Amerikāņu pitbulterjers vai amerikāņu buldogs


Kas ir labāks: amerikāņu pitbulterjers vai amerikāņu buldogs? Apskatīsim katras šķirnes plusus un mīnusus.
Amerikā tika audzēti gan amerikāņu pitbulterjeri, gan amerikāņu buldogi. Abas šķirnes strādā. Pitbulli tika izstrādāti ap 1840. gadu. Amerikāņu buldogi tika audzēti 18. un 18. gadsimtā. Šis ir plus šķirnes un pitbulterjers un amerikāņu buldogs. Galu galā, ilgstoši audzētai šķirnei ir noteikti standarti un tipiska, zināma un paredzama uzvedība.
Amerikāņu pitbulterjeru un amerikāņu buldogu plusi un mīnusi salīdzinājumā.
Izturība: Pitbulterjeri ir izturīgāki. Vieglākas miesasbūves un gara purna dēļ. Amerikāņu buldogu saīsinātais purns padara tos brahicefāliskus. Tas nozīmē, ka viņiem ir grūtāk elpot, viņiem ir grūtāk skriet, viņiem ir mazāka izturība. Attiecīgi viņi dzīvo daudz sliktāk karstās valstīs.
Krāsas: Pitbulterjeriem ir atļauta jebkura krāsa, izņemot merle. Ir atļautas visas pārējās krāsas: balta, melna, šokolādes, dzeltenbrūna, sarkana, krēmkrāsas, plankumaina, zila (pelēka), ceriņi. Amerikāņu buldogiem standartā ir daudz mazāk krāsu: balta, sarkana, brindle, plankumaina. Absolūti neievērojamā krāsu izvēle amerikāņu buldogu vidū ir šķirnes mīnuss.
Attieksme pret cilvēkiem: Amerikāņu pitbulterjeri tika audzēti kā suņi, kas ir lojāli pret visiem cilvēkiem (draugiem un svešiniekiem). Tāpēc agresija pret cilvēkiem šķirnē ir laulība. Pitbulli ir cilvēkiem draudzīgi. Amerikāņu buldogi tika audzēti kā sargsuņu šķirne. Citu neuzticēšanās un piesardzība buldogam ir normāla parādība. Šie suņi sabiedrībā ir bīstamāki. Tā kā konfliktēšana ar cilvēku ir raksturīga viņu ģenētikai.
Attieksme pret bērniem: Amerikāņu pitbulterjeri labi saskaras ar bērniem. Amerikāņu buldogi labi saskaras ar bērniem, kamēr viņi nejūt, ka tie var radīt draudus.
Saistība ar citiem dzīvniekiem: Amerikāņu pitbulterjeri tika audzēti pirms divsimt gadiem. Pēc tam tos izmantoja cīņās ar citiem pitbulliem. Šajā brīdī ir normāli, ka pitbulls ir agresīvs pret citiem dzīvniekiem. Bet patiesībā daudzi pitbulterjeri labi sadzīvo ar citiem suņiem. Vaislas līnijas ir ļoti svarīgas. Ir līnijas, kur pitbuli ir ļoti lojāli citiem dzīvniekiem. Amerikāņu buldogiem var būt saspringtas attiecības ar citiem suņiem. Sākotnējais amerikāņu buldogu standarts nosaka, ka «pārliecība pret citiem suņiem ir pieņemama».
Kāpēc viņi tika audzēti: amerikāņu pitbulterjeri tika audzēti cīņai. Amerikāņu buldogi tika audzēti, lai apsargātu cilvēkus un ganāmpulku.
Veselība: savas uzbūves dēļ amerikāņu pitbulterjeri noteikti ir veselīgāki. Vieglāki kauli un garš purns — tas palielina dzīves ilgumu un tā kvalitāti. Amerikāņu buldogi ir smagi un ar smagu kaulu. Sakarā ar to rodas problēmas ar sirdi, locītavām un elpošanas sistēmu. Amerikāņu buldogu īsie purni ir dzīves trūkums. Viņiem ir grūtāk izturēt karstumu un pēkšņas klimata izmaiņas, grūtāk ilgstoši skriet un veikt jebkuru darbu. Situācijās, kad amerikāņu pitbulterjers lēks, skries, aizsargās saimnieku un atgriezīsies. Līdzīgā situācijā amerikāņu buldogam atliks tikai apgriezties un doties noskaidrot, kāda ir situācija.
Es ceru, ka es jums nedaudz palīdzēju šķirnes izvēlē. Personīgi es iesaku iegādāties amerikāņu pitbulterjerus, nevis amerikāņu buldogus. Labāka dzīves kvalitāte, cilvēku mīlestība, labs dzīves ilgums, lieliska veselība. Šīs ir galvenās un svarīgākās atšķirības starp amerikāņu pitbulterjeru un amerikāņu buldogu.
Ja domājat un izvēlaties, kurš ir labāks: amerikāņu pitbulterjers vai amerikāņu buldogs. Pēc tam ieskatieties mūsu amerikāņu pitbulterjeru audzētavā DOGNIK BULLS. Skatieties mūsu Instagram un mūsu suņus. Un rakstiet, kad nolemjat iegādāties amerikāņu pitbulterjeru:
Instagram: dognikbulls
E-pasts: dognikb@gmail.com
Veronika Voitovska. Ārsts. Eksperts kinologs. Dzīvnieku psihologs.

American pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel American

Amerikāņu pitbulterjera plusi un mīnusi, amerikāņu buldogu plusi un mīnusi, pitbuls vai buldogs, pitbuls vai buldogs, kurš ir labāks, pitbulterjers vai amerikāņu buldogs, kurš ir labāks, amerikāņu buldogu audzētava