American Bully kucēnu socializācija
Laipni lūdzam Dognik Bulls American Bullies audzētavā. Mēs strādājam kopš 2011. gada un bijām vieni no pirmajiem, kas ieveda amerikāņu huligānismus Eiropā. Šobrīd strādājam ar “pocket”, “standarta”, “klasiskā” tipa suņiem.
Padalīšos ar savu pieredzi American Bully kucēnu socializēšanā. Pēc savas būtības un rakstura amerikāņu bulliji ir maigi suņi, tāpēc jums vienmēr jābūt sirsnīgam un laipnam pret viņiem.
Mēs sākam kucēnu socializāciju no viņu dzimšanas brīža. Pirmajās dzīves nedēļās, kamēr kucēniem vēl ir aizvērtas acis un viņi nestaigā, mēs bieži tos paceļam, glāstām un runājam ar kucēniem. Mēs masējam viņu ķepas un ausis. Mēs ievietojam viņu iežogojumā daudz dažādu rotaļlietu, lai tās rāpo un attīstītu taustes receptorus. No trīs nedēļu vecuma American Bully kucēniem jau ir atvērtas acis un viņi sāk stāvēt uz ķepām. Šajā vecumā kucēnus vedam milzīgā āra aplokā. Viņi tur var daudz staigāt, klausīties ielas trokšņus, vēju, pierast pie saules un lietus, un visām apkārtējām skaņām. Šķiet, ka tās visas ir ļoti vienkāršas un elementāras lietas. Bet ticiet man, pieredzējušam suņu audzētājam. Ja jūs iegādājaties American Bully kucēnu, kurš nav redzējis ielu līdz divu vai trīs mēnešu vecumam, nav staigājis daudz vai labi, nav saticis dažādus cilvēkus un bērnus, šādam kucēnam būs slikta socializācija. Nākotnē viņš pieradīs pie jebkurām situācijām sliktāk un ilgāk, būs piesardzīgs pret svešiniekiem un, iespējams, pat rij uz cilvēkiem.
Tātad, mūsu American Bully kucēni sāk staigāt. Viņi ikdienā sazinās ar mani, manu vīru un mūsu gadu veco meitu. Pilnīgi visiem mūsu pieaugušajiem suņiem (amerikāņu huligāniem un amerikāņu pitbulterjeriem) ir pieejams pastaigu āra iežogojums kucēniem. Caur nožogojuma restēm kucēni satiek pieaugušos suņus. Viņi bieži spēlējas ar viņiem, skrienot gar iežogojumu. Un, kad kāds no pieaugušajiem suņiem izbāž degunu caur restēm, kucēni laiza tā degunu.
Pie mums ciemos brauc arī kaimiņi. Tādā veidā American Bully kucēni tiek vēl vairāk socializēti un tiek iepazīstināti ar bērniem vecumā no diviem līdz septiņpadsmit gadiem. Mūsu kaimiņiem ir seši bērni, un tas ir brīnišķīgi. Tāpat no trīs nedēļām katram kucēnam ir sava kaklasiksna, kurā tas staigā. Tā kucēni pierod pie kakla siksnām.
Āra iežogojumā kucēniem ir vairāki matrači, dažādas gultas, caurule-tunelis, pa kuru viņi jautri skrien, un daudz dažādu rotaļlietu. No paša rīta līdz pulksten 10 vakarā aplokā skraida mūsu American Bully kucēni (aploka izmērs ir 25 kvadrātmetri). Ir arī nojume no saules un lietus. Divas reizes dienā ļaujam arī kucēniem skraidīt pa visu audzētavas teritoriju. Izpētiet katru krūmu un katru akmeni. Uzkāpiet uz katra sola un ieskatieties katrā logā.
8. nedēļā kucēni saņem pirmo vakcināciju, un mēs sākam viņus staigāt. Tā kucēni pierod pie pastaigām, mašīnām, rosīgām ielām un pavadas. Mēs nestaigājam mazus kucēnus vietās, kur pulcējas suņi, jo nevēlamies, lai mazie kucēni saķertu kādu infekciju. Bet mēs socializējam American Bully kucēnus, pastaigājoties ar viņiem mežā, parkos, pie ceļiem. Mēs arī apmācām kucēnus braukt automašīnā.
Visi mūsu kucēni jau no bērnības ir apmācīti saprast tādas svarīgas komandas kā “var” un “nevar”. Nākotnē tas atvieglo un paātrina American Bully kucēna adaptāciju jaunai ģimenei.
Ja vēlaties, lai jūsu American Bully kucēns būtu labi socializēts, rīkojieties tāpat kā mēs. Ja jūs tikai meklējat, kur iegādāties socializētu American Bully kucēnu, rakstiet mums:
E-pasts: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Mēs pievēršam lielu uzmanību mūsu amerikāņu bully veselībai, vaislas pāru atlasei un amerikāņu kauslinieku izglītošanai. Mēs varam ar jums par to runāt personīgi, ja nolemjat iegādāties American Bully kucēnu no audzētavas Dognik Bulls. Mūsu kucēni dzīvo 25 valstīs vairākos kontinentos. Palīdzēsim ar piegādi uz jebkuru valsti.
Ar cieņu, Veronika Voitovska. Amerikāņu bully audzētavas “Dognik Bulls” īpašnieks. Ārsts. Eksperts suņu apstrādātājs. Tiesnesis American Bully izstādēs Eiropas Savienībā. Dzīvnieku psihologs.
American Bully kucēnu socializācija