Amerikāņu pitbulterjers un saimnieka aizsardzība
Pitbull īpašnieka aizsargs

Vai amerikāņu pitbulterjers var aizsargāt jūs un jūsu ģimeni? Vai pitbulterjers spēs pasargāt bērnu? Teorētiski jā un nē. Tagad apspriedīsim šo jautājumu sīkāk.
Pitbulli kā šķirne tika audzēti, lai cīnītos ar savējiem. Viņiem bija jābūt lojāliem pret cilvēkiem, lai, cīnoties ringā, neiekostu savam saimniekam un pretinieka saimniekam. Tomēr vēsture zina daudzus leģendārus pitbulus, kas viegli nonāca konfliktā ar cilvēkiem, un daži bija atklāti kanibāli, kuri pacieta tikai savus īpašniekus. Mūsdienās šī atšķirība pastāv joprojām, lai gan ir vispārpieņemts, ka pitbuliem jābūt adekvātiem attiecībā pret svešiniekiem. Daži fanātiķi apgalvo, ka amerikāņu pitbulterjeram vajadzētu luncināt asti un kāpt, lai laizītu jebkuru svešinieku, taču tās ir galējības. Ārpus šķirnes mātīte ir mātīte, tēviņš ir tēviņš. Tēviņš vienmēr ir nopietnāks, viņš var aizsargāt savu «baru» un ģimeni. Tāpēc robežas ir ļoti patvaļīgas.
Mūsdienās ir noteiktas pārošanās līnijas un kombinācijas, pitbulli, no kuriem vieglāk pareizi apmācīt aizsargus. Jau no dzimšanas viņu tieksmes ļauj nonākt konfliktā ar cilvēku, viņi iztur cilvēka spiedienu un ir gatavi reakcijai. Šādi pitbulterjeri ir spējīgi uz agresiju un aizsardzību. Ja viņi ir pareizi apmācīti, viņi var jūs aizsargāt reālajā dzīvē.
Ir arī citi suņi, tie ir maigāki pēc rakstura, bet lieliski motivēti spēlēties, laupīt (rotaļlieta) un medījumu dzenāt. Viņi ir lieliski apmācīti mānekļa satvērienam, piedurknei, uzvalkam. Viņi var piedalīties sporta standartos treniņos, tostarp aizsargu sadaļā.
Tomēr atcerieties, ka labākais sargsuns ir šķirne, kas ir īpaši audzēta tam. Kuru gēnos slēpjas cīņa ar vīrieti – rotveileru, vācu aitu, malinuā, dobermani un citiem. Amerikāņu pitbulterjers kā suņa izvēle ģimenes un mājas aizsardzībai nav pareiza. Turklāt īsie mati ir mīnuss. Pitbuls nevar dzīvot pagalmā vai uz ķēdes, jo aukstajā sezonā tas nosals.
Ja meklējat pitbulu kā kompanjonu un ģimenes draugu, bet vēlaties arī iesaistīties aizsargtreniņā adrenalīna uzplūdam, pastāstīsim, kuram pārošanai mūsu audzētavā vajadzētu pievērst uzmanību un ieteiksim konkrētus kucēnus. Pamatojoties uz mūsu pieredzi, zināšanām par mūsu asins līniju kombinācijām, audzēšanas pieredzi un temperamenta novērojumiem, mēs garantējam, ka aizsardzības apmācībai izvēlēsimies kucēnu ar izcilām īpašībām. Bet uz šādu kucēnu var nākties gaidīt no dažiem mēnešiem līdz pusotram gadam, atkarībā no mūsu audzēšanas plāniem katram konkrētajam gadam.
Fotogrāfijā mūsu audzēšanas suns, kuru apmācām kopā ar FCI augstākās kategorijas palīgu — Dognik Bulls Congressman Un mūsu audzētavas suns Dognik Bulls Cutiepie:


Ar cieņu, amerikāņu pitbulterjeru audzētavas Dognik Bulls vadītājs. Varat sazināties ar mani, lai apspriestu jautājumu, kā pie mums iegādāties pitbula kucēnu (saimnieka pitbula aizsardzība):
Instagram- dognikbulls
E-pasts: dognikb@gmail.com