Americkí bully: klady a zápory


Plemeno American Bully je pomerne mladé. Založená v 90. rokoch v Amerike. V Európe si získal popularitu o 20 rokov neskôr. Preto majú ľudia stále veľa otázok súvisiacich so šikanovaním. Napríklad: z akých plemien psov boli vyšľachtení American Bullies? Aký je rozdiel medzi American Bully Pocket a American Bully XL? Je pravda, že Merle American Bullies môže byť veľmi chorý a hluchý?
Som chovateľka amerických bullies — Veronika Voitovská. V našej chovateľskej stanici „Dognik Bulls“ sa zaoberáme udržiavaním, chovom a popularizáciou plemena American Bully v typoch „pocket“, „štandardný“, „klasický“. Poviem vám skutočné klady a zápory plemena American Bully, ako majiteľ týchto psov od roku 2011.
Výhody American Bully:
1. Láskavosť k ľuďom. Americkí šikani boli skutočne vyšľachtení tak, aby mali veľmi jemný a láskavý charakter. Aby mohli žiť v rodine, neboli veľmi obchodní a arogantní psi. Vychádzať s deťmi. V skutočnosti boli tyrani chovaní ako alternatíva k aktívnejším pitbullom a stafordšírskym teriérom. Zároveň navonok vyzerajú americkí tyrani silnejšie a zastrašujúcejšie, hoci v duši majú charakter tých najláskavejších stvorení.
2. Žiadna agresivita v zoo. Áno, to je zvyčajne prípad American Bullies. Chov je zameraný na získanie čo najvernejších psov, ktorí môžu bez problémov žiť a chodiť s inými psami. V našej chovateľskej stanici American Bully “Dognik Bulls” spia všetci psi spolu. A nie sú voči sebe agresívne, aj keď jedia jedlo z jednej misky.
3. Americkí bully sú oficiálne povolení v mnohých krajinách sveta (na rozdiel od amerických pitbull teriérov a amerických stafordšírskych teriérov). Keď sa rozhodnete kúpiť šteniatko, nebudete musieť získať veľa ďalších dokumentov a licencií.
4. Rozmanitosť farieb. Toto je skutočný raj pre estétov. Nezvyčajná lila, modrá (šedá), modrá trikolóra, fialová trikolóra, červená, biela, čierna a iné farby. Všetky tieto farby sú prijateľné u plemena American Bully. Môžete tiež vidieť merle amerických tyranov (nezvyčajná bodkovaná farba). A hoci americkí tyrani Merle nemôžu oficiálne súťažiť na výstavách ABKC (hlavná organizácia plemena), môžu sa chovať a chovať. A ktokoľvek si môže kúpiť šteniatko American Bully v nezvyčajnej merle farbe. V našej škôlke „Dognik Bulls“ dostávame tyranov nasledujúcich farieb: červená, čokoláda, čokoládová trikolóra, fialová trikolóra, modrá trikolóra, modrá, fialová.

Ukážem vám pár amerických tyranov z našej chovateľskej stanice. A budem pokračovať v rozprávaní o nevýhodách plemena American Bully.
American bully kennel
Nevýhody American Bully:
1. Vysoké riziko ochorení kĺbov. Keďže plemeno American Bully je pomerne masívne a ťažké, zaťaženie kĺbov je veľké. Preto musíte starostlivo vychovávať šteňa tyrana, dodržiavať všetky odporúčania skúseného chovateľa. Základy zdravia tyrana sú položené v prvých 12 mesiacoch života. Preto je dôležité nepremeškať moment správneho rastu a vývoja kĺbov a väziva.
2. Kvôli túžbe niektorých bezohľadných chovateľov dostať American Bullies čo najširšie a najvýkonnejšie, mnohé telesné systémy trpia. Najmä kardiovaskulárny a pľúcny systém. To sa prejavuje v rýchlej únave počas fyzickej aktivity. Napríklad veľa amerických tyranov vreckového typu ani v zime nedokáže chodiť (nie behať) dlhšie ako 30 minút. Len si ľahnú na zem a odpočívajú. V lete tieto psy vôbec nechodia, ležia pod klimatizáciou a spia. V našej chovateľskej stanici American Bully “Dognik Bulls” rodíme len zdravých psov. Naši násilníci chodia, behajú a skáču. Dokonca sa zúčastňujú aj športových súťaží. Tu je príklad amerických bully Dognik Bulls v športe:

3. Veľmi častým problémom u amerických bully je absencia falangov prstov. Najčastejšie na malíkoch predných labiek. V našej chovateľskej stanici takýchto psov nemáme a ani takéto šteniatka neprodukujeme. Ale ak ste v chove už dlho, pozrite si veľa fotografií a videí amerických bullies, potom uvidíte, o čom hovorím. Pozrite sa bližšie na labky.
4. Prítomnosť zvieracej agresie a agresie voči ľuďom v American Bullies XL. Týka sa to konkrétne typu XL. Pridali sa k nim veľké psy — pitbully, stafordšírske teriéry a americké buldogy. A americký buldog je veľký pes s ochrannými vlastnosťami, ktorý vo svojej krvi nesie ostražitosť voči cudzincom.

Ak ste si prečítali celý článok “American Bully: klady a zápory” a chcete si kúpiť cool šteniatko, napíšte nám do chovateľskej stanice:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls

Naši americkí bully žijú v 25 krajinách po celom svete. Zabezpečujeme doručenie kdekoľvek na svete. Cena šteniatka amerického bullya v našej chovateľskej stanici: 2000-2500 eur.
S pozdravom vedúca škôlky Veronika Voitovská.

Výhody plemena American Bully
American Bullies nevýhody plemena