika kiusajad on ametlikult lubatud paljudes maailma riikides (erinevalt Ameerika pitbullterjeritest ja Ameerika staffordshire’i terjeritest). Kui otsustate osta kiusatava kutsika, ei pea te hankima palju lisadokumente ja litsentse.
4. Värvide mitmekesisus. See on tõeline esteetide paradiis. Ebatavaline lilla, sinine (hall), sinine trikoloor, lilla tricolor, punane, valge, must ja muud värvid. Kõik need värvid on American Bully tõul vastuvõetavad. Võite näha ka merle Ameerika kiusajaid (ebatavaline täpiline värv). Ja kuigi Ameerika Merle kiusajad ei saa ametlikult võistelda ABKC näitustel (peamine tõuorganisatsioon), saab neid kasvatada ja kasvatada. Ja igaüks saab osta Ameerika Bully kutsika ebatavalises merle värvis. Meie lasteaiast “Dognik Bulls” saame kiusajaid järgmistes värvides: punane, šokolaad, šokolaadikolloor, lilla trikoloor, sinine trikoloor, sinine, lilla.

Näitan teile mõnda Ameerika kiusaja meie kennelist. Ja ma jätkan rääkimist Ameerika Bully tõu puudustest.
American bully kennel
American Bully miinused:
1. Kõrge liigesehaiguste risk. Kuna American Bully tõug on üsna massiivne ja raske, on koormus liigestele suur. Seetõttu peate kiusaja kutsikat hoolikalt kasvatama, järgides kõiki kogenud kasvataja soovitusi. Kiusaja tervisele pannakse alus esimese 12 elukuu jooksul. Seetõttu on oluline mitte vahele jätta liigeste ja sidemete õige kasvu ja arengu hetke.
2. Mõnede hoolimatute kasvatajate soovist saada American Bullies võimalikult laiaks ja võimsaks, kannatavad paljud kehasüsteemid. Eriti südame-veresoonkonna ja kopsude süsteemid. See väljendub kiires väsimuses füüsilise tegevuse ajal. Näiteks paljud taskutüüpi Ameerika kiusajad ei suuda isegi talvel kõndida (mitte joosta) kauem kui 30 minutit. Nad lihtsalt lamavad maas ja puhkavad. Suvel need koerad üldse ei kõnni, lebavad konditsioneeri all ja magavad. Meie American Bully kennelis “Dognik Bulls” sünnitame ainult terveid koeri. Meie kiusajad kõnnivad, jooksevad ja hüppavad. Nad osalevad isegi spordivõistlustel. Siin on näide Ameerika Dognik Bullsist spordis:

3. Ameerika kiusajate väga levinud probleem on sõrmede falangide puudumine. Kõige sagedamini esikäppade väikestel varvastel. Meie kennelis meil selliseid koeri ei ole ja selliseid kutsikaid me ei tooda. Aga kui olete tõuga pikka aega olnud, vaadake palju Ameerika kiusajate fotosid ja videoid, siis näete, millest ma räägin. Vaadake käppasid lähemalt.
4. Loomade agressiivsus ja agressiivsus inimeste suhtes filmis American Bullies XL. See kehtib eriti XL-tüübi kohta. Neile lisandusid suured koerad — pitbullid, Staffordshire’i terjerid ja Ameerika buldogid. Ja Ameerika buldog on kaitseomadustega suur koer, kes kannab oma veres ettevaatlikkust võõraste suhtes.

Kui oled terve artikli “American Bully: plussid ja miinused” läbi lugenud ning soovid endale lahedat kutsikat osta, siis kirjuta meile kennelis:
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls

Meie Ameerika kiusajad elavad 25 riigis üle maailma. Korraldame kohaletoimetamise kõikjal maailmas. Ameerika kiusaja kutsika hind meie kennelis: 2000-2500 eurot.
Lugupidamisega, lasteaia juhataja Veronika Voitovska.

American Bully tõu eelised
American Bully tõu miinused