Americký pitbulteriér a ochrana majiteľa
Stráž majiteľa Pitbulla
Dokáže americký pitbulteriér ochrániť vás a vašu rodinu? Bude pitbull teriér schopný ochrániť dieťa? Teoreticky áno aj nie. Takmer teraz odhalím tento problém podrobne.

Pitbully ako plemeno boli vyšľachtené na boj s vlastným druhom. Museli byť lojálni k ľuďom, aby pri súboji v ringu nepohrýzli svojho majiteľa a majiteľa súpera. História však pozná mnoho legendárnych pitbulov, ktorí sa ľahko dostali do konfliktu s ľuďmi a niektorí boli vyslovene kanibali, ktorí svojich majiteľov len tolerovali. Dnes toto rozlíšenie stále existuje, hoci sa všeobecne uznáva, že pitbull by mal byť adekvátny vo vzťahu k cudzincom. Niektorí fanatici tvrdia, že americký pitbulteriér by mal vrtieť chvostom a vyliezť, aby olizoval každého cudzinca, ale to sú extrémy. Mimo plemena je samica samica, samec je samec. Samec je vždy vážnejší, dokáže ochrániť svoje „stádo“ a rodinu. Preto sú hranice veľmi ľubovoľné.

V súčasnosti existujú určité línie a kombinácie párení, pitbullov, z ktorých je ľahšie správne vycvičiť stráže. Od narodenia im ich sklony umožňujú dostať sa do konfliktu s človekom, znášajú tlak človeka a sú pripravené na odpoveď. Takíto pitbulteriéri sú schopní agresie a ochrany. Ak sú správne vyškolení, môžu vás chrániť v reálnom živote.

Existujú aj iné psy, sú mäkšieho charakteru, ale dokonale motivované k hre, koristi (hračke) a pohonu koristi. Sú dokonale vycvičené na úchop, rukáv, oblek vnady. Môžu sa zúčastniť športových štandardov na tréningu, vrátane sekcie ochrannej stráže.

Pamätajte však, že najlepším strážnym psom je plemeno, ktoré je na to špeciálne vyšľachtené. V génoch ktorého leží boj s mužom — rotvajler, nemecký ovčiak, malinois, doberman a ďalší. Americký pitbulteriér ako voľba psa na ochranu rodiny a domova nie je správna. Navyše, krátke vlasy sú mínus. Pitbul nemôže žiť na dvore alebo na reťazi, pretože v chladnom období zamrzne.

Ak hľadáte pitbulla ako spoločníka a rodinného priateľa, no chcete sa venovať aj ochranárskemu výcviku pre adrenalín, prezradíme vám, ktorému páreniu v našej chovateľskej stanici by ste mali venovať pozornosť a odporučíme konkrétne šteniatka. Na základe našich skúseností, vedomostí o našich krvných kombináciách, chovateľských skúseností a pozorovania temperamentu zaručene vyberieme šteniatko s vynikajúcimi predpokladmi na výcvik ochrany. Na takéto šteniatko si však možno budete musieť počkať niekoľko mesiacov až rok a pol, v závislosti od našich chovateľských plánov pre každý konkrétny rok.

Na fotke pes nášho chovu, nami vycvičený s figurantom najvyššej kategórie FCI — kongresmanom Dognik Bulls. And Dognik Bulls Cutiepie:

S pozdravom vedúci chovateľskej stanice amerických pitbulteriérov. Kúpte si šteniatko pitbulla, kontakty na komunikáciu (ochrana pitbulla majiteľa):
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram — dognikbulls