Americký pitbulteriér alebo americký buldog


Čo je lepšie: americký pitbull teriér alebo americký buldog? Pozrime sa na výhody a nevýhody jednotlivých plemien.
Americký pitbulteriér aj americký buldog boli chovaní v Amerike. Obe plemená fungujú. Pitbully boli vyvinuté okolo roku 1840. Americké buldogy boli chované v 18. a 18. storočí. Toto je plus plemeno a pitbulteriér a americký buldog. Koniec koncov, dlho chované plemeno má zavedené štandardy a typické, známe a predvídateľné správanie.
Výhody a nevýhody amerických pitbull teriérov a amerických buldogov v porovnaní.
Výdrž: Pitbulteriéry sú odolnejšie. Vďaka ľahšej stavbe a dlhej papuli. Skrátená papuľa amerických buldogov ich robí brachycefalickými. To znamená, že je pre nich ťažšie dýchať, je pre nich ťažšie bežať, majú menšiu vytrvalosť. Preto sa im v horúcich krajinách žije oveľa horšie.
Farby: Pitbulteriérom je povolená akákoľvek farba okrem merle. Všetky ostatné farby sú povolené: biela, čierna, čokoládová, pálená, podgurážená, červená, krémová, bodkovaná, modrá (šedá), lila. Americkí buldogi majú v štandarde oveľa menej farieb: biela, červená, žíhaná, bodkovaná. Absolútne neprehliadnuteľný výber farieb medzi americkými buldogmi je mínus plemena.
Postoj k ľuďom: Americké pitbulteriéry boli vyšľachtené ako psy, ktoré sú verné všetkým ľuďom (priateľom aj neznámym). Preto je agresivita voči ľuďom v plemene manželstvom. Pitbulli sú priateľskí k ľuďom. Americké buldogy boli chované ako strážne plemeno psov. Nedôvera a ostražitosť voči ostatným je pre buldoga normálna. Títo psi sú v spoločnosti nebezpečnejší. Keďže ísť do konfliktu s osobou je súčasťou ich genetiky.
Postoj k deťom: Americké pitbulteriéry sú dobré s deťmi. Americké buldogy sú dobré s deťmi, pokiaľ nemajú pocit, že môžu predstavovať hrozbu.
Vzťah k iným zvieratám: Americké pitbulteriéry boli vyšľachtené pred dvesto rokmi. Potom boli použité v súbojoch s inými pitbulmi. V tomto bode je normálne, že Pit Bull je agresívny voči iným zvieratám. Ale v skutočnosti sa mnohým pitbulteriérom darí dobre s inými psami. Chovné línie sú veľmi dôležité. Existujú línie, kde sú pitbulli veľmi lojálni k iným zvieratám. Americkí buldogi môžu mať napäté vzťahy s inými psami. Pôvodný štandard amerického buldoga uvádza, že «asertivita s ostatnými psami je prijateľná.»
Prečo boli chované: Americké pitbulteriéry boli chované na boj. Americké buldogy boli chované na ochranu ľudí a stáda.
Zdravie: Vďaka svojej stavbe sú americkí pitbull teriéri určite zdravší. Ľahšie kosti a dlhá papuľa — to zvyšuje dĺžku života a jeho kvalitu. Americké buldogy sú ťažké a majú ťažké kosti. V dôsledku toho problémy so srdcom, kĺbmi a dýchacím systémom. Krátke náhubky u amerických buldogov sú nevýhodou pre život. Ťažšie znášajú horúčavy a náhle zmeny klímy, ťažšie sa im dlhodobo behá a vykonáva akákoľvek práca. V situáciách, keď americký pitbull teriér skočí, utečie, ochráni majiteľa a vráti sa. Americký buldog sa v podobnej situácii stihne len otočiť a ísť zistiť, aká je situácia.
Dúfam, že som vám trochu pomohla s výberom plemena. Na osobnú poznámku odporúčam kúpiť skôr amerických pitbull teriérov ako amerických buldogov. Lepšia kvalita života, láska k ľuďom, dobrá dĺžka života, výborné zdravie. Toto sú hlavné a najdôležitejšie rozdiely medzi americkým pitbulteriérom a americkým buldogom.
Ak premýšľate a vyberáte, kto je lepší: americký pitbulteriér alebo americký buldog. Potom si pozrite našu chovateľskú stanicu amerických pitbulteriérov “DOGNIK BULLS”. Sledujte náš Instagram a našich psíkov. A napíšte, keď sa rozhodnete kúpiť si amerického pitbulteriéra:
Instagram: dognikbulls
E-mail: dognikb@gmail.com
Veronika Voitovská. Doktor. Odborný psovod. Zvierací psychológ.

American pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel American

Americký pitbulteriér pre a proti, americký buldog pre a proti, pitbul alebo buldog, pitbul alebo buldog, ktorý je lepší, pitbulteriér alebo americký buldog, ktorý je lepší, chovateľská stanica amerického buldoga