Američtí bully: Pro a proti


Plemeno American Bully je poměrně mladé. Společnost byla založena v 90. letech v Americe. V Evropě získal popularitu o 20 let později. Lidé proto mají stále mnoho otázek souvisejících s bully. Například: z jakých plemen psů byli vyšlechtěni American Bullies? Jaký je rozdíl mezi American Bully Pocket a American Bully XL? Je pravda, že Merle American Bullies mohou být velmi nemocní a hluší?
Jsem chovatelka amerických bullies — Veronika Voitovská. V naší chovatelské stanici „Dognik Bulls“ se zabýváme údržbou, chovem a popularizací plemene American Bully v typech „pocket“, „standardní“, „klasické“. Řeknu vám skutečné klady a zápory plemene American Bully, jako majitel těchto psů od roku 2011.
Výhody American Bully:
1. Laskavost k lidem. Američtí bullies byli skutečně vyšlechtěni tak, aby měli velmi jemný a laskavý charakter. Aby mohli žít v rodině, nebyli moc obchodní a arogantní psi. Vycházet s dětmi. Ve skutečnosti byli tyrani chováni jako alternativa k aktivnějším pitbulům a stafordšírským teriérům. Američtí tyrani přitom navenek vypadají mocněji a zastrašovaněji, i když v duši mají povahu nejlaskavějších tvorů.
2. Žádná agrese v zoo. Ano, to je obvykle případ American Bullies. Chov je zaměřen na získání co nejvěrnějších psů, kteří mohou bez problémů žít a chodit s jinými psy. V naší chovatelské stanici American Bully “Dognik Bulls” spí všichni psi spolu. A nejsou vůči sobě agresivní, i když jedí jídlo ze stejné misky.
3. Američtí bully jsou oficiálně povoleni v mnoha zemích světa (na rozdíl od amerických pitbull teriérů a amerických stafordšírských teriérů). Když se rozhodnete koupit štěně tyrana, nebudete muset získávat mnoho dalších dokumentů a licencí.
4. Rozmanitost barev. To je opravdu ráj pro estéty. Neobvyklá lila, modrá (šedá), modrá trikolóra, lila trikolóra, červená, bílá, černá a další barvy. Všechny tyto barvy jsou u plemene American Bully přijatelné. Můžete také vidět merle americké tyrany (neobvyklá skvrnitá barva). A přestože američtí merle bullies nemohou oficiálně soutěžit na výstavách ABKC (hlavní organizace chovu), lze je chovat a množit. A kdokoliv si může pořídit štěně American Bully v neobvyklé merle barvě. V naší školce „Dognik Bulls“ dostáváme tyrany následujících barev: červená, čokoládová, čokoládová trikolóra, lila trikolóra, modrá trikolóra, modrá, lila.

Ukážu vám pár amerických tyranů z naší chovatelské stanice. A dále budu mluvit o nevýhodách plemene American Bully.
American bully kennel
Nevýhody American Bully:
1. Vysoké riziko onemocnění kloubů. Vzhledem k tomu, že plemeno American Bully je poměrně masivní a těžké, je zatížení kloubů velké. Proto musíte pečlivě vychovávat štěně tyrana, dodržovat všechna doporučení zkušeného chovatele. Základy zdraví tyrana jsou položeny v prvních 12 měsících života. Proto je důležité nepromeškat okamžik správného růstu a vývoje kloubů a vazů.
2. Kvůli touze některých bezohledných chovatelů dostat American Bullies co nejširší a nejvýkonnější trpí mnoho tělesných systémů. Zejména kardiovaskulární a plicní systém. To se projevuje v rychlé únavě během fyzické aktivity. Například mnoho amerických tyranů kapesního typu ani v zimě nedokáže chodit (ne běhat) déle než 30 minut. Jen si lehnou na zem a odpočívají. V létě tito psi vůbec nechodí, leží pod klimatizací a spí. V naší chovatelské stanici American Bully “Dognik Bulls” rodíme pouze zdravé psy. Naši tyrani chodí, běhají a skáčou. Dokonce se účastní sportovních soutěží. Zde je příklad amerických Dognik Bulls ve sportu:

3. Velmi častým problémem u amerických tyranů je absence falangů prstů. Nejčastěji na malících předních tlapek. V naší chovatelské stanici takové psy nemáme a ani taková štěňata neprodukujeme. Ale pokud se v chovu pohybujete delší dobu, podívejte se na spoustu fotek a videí amerických bullies, pak uvidíte, o čem mluvím. Podívejte se blíže na tlapky.
4. Přítomnost zvířecí agrese a agrese vůči lidem v American Bullies XL. To platí konkrétně pro typ XL. K nim se přidali velcí psi — pitbulové, stafordšírští teriéři a američtí buldoci. A americký buldok je velký pes s ochrannými vlastnostmi, který v krvi nosí ostražitost vůči cizím lidem.

Pokud jste si přečetli celý článek „American Bully: klady a zápory“ a chcete si pořídit cool štěně, napište nám do chovatelské stanice:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls

Naši američtí bullies žijí ve 25 zemích po celém světě. Zajistíme doručení kamkoli na světě. Cena štěněte amerického bully v naší chovatelské stanici: 2000-2500 eur.
S pozdravem vedoucí mateřské školy Veronika Voitovská.

Výhody plemene American Bully
American Bullies nevýhody plemene