Amerykańscy bully: zalety i wady


Rasa American Bully jest dość młoda. Założona w latach 90-tych w Ameryce. W Europie zyskał popularność 20 lat później. Dlatego ludzie wciąż mają wiele pytań związanych z prześladowcami. Na przykład: z jakich ras psów wyhodowano American Bullies? Jaka jest różnica między American Bully Pocket a American Bully XL? Czy to prawda, że ​​amerykańscy łobuzy Merle mogą być bardzo chorzy i głusi?
Jestem hodowcą American Bullies — Veronika Voitovska. W naszej hodowli „Dognik Bulls” zajmujemy się utrzymaniem, hodowlą i popularyzacją rasy American Bully w typie „kieszonkowym”, „standardowym”, „klasycznym”. Opowiem Wam o prawdziwych zaletach i wadach rasy American Bully, jako właścicielka tych psów od 2011 roku.
Profesjonaliści American Bully:
1. Życzliwość wobec ludzi. Rzeczywiście, American Bullies zostały wyhodowane tak, aby mieć bardzo łagodny i miły charakter. Aby mogły żyć w rodzinie, a nie być psami bardzo rzeczowymi i aroganckimi. Aby dogadać się z dziećmi. W rzeczywistości tyrany były hodowane jako alternatywa dla bardziej aktywnych pitbulli i terierów Staffordshire. Jednocześnie na zewnątrz amerykańscy prześladowcy wyglądają na potężniejszych i bardziej zastraszających, choć w duszy mają charakter najmilszych stworzeń.
2. Żadnej agresji w zoo. Tak, zazwyczaj tak jest w przypadku amerykańskich łobuzów. Hodowla ma na celu uzyskanie jak najbardziej lojalnych psów, które bez problemów mogą żyć i chodzić z innymi psami. W naszej hodowli American Bully „Dognik Bulls” wszystkie psy śpią razem. I nie są wobec siebie agresywne, nawet jeśli jedzą jedzenie z tej samej miski.
3. Amerykańskie bully są oficjalnie dozwolone w wielu krajach świata (w przeciwieństwie do amerykańskich pitbulterierów i amerykańskich staffordshire terierów). Decydując się na zakup szczeniaka bully, nie będziesz musiał uzyskiwać wielu dodatkowych dokumentów i licencji.
4. Różnorodność kolorów. To prawdziwy raj dla estetów. Niezwykłe liliowe, niebieskie (szare), niebieskie trójkolorowe, liliowe trójkolorowe, czerwone, białe, czarne i inne kolory. Wszystkie te kolory są dopuszczalne w rasie American Bully. Możesz także zobaczyć amerykańskich łobuzów typu merle (niezwykły kolor cętkowany). I choć bulle rasy American Merle nie mogą oficjalnie startować na wystawach ABKC (głównej organizacji rasy), można je hodować i hodować. I każdy może kupić szczeniaka American Bully w nietypowym kolorze merle. W naszej hodowli „Dognik Bulls” otrzymujemy byki w kolorach: czerwony, czekoladowy, czekoladowy trójkolorowy, liliowy trójkolorowy, niebieski trójbarwny, niebieski, liliowy.

Pokażę Wam kilka amerykańskich bullów z naszej hodowli. I będę nadal mówić o wadach rasy American Bully.
American bully kennel
Wady American Bully:
1. Wysokie ryzyko chorób stawów. Ponieważ rasa American Bully jest dość masywna i ciężka, obciążenie stawów jest duże. Dlatego musisz ostrożnie wychować szczeniaka-łobuza, postępując zgodnie ze wszystkimi zaleceniami doświadczonego hodowcy. Podstawa zdrowia tyrana kładzie się w pierwszych 12 miesiącach życia. Dlatego ważne jest, aby nie przegapić momentu prawidłowego wzrostu i rozwoju stawów i więzadeł.
2. Ze względu na chęć niektórych pozbawionych skrupułów hodowców, aby amerykańskie łobuzy były tak szerokie i potężne, jak to możliwe, wiele układów ciała cierpi. Zwłaszcza układ sercowo-naczyniowy i płucny. Wyraża się to szybkim zmęczeniem podczas wysiłku fizycznego. Na przykład wielu amerykańskich łobuzów typu kieszonkowego nawet zimą nie może chodzić (nie biegać) dłużej niż 30 minut. Po prostu kładą się na ziemi i odpoczywają. Latem te psy w ogóle nie chodzą, leżą pod klimatyzatorem i śpią. W naszej hodowli American Bully „Dognik Bulls” rodzimy wyłącznie zdrowe psy. Nasi prześladowcy chodzą, biegają i skaczą. Biorą nawet udział w zawodach sportowych. Oto przykład amerykańskich bully Dognik Bulls w sporcie:

3. Bardzo częstym problemem u amerykańskich łobuzów jest brak paliczków palców. Najczęściej na małych palcach przednich łap. W naszej hodowli nie posiadamy takich psów i nie rodzimy takich szczeniąt. Ale jeśli jesteś w tej rasie od dłuższego czasu, spójrz na wiele zdjęć i filmów American Bullies, wtedy zobaczysz, o czym mówię. Przyjrzyj się bliżej łapom.
4. Występowanie agresji zwierzęcej i agresji wobec ludzi w American Bullies XL. Dotyczy to szczególnie typu XL. Dodano do nich duże psy – pitbulle, staffordshire teriery i buldogi amerykańskie. A Buldog Amerykański to duży pies o właściwościach ochronnych, który we krwi niesie ze sobą ostrożność wobec obcych.

Jeżeli przeczytałeś cały artykuł „American Bully: plusy i minusy” i chcesz kupić fajnego szczeniaka, napisz do nas do hodowli:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls

Nasi amerykańscy łobuzy żyją w 25 krajach na całym świecie. Organizujemy dostawę w dowolne miejsce na świecie. Cena szczeniaka rasy American Bully w naszej hodowli: 2000-2500 euro.
Z poważaniem, kierownik żłobka Veronika Voitovska.

Zalety rasy American Bully
Wady rasy American Bullies