Ameerika pitbullterjer ja omaniku kaitse
Pitbulli omaniku valvur

Kas Ameerika pitbullterjer suudab teid ja teie perekonda kaitsta? Kas pitbullterjer suudab last kaitsta? Teoreetiliselt jah ja ei. Arutame seda küsimust nüüd üksikasjalikult.
Pitbullid kui tõug aretati omasugustega võitlema. Nad pidid olema inimestele lojaalsed, et mitte hammustada oma omanikku ja vastase omanikku, kui nad ringis võitlesid. Ajalugu teab aga paljusid legendaarseid pitbulle, kes sattusid kergesti inimestega konflikti ja mõned olid lausa kannibalid, kes talusid ainult oma omanikke. Tänapäeval on see eristus endiselt olemas, kuigi üldiselt on aktsepteeritud, et pitbullid peaksid olema võõraste suhtes adekvaatsed. Mõned fanaatikud väidavad, et Ameerika pitbullterjer peaks saba liputama ja võõrast lakkuma ronima, kuid need on äärmused. Väljaspool tõugu on emane emane, isane isane. Isane on alati tõsisem, suudab kaitsta oma «karja» ja perekonda. Seetõttu on piirid väga meelevaldsed.
Tänapäeval on olemas teatud liinid ja paarituste kombinatsioonid, pitbullid, millest on lihtsam valvureid õigesti koolitada. Sünnist saati võimaldavad nende kalduvused inimesega konflikti minna, nad taluvad inimese survet ja on valmis reageerima. Sellised pitbullterjerid on agressiooni- ja kaitsevõimelised. Kui nad on korralikult koolitatud, võivad nad teid päriselus kaitsta.
On ka teisi koeri, nad on pehmema iseloomuga, kuid suurepäraselt motiveeritud mängima, saagiks (mänguasjaks) ja saaki ajama. Nad on suurepäraselt treenitud peibutusvahendi käepideme, varruka ja ülikonna jaoks. Nad saavad treenimiseks osaleda spordistandardites, sealhulgas kaitsevalve sektsioonis.
Kuid pidage meeles, et parim valvekoer on spetsiaalselt tema jaoks aretatud tõug. Mille geenides peitub võitlus mehega – rottweileri, saksa lambakoera, malinoisi, dobermanni jt. Ameerika pitbullterjer kui pere ja kodu kaitsmise koera valik ei ole õige. Lisaks on miinus lühikesed juuksed. Pitbull ei saa elada õues ega ketis, kuna külmub külmal aastaajal.
Kui otsid pitbulli kaaslaseks ja peresõbraks, aga soovid tegeleda ka adrenaliinilaksu kaitsetreeninguga, siis ütleme, millisele paaritamisele meie kennelis tähelepanu pöörata ning soovitame konkreetseid kutsikaid. Oma kogemuste, vereliinikombinatsioonide tundmise, aretuskogemuse ja temperamendivaatluse põhjal oleme garanteerinud, et valime kaitsetreeninguks suurepärase ettevalmistusega kutsika. Kuid võib-olla peate sellist kutsikat ootama mõnest kuust kuni pooleteise aastani, olenevalt meie iga aasta aretusplaanidest.
Fotol meie aretuse koer, keda koolitasime koos FCI kõrgeima kategooria abilise — Dognik Bulls Congressmaniga.Ja meie aretuse koer Dognik Bulls Cutiepie:


Lugupidamisega Ameerika pitbullterjerite kenneli Dognik Bulls juht. Võite minuga ühendust võtta, et arutada küsimust, kuidas meilt pitbulli kutsikat osta (omaniku pitbulli kaitse):
Instagram- dognikbulls
E-post: dognikb@gmail.com