American Pitbull Terrier i ochrona właściciela

American Pitbull Terrier i ochrona właściciela
Strażnik właściciela Pitbulla
Czy amerykański Pit Bull Terrier może chronić Ciebie i Twoją rodzinę? Czy pitbulterier będzie w stanie ochronić dziecko? Teoretycznie tak i nie. Niemal teraz szczegółowo ujawnię tę kwestię.

Pitbulle jako rasa były hodowane do walki z własnym gatunkiem. Musieli być lojalni wobec ludzi, aby nie ugryźć swojego właściciela i właściciela przeciwnika, gdy walczyli na ringu. Jednak historia zna wiele legendarnych pitbulli, które łatwo wchodziły w konflikty z ludźmi, a niektóre były jawnymi kanibalami, którzy tolerowali tylko swoich właścicieli. Dziś to rozróżnienie nadal istnieje, chociaż ogólnie przyjmuje się, że pitbulle powinny być adekwatne w stosunku do obcych. Niektórzy fanatycy twierdzą, że amerykański Pit Bull Terrier powinien merdać ogonem i wspinać się, by polizać każdego nieznajomego, ale to są skrajności. Poza rasą samica to samica, a samiec to samiec. Samiec jest zawsze poważniejszy, potrafi chronić swoje „stado” i rodzinę. Dlatego granice są bardzo arbitralne.

W dzisiejszych czasach istnieją pewne linie i kombinacje kojarzeń pitbulli, z których łatwiej jest prawidłowo wyszkolić strażników. Od urodzenia ich skłonności pozwalają wchodzić w konflikty z człowiekiem, znoszą presję ze strony osoby i są gotowe do odpowiedzi. Takie pitbulteriery są zdolne do agresji i ochrony. Jeśli są odpowiednio przeszkoleni, mogą cię chronić w prawdziwym życiu.

Są inne psy, mają łagodniejszy charakter, ale doskonale zmotywowane do zabawy, zdobyczy (zabawki) i popędu zdobyczy. Są doskonale wyszkoleni pod kątem chwytu, rękawa, kombinezonu wabika. Mogą uczestniczyć w treningach standardów sportowych, w tym w sekcji gardy ochronnej.

Pamiętaj jednak, że najlepszym psem stróżującym jest rasa specjalnie dla niego wyhodowana. W genach której tkwi walka z człowiekiem — Rottweilerem, Owczarkiem Niemieckim, Malinoisem, Dobermanem i innymi. Amerykański Pit Bull Terrier jako pies do obrony rodziny i domu nie jest słuszny. Ponadto krótkie włosy to minus. Pitbull nie może mieszkać na podwórku ani na łańcuchu, ponieważ zamarznie w zimnych porach roku.

Jeśli szukasz pitbulla na towarzysza i przyjaciela rodziny, ale chcesz też wziąć udział w treningu ochronnym dla przypływu adrenaliny, podpowiemy Ci, na jakie krycie w naszej hodowli warto zwrócić uwagę i polecimy konkretne szczenięta. Opierając się na naszym doświadczeniu, znajomości naszych kombinacji rodowych, doświadczeniu hodowlanym i obserwacji temperamentu, mamy gwarancję, że wybierzemy szczeniaka o doskonałych zadatkach do szkolenia obronnego. Ale na takiego szczeniaka trzeba będzie poczekać od kilku miesięcy do półtora roku, w zależności od naszych planów hodowlanych na dany rok.

Na zdjęciu pies naszej hodowli, szkolony przez nas z pomocnikiem najwyższej kategorii FCI — Dognik Bulls Congressman. I Dognik Bulls Cutiepie:

Z poważaniem szef hodowli amerykańskich pitbulterierów. Kup szczeniaka pitbulla, kontakty do komunikacji (ochrona właściciela pitbulla):
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram- dognikbulls