Amerikāņu bully: plusi un mīnusi


American Bully šķirne ir diezgan jauna. Dibināta 90. gados Amerikā. Eiropā tas ieguva popularitāti 20 gadus vēlāk. Tāpēc cilvēkiem joprojām ir daudz jautājumu saistībā ar iebiedēšanu. Piemēram: no kādām suņu šķirnēm tika audzēti amerikāņu kausli? Kāda ir atšķirība starp American Bully Pocket un American Bully XL? Vai tā ir taisnība, ka Merle American Bullies var būt ļoti slims un kurls?
Esmu American Bullies audzētāja — Veronika Voitovska. Mūsu audzētavā “Dognik Bulls” nodarbojamies ar American Bully šķirnes uzturēšanu, audzēšanu un popularizēšanu “kabatas”, “standarta”, “klasiskā” tipos. Pastāstīšu patiesos plusus un mīnusus American Bully šķirnei, kā šo suņu īpašnieks kopš 2011. gada.
American Bully plusi:
1. Laipnība pret cilvēkiem. Patiešām, amerikāņu kausli tika audzēti tā, lai tiem būtu ļoti maigs un laipns raksturs. Lai viņi var dzīvot ģimenē, nevis būt ļoti lietišķi un augstprātīgi suņi. Lai saprastos ar bērniem. Faktiski kausli tika audzēti kā alternatīva aktīvākiem pitbuliem un Stafordšīras terjeriem. Tajā pašā laikā ārēji amerikāņu kauslinieki izskatās varenāki un iebiedējošāki, lai gan dvēselē viņiem ir laipnāko radījumu raksturs.
2. Nav zoodārza agresijas. Jā, tas parasti notiek ar American Bullies. Audzēšanas mērķis ir iegūt lojālākos suņus, kas bez problēmām var dzīvot un staigāt kopā ar citiem suņiem. Mūsu American Bully audzētavā “Dognik Bulls” visi suņi guļ kopā. Un viņi nav agresīvi viens pret otru, pat ja viņi ēd ēdienu no vienas bļodas.
3. Amerikāņu huligānisms ir oficiāli atļauts daudzās pasaules valstīs (atšķirībā no amerikāņu pitbulterjeriem un amerikāņu Stafordšīras terjeriem). Jums nebūs jāiegūst daudz papildu dokumentu un licenču, kad izlemjat iegādāties kausla kucēnu.
4. Krāsu daudzveidība. Šī patiešām ir estētu paradīze. Neparasti ceriņi, zili (pelēki), zili trīskrāsaini, ceriņi trīskrāsaini, sarkani, balti, melni un citas krāsas. Visas šīs krāsas ir pieņemamas American Bully šķirnei. Jūs varat redzēt arī Merle American bullies (neparastu plankumainu krāsu). Un, lai gan amerikāņu Merle kausli nevar oficiāli sacensties ABKC izstādēs (galvenā šķirnes organizācija), tos var audzēt un audzēt. Un ikviens var iegādāties American Bully kucēnu neparastā merle krāsā. Mūsu audzētavā “Dognik Bulls” iegūstam šādu krāsu kausliņus: sarkans, šokolādes, šokolādes trīskrāsains, ceriņu trīskrāsains, zils trīskrāsains, zils, ceriņš.

Es jums parādīšu dažus amerikāņu kausliņus no mūsu audzētavas. Un es turpināšu runāt par American Bully šķirnes trūkumiem.
American bully kennel
American Bully mīnusi:
1. Augsts locītavu slimību risks. Tā kā American Bully šķirne ir diezgan masīva un smaga, slodze uz locītavām ir liela. Tāpēc jums rūpīgi jāaudzina kauslis kucēns, ievērojot visus pieredzējuša audzētāja ieteikumus. Iebiedētāja veselības pamats tiek likts pirmajos 12 dzīves mēnešos. Tāpēc ir svarīgi nepalaist garām locītavu un saišu pareizas augšanas un attīstības brīdi.
2. Sakarā ar dažu negodīgu audzētāju vēlmi iegūt American Bullies pēc iespējas plašākus un spēcīgākus, cieš daudzas ķermeņa sistēmas. Īpaši sirds un asinsvadu un plaušu sistēmas. Tas izpaužas kā ātrs nogurums fiziskās aktivitātes laikā. Piemēram, daudzi kabatas tipa amerikāņu kauslinieki pat ziemā nevar staigāt (neskriet) ilgāk par 30 minūtēm. Viņi vienkārši apguļas uz zemes un atpūšas. Vasarā šie suņi vispār nestaigā, guļ zem kondicioniera un guļ. Mūsu American Bully audzētavā “Dognik Bulls” piedzimst tikai veseli suņi. Mūsu iebiedētāji staigā, skrien un lec. Viņi pat piedalās sporta sacensībās. Šeit ir amerikāņu bully Dognik Bulls piemērs sportā:

3. Ļoti izplatīta problēma amerikāņu bully ir pirkstu falangu trūkums. Visbiežāk uz priekšējo ķepu mazajiem pirkstiem. Mūsu audzētavā tādu suņu nav un tādus kucēnus neražojam. Bet, ja jūs esat šķirne jau ilgu laiku, skatieties daudz fotoattēlu un video ar Amerikas Bullies, tad jūs redzēsiet, par ko es runāju. Apskatiet ķepas tuvāk.
4. Dzīvnieku agresijas klātbūtne un agresija pret cilvēkiem American Bullies XL. Tas īpaši attiecas uz XL tipu. Viņiem tika pievienoti lieli suņi — pitbulli, Stafordšīras terjeri un amerikāņu buldogi. Un amerikāņu buldogs ir liels suns ar aizsargājošām īpašībām, kas savās asinīs nes piesardzību pret svešiniekiem.

Ja esi izlasījis visu rakstu “Amerikāņu kauslis: plusi un mīnusi” un vēlies iegādāties foršu kucēnu, raksti mums audzētavā:
E-pasts: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls

Mūsu amerikāņu kauslinieki dzīvo 25 valstīs visā pasaulē. Mēs organizējam piegādi uz jebkuru vietu pasaulē. Amerikāņu bully kucēna cena mūsu audzētavā: 2000-2500 eiro.
Ar cieņu, stādaudzētavas vadītāja Veronika Voitovska.

American Bully šķirnes priekšrocības
American Bullies šķirnes mīnusi