Az American Bully kölykök szocializációja
Üdvözöljük a Dognik Bulls Kennel of American Bullies oldalán. 2011 óta dolgozunk, és az elsők között hoztuk Európába az amerikai bully. Jelenleg „pocket”, „standard”, „klasszikus” típusú kutyákkal dolgozunk.
Megosztom veletek az American Bully kölykök szocializációjával kapcsolatos tapasztalataimat. Természetükből és jellemükből adódóan az American Bullies puha kutyák, ezért mindig ragaszkodónak és kedvesnek kell lenni velük.
A kiskutyák szocializációját születésük pillanatától kezdjük. Életük első heteiben, amíg a kölykök még csukott szemmel járnak és nem járnak, gyakran felkapjuk, simogatjuk, beszélgetünk a kölykökkel. Masszírozzuk a mancsukat és a fülüket. Rengeteg különböző játékot helyezünk el a házukba, hogy mászkáljanak és fejleszthessék a tapintási receptoraikat. Az American Bully kölykök három hetes koruktól már nyitva vannak a szemük, és elkezdenek a mancsukon állni. Ebben a korban egy hatalmas szabadtéri kifutóba visszük a kölyköket. Sokat sétálhatnak ott, hallgathatják az utca zaját, a szelet, megszokhatják a napot és az esőt, és a környező hangokat. Úgy tűnik, ezek mind nagyon egyszerű és alapvető dolgok. De bízz bennem, tapasztalt kutyatenyésztőben. Ha veszel egy American Bully kiskutyát, aki két-három hónapos koráig nem látta az utcát, nem sétált sokat vagy jól, nem találkozott különböző emberekkel és gyerekekkel, egy ilyen kölyökkutya szocializációja rossz lesz. A jövőben minden helyzethez egyre rosszabbul és hosszabb ideig hozzászokik, óvakodik az idegenektől, és talán még rá is ugat.
Tehát az American Bully kölykök járni kezdenek. Napi kapcsolatban állnak velem, a férjemmel és az egyéves kislányunkkal. Abszolút minden felnőtt kutyánk (amerikai zsarnok és amerikai pitbull terrier) hozzáfér a kiskutyák számára egy sétáló kültéri kifutóhoz. A kifutó rácsain keresztül a kölykök felnőtt kutyákkal találkoznak. Gyakran játszanak velük, rohangálnak a burkolaton. És amikor az egyik felnőtt kutya kidugja az orrát a rácsokon, a kölykök megnyalják az orrát.
Szomszédaink is jönnek hozzánk. Ily módon az American Bully kölykök még jobban szocializálódnak, és két és tizenhét év közötti gyerekekkel is megismerkedhetnek. A szomszédainknak hat gyerekük van, és ez csodálatos. Ezenkívül három héttől minden kölyökkutya saját nyakörvvel rendelkezik, amelyben sétál. Így szokták meg a kölykök a nyakörveket.
A kültéri kifutóban a kölyköknek több matrac, különböző ágyak, egy csőalagút, amin vidáman futnak át, és sok különböző játék található. Reggeltől este 10 óráig Amerikai Bully kutyusaink rohangálnak a kifutóban (a kifutó mérete 25 négyzetméter). Van egy lombkorona is a naptól és az esőtől. Naponta kétszer futni engedjük a kölyköket a kennel teljes területén. Tanulmányozzon minden bokrot és minden követ. Mássz fel minden padra, és nézz be minden ablakba.
A kölykök 8 hetesen megkapják az első oltást és elkezdjük sétáltatni őket. Így szokták meg a kölykök a sétát, az autókat, a forgalmas utcákat és a pórázt. A kiskutyákat nem sétáltatjuk olyan helyeken, ahol kutyák gyülekeznek, mert nem akarjuk, hogy a kiskutyák elkapjanak valamilyen fertőzést. De az American Bully kölyköket úgy szocializáljuk, hogy sétálunk velük az erdőben, parkokban, utak közelében. A kutyusokat autózásra is betanítjuk.
Minden kölyökkutyánkat gyerekkoruktól kezdve arra nevelték, hogy megértsék az olyan fontos parancsokat, mint a „lehet” és a „nem lehet”. A jövőben ez megkönnyíti és felgyorsítja az American Bully kölyökkutya új családhoz való alkalmazkodását.
Ha azt szeretné, hogy American Bully kölyökkutyája jól szocializálódjon, tegye úgy, mint mi. Ha csak azt keresi, hol vásárolhat egy szocializált American Bully kiskutyát, írjon nekünk:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Nagy figyelmet fordítunk amerikai zsarnokaink egészségére, a tenyészpárok kiválasztására és az amerikai zsarnok oktatására. Erről személyesen beszélhetünk, ha úgy dönt, hogy egy American Bully kölyökkutyát vásárol a Dognik Bulls kennelből. Kölyökkutyáink több kontinens 25 országában élnek. Bármely országba szállításban segítünk.
Üdvözlettel: Voitovska Veronika. A „Dognik Bulls” amerikai bully óvoda tulajdonosa. Orvos. Szakértő kutyavezető. Az Európai Unióban rendezett American Bully kiállítások bírája. Állatpszichológus.
Az American Bully kölykök szocializációja