Americký pitbulteriér nebo americký buldok


Co je lepší: americký pitbull teriér nebo americký buldok? Podívejme se na klady a zápory jednotlivých plemen.
Američtí pitbulteriéři i američtí buldoci byli vyšlechtěni v Americe. Obě plemena fungují. Pitbull byl vyvinut kolem roku 1840. Američtí buldoci byli chováni v 18. a 18. století. Jedná se o plusové plemeno a pitbulteriéra a amerického buldoka. Koneckonců, dlouho vyšlechtěné plemeno má zavedené standardy a typické, známé a předvídatelné chování.
Klady a zápory amerických pitbull teriérů a amerických buldoků ve srovnání.
Výdrž: Pitbulteriéři jsou odolnější. Díky lehčí stavbě a dlouhé tlamě. Zkrácená tlama amerických buldoků je činí brachycefalickými. To znamená, že se jim hůř dýchá, hůře se jim běhá, mají menší výdrž. V horkých zemích se jim tedy žije mnohem hůř.
Barvy: Pitbulteriéři mají povolenou jakoukoli barvu kromě merle. Všechny ostatní barvy jsou povoleny: bílá, černá, čokoládová, pálená, smolař, červená, krémová, skvrnitá, modrá (šedá), lila. Američtí buldoci mají ve standardu mnohem méně barev: bílá, červená, žíhaná, skvrnitá. Absolutně nevýrazný výběr barev mezi americkými buldoky je mínus plemene.
Postoj k lidem: Američtí pitbulteriéři byli vyšlechtěni jako psi, kteří jsou věrní všem lidem (přátelům i cizím). Proto je agrese vůči lidem v plemeni manželstvím. Pitbulové jsou k lidem přátelští. Američtí buldoci byli vyšlechtěni jako hlídací psí plemeno. Nedůvěra a ostražitost ostatních je pro buldoka normální. Tito psi jsou ve společnosti nebezpečnější. Vzhledem k tomu, že jít do konfliktu s osobou je neodmyslitelnou součástí jejich genetiky.
Postoj k dětem: Američtí pitbulteriéři jsou k dětem hodní. Američtí buldoci jsou dobří s dětmi, pokud nemají pocit, že mohou představovat hrozbu.
Vztah k jiným zvířatům: Američtí pitbulteriéři byli vyšlechtěni před dvěma sty lety. Poté byli používáni v soubojích s jinými pitbuly. V tuto chvíli je normální, že je pitbul agresivní vůči ostatním zvířatům. Ale ve skutečnosti se mnoha pitbull teriérům daří dobře s jinými psy. Chovné linie jsou velmi důležité. Existují linie, kde jsou pitbulové velmi loajální k jiným zvířatům. Američtí buldoci mohou mít napjaté vztahy s jinými psy. Původní standard amerického buldoka uvádí, že „asertivnost vůči ostatním psům je přijatelná“.
Proč byli vyšlechtěni: Američtí pitbulteriéři byli vyšlechtěni pro boj. Američtí buldoci byli vyšlechtěni k ochraně lidí a stáda.
Zdraví: Vzhledem ke své stavbě jsou američtí pitbull teriéři rozhodně zdravější. Lehčí kosti a dlouhá tlama — to zvyšuje délku života a jeho kvalitu. Američtí buldoci jsou těžcí a se silnou kostrou. V důsledku toho problémy se srdcem, klouby a dýchacím systémem. Krátká tlama u amerických buldoků je pro život nevýhodou. Hůře snášejí vedra a náhlé změny klimatu, hůře se jim běhá a dlouhodobě dělá jakákoliv práce. V situacích, kdy americký pitbull teriér skočí, uteče, ochrání majitele a vrátí se. Americký buldok se v podobné situaci stihne jen otočit a jít zjistit, jaká je situace.
Doufám, že jsem vám trochu pomohla s výběrem plemene. Na osobní poznámku doporučuji koupit spíše americké pitbull teriéry než americké buldoky. Lepší kvalita života, láska k lidem, dobrá délka života, vynikající zdraví. To jsou hlavní a nejdůležitější rozdíly mezi americkým pitbulteriérem a americkým buldokem.
Pokud přemýšlíte a vybíráte, kdo je lepší: americký pitbulteriér nebo americký buldok. Pak se podívejte do naší chovatelské stanice amerických pitbulteriérů “DOGNIK BULLS”. Sledujte náš Instagram a naše psy. A napište, až se rozhodnete pořídit si amerického pitbulteriéra:
Instagram: dognikbulls
E-mail: dognikb@gmail.com
Veronika Voitovská. Doktor. Odborný psovod. Zvířecí psycholog.

American pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel American

Americký pitbull teriér pro a proti, americký buldok pro a proti, pitbull nebo buldok, pitbull nebo buldok, který je lepší, pitbull teriér nebo americký buldok, který je lepší, chovatelská stanice amerického buldoka