Americký pitbulteriér a ochrana majitele

Americký pitbulteriér a ochrana majitele
Stráž majitele Pitbulla
Dokáže americký pitbulteriér ochránit vás a vaši rodinu? Bude pitbulteriér schopen ochránit dítě? Teoreticky ano i ne. Téměř nyní tuto problematiku odhalím podrobně.

Pitbulové jako plemeno byli vyšlechtěni k boji s vlastním druhem. Museli být loajální k lidem, aby nekousli svého majitele a majitele soupeře, když bojovali v ringu. Historie však zná mnoho legendárních pitbulů, kteří se snadno dostali do konfliktu s lidmi, a někteří byli vyloženě kanibalové, kteří své majitele pouze tolerovali. Dnes toto rozlišení stále existuje, i když se obecně uznává, že pitbulové by měli být adekvátní ve vztahu k cizím lidem. Někteří fanatici tvrdí, že americký pitbulteriér by měl vrtět ocasem a šplhat, aby olízl každého cizího člověka, ale to jsou extrémy. Mimo plemeno je fena samice, samec je samec. Samec je vždy vážnější, dokáže ochránit své «hejno» i rodinu. Proto jsou hranice velmi libovolné.

V dnešní době existují určité linie a kombinace páření, pitbulů, ze kterých je snazší správně vycvičit strážce. Od narození jim jejich sklony umožňují jít do konfliktu s člověkem, snášejí tlak člověka a jsou připraveni reagovat. Takoví pitbulteriéři jsou schopni agrese a ochrany. Pokud jsou správně vyškoleni, mohou vás chránit v reálném životě.

Jsou i jiní psi, jsou měkčí povahy, ale dokonale motivovaní ke hře, kořisti (hračce) a pohonu kořisti. Jsou perfektně vycvičené pro úchop, rukáv, oblek vnady. Mohou se zapojit do sportovních standardů pro trénink, včetně úseku ochranného stráže.

Pamatujte však, že nejlepším hlídačem je plemeno, které je pro něj speciálně vyšlechtěno. V jejichž genech leží boj s mužem — rotvajler, německý ovčák, malinois, dobrman a další. Americký pitbulteriér jako volba psa pro ochranu rodiny a domova není správná. Navíc krátké vlasy jsou mínus. Pitbul nemůže žít na dvoře nebo na řetězu, protože v chladném období zmrzne.

Pokud hledáte pitbula jako společníka a rodinného přítele, ale chcete se věnovat i ochrannému výcviku pro adrenalinové zážitky, prozradíme vám, kterému krytí v naší chovatelské stanici byste měli věnovat pozornost a doporučíme konkrétní štěňata. Na základě našich zkušeností, znalostí našich krevních kombinací, chovatelských zkušeností a pozorování temperamentu zaručeně vybereme štěně s vynikajícími předpoklady pro výcvik ochrany. Na takové štěně si ale možná budete muset počkat několik měsíců až rok a půl, v závislosti na našich chovatelských plánech pro každý konkrétní rok.

Na fotografii pes našeho chovu, námi vycvičený s figurantem nejvyšší kategorie FCI — kongresmanem Dognik Bulls. And Dognik Bulls Cutiepie:

S pozdravem vedoucí chovatelské stanice amerických pitbulteriérů. Koupit štěně pitbulla, kontakty pro komunikaci (ochrana pitbulla majitele):
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram — dognikbulls