Amerikos bully: privalumai ir trūkumai


American Bully veislė yra gana jauna. Įkurta 1990-aisiais Amerikoje. Europoje jis išpopuliarėjo po 20 metų. Todėl žmonėms vis dar kyla daug klausimų, susijusių su patyčiomis. Pvz.: iš kokių veislių šunų buvo veisiami Amerikos chuliganai? Kuo skiriasi „American Bully Pocket“ ir „American Bully XL“? Ar tiesa, kad Merle American Bullies gali būti labai ligotas ir kurčias?
Esu Amerikos Bullies veisėja – Veronika Voitovska. Mūsų veislyne „Dognik Bulls“ užsiimame „kišeninių“, „standartinių“, „klasikinių“ tipų „American Bully“ veislės priežiūra, veisimu ir populiarinimu. Papasakosiu tikruosius American Bully veislės privalumus ir trūkumus, kaip šių šunų savininkas nuo 2011 m.
„American Bully“ pranašumai:
1. Gerumas žmonėms. Iš tiesų, Amerikos chuliganai buvo auginami taip, kad būtų labai švelnūs ir malonūs. Kad jie galėtų gyventi šeimoje, nebūtų labai dalykiški ir įžūlūs šunys. Kad sugyventų su vaikais. Tiesą sakant, chuliganai buvo veisiami kaip alternatyva aktyvesniems pitbuliams ir Stafordšyro terjerams. Tuo pačiu metu išoriškai Amerikos priekabiautojai atrodo galingesni ir labiau bauginantys, nors savo sieloje jie turi maloniausių būtybių charakterį.
2. Jokios zoologijos sodo agresijos. Taip, dažniausiai taip būna su Amerikos chuliganais. Veisimo tikslas yra gauti pačius ištikimiausius šunis, kurie be problemų gali gyventi ir vaikščioti su kitais šunimis. Mūsų American Bully veislyne «Dognik Bulls» visi šunys miega kartu. Ir jie nėra agresyvūs vienas kito atžvilgiu, net jei valgo maistą iš to paties dubens.
3. Amerikietiškos patyčios oficialiai leidžiamos daugelyje pasaulio šalių (skirtingai nei amerikiečių pitbulterjerai ir amerikiečių Stafordšyro terjerai). Nusprendus įsigyti chuliganų šuniuką, nereikės gauti daug papildomų dokumentų ir licencijų.
4. Spalvų įvairovė. Tai tikrai estetų rojus. Neįprastos alyvinės, mėlynos (pilkos), mėlynos trispalvės, alyvinės trispalvės, raudonos, baltos, juodos ir kitos spalvos. Visos šios spalvos yra priimtinos American Bully veislei. Taip pat galite pamatyti merle Amerikos chuliganų (neįprastos dėmėtos spalvos). Ir nors Amerikos Merle chuliganai negali oficialiai varžytis ABKC parodose (pagrindinėje veislių organizacijoje), juos galima veisti ir veisti. O įsigyti neįprastos merle spalvos American Bully šuniuką gali kiekvienas. Mūsų darželyje „Dognik Bulls“ sulaukiame šių spalvų chuliganų: raudonos, šokoladinės, šokoladinės trispalvės, alyvinės trispalvės, mėlynos trispalvės, mėlynos, alyvinės.

Parodysiu keletą mūsų veislyno amerikiečių patyčių. Ir toliau kalbėsiu apie Amerikos Bully veislės trūkumus.
American bully kennel
„American Bully“ trūkumai:
1. Didelė rizika susirgti sąnarių ligomis. Kadangi American Bully veislė yra gana masyvi ir sunki, sąnarių apkrova yra didelė. Todėl jūs turite atidžiai auginti chuliganišką šuniuką, laikantis visų patyrusio veisėjo rekomendacijų. Priekabiautojo sveikatos pagrindas klojamas per pirmuosius 12 gyvenimo mėnesių. Todėl svarbu nepraleisti tinkamo sąnarių ir raiščių augimo ir vystymosi momento.
2. Dėl kai kurių nesąžiningų veisėjų noro, kad Amerikos Bullies būtų kuo platesnės ir galingesnės, kenčia daugelis kūno sistemų. Ypač širdies ir kraujagyslių bei plaučių sistemos. Tai išreiškiama greitu nuovargiu fizinio aktyvumo metu. Pavyzdžiui, daugelis kišeninio tipo amerikiečių patyčių net žiemą negali vaikščioti (nebėgti) ilgiau nei 30 minučių. Jie tiesiog atsigula ant žemės ir ilsisi. Vasarą šie šunys visai nevaikšto, guli po kondicionieriumi ir miega. Mūsų American Bully veislyne „Dognik Bulls“ atsivedame tik sveikus šunis. Mūsų smurtautojai vaikšto, bėga ir šokinėja. Jie netgi dalyvauja sporto varžybose. Štai Amerikos Dognik Bulls pavyzdys sporte:

3. Labai dažna amerikiečių priekabiautojų problema – pirštų falangų nebuvimas. Dažniausiai ant priekinių letenų mažųjų pirštų. Mūsų veislyne tokių šunų nėra ir tokių šuniukų neauginame. Bet jei jau seniai esate veisle, pažiūrėkite daug nuotraukų ir vaizdo įrašų apie American Bullies, tada pamatysite, apie ką aš kalbu. Atidžiau pažvelkite į letenas.
4. Gyvūnų agresijos ir agresijos žmonių atžvilgiu buvimas American Bullies XL. Tai ypač pasakytina apie XL tipą. Prie jų buvo pridėti dideli šunys – pitbuliai, Stafordšyro terjerai, amerikiečių buldogai. O amerikiečių buldogas yra didelis šuo, turintis apsaugines savybes, kuris savo kraujyje neša atsargumą nepažįstamų žmonių atžvilgiu.

Jei perskaitėte visą straipsnį „Amerikietiškas chuliganas: privalumai ir trūkumai“ ir norite įsigyti šaunų šuniuką, parašykite mums veislyne:
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls

Mūsų Amerikos chuliganai gyvena 25 šalyse visame pasaulyje. Organizuojame pristatymą į bet kurią pasaulio vietą. Amerikietiško bully šuniuko kaina mūsų veislyne: 2000-2500 eurų.
Pagarbiai, lopšelio-darželio vadovė Veronika Voitovska.

„American Bully“ veislės pranašumai
„American Bullies“ veislės trūkumai