Cik bīstami ir amerikāņu pitbulterjeri?

American pitbull terrier kennel
Reāla pieredze no amerikāņu pitbulterjeru audzētavas īpašnieka kopš 2011. gada.
Galvenie punkti, kāpēc amerikāņu pitbulterjeri tiek uzskatīti par bīstamiem. Tiek apgalvots, ka viņi bieži uzbrūk cilvēkiem. Domājams, ka viņi nevar dzīvot ģimenēs ar bērniem. Viņi arī nav draugi ar citiem suņiem.
Un tagad sīkāk ar piemēriem katram punktam. Par pitbulterjeru uzbrukumu cilvēkiem. Sākotnēji šķirne tika audzēta cīņai. Tas ir, pitbulli cīnījās ar pitbulliem. Un agresija pret cilvēku (jebkura agresijas izpausme) bija izkaušana. Jo, kad suņi cīnījās, tiem bija jābūt bez kakla siksnām. Un cilvēkam bija jāspēj tos atraut vienu no otra, ja nepieciešams. Suņi, kas cīņas uztraukumā varēja pievērst uzmanību kādam cilvēkam, jau tika iznīcināti. Tas ir, visa amerikāņu pitbulterjera šķirnes vēsture ir balstīta uz agresijas pret cilvēkiem aizliegumu. Šobrīd manā audzētavā ir 10 dažādu asins līniju amerikāņu pitbulterjeri. Nevienam no šiem suņiem pat neienāktu prātā uzbrukt man vai nonākt nepatikšanās ar mani. No šiem suņiem man ir trīs tēviņi. Viņi ļoti labi izturas pret svešiniekiem uz ielas. Ja nepieciešams, pitbulu, tāpat kā jebkuru suni, var apmācīt apsargāt. Bet pēc būtības viņiem nav aizsargājošu īpašību. Atšķirībā no tādām suņu šķirnēm kā dobermaņi, vācu aitu suņi, malinuā, rotveileri. Šie suņi tika audzēti ar spēju nonākt konfliktā ar cilvēkiem. Viņu ģenētiskā programma satur darba funkcijas. Un darbs viņiem ir drošība. Sākotnēji tas nozīmē konflikta iespējamību ar personu. Tāpēc šīs suņu šķirnes kož cilvēkus un neizjūt diskomfortu. Galu galā tas viņiem ir asinīs.
Saskaņā ar maniem pētījumiem visi zināmie gadījumi, kad “pitbulis iekoda cilvēkā”, nebija patiesi. Tā kā šie nebija tīršķirnes amerikāņu pitbulterjeri. Tas ir, suņi ar pilnīgu un uzticamu ciltsrakstu (ADBA vai UKC). Protams, esmu dzirdējis par Amerikas pitbulu sliktas (nekvalitatīvas) audzēšanas gadījumiem. Kur viņi izaudzēja divus pitbulus ar sliktu garīgo veselību. Šādi suņi var negaidīti reaģēt uz jebkuru darbību. Tāpēc ir tik svarīgi iegādāties amerikāņu pitbulterjera kucēnu no cienījamas audzētavas. Piemēram, mūsu pitbulu audzētavā “DOGNIK BULLS”.
Tālāk. Es veicu pētījumu, lai novērtētu, cik izplatīti pitbulterjeri ir Eiropā. Tas ir, cik daudz viņu ir vairāk vai mazāk nekā labradoru, dobermaņu, rotveileru un ganu, kas sakož cilvēkus. Statistika: pitbulli atļauti Somijā, Latvijā, Igaunijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Krievijā, Zviedrijā, Čehijā, Īrijā, Itālijā, Slovēnijā. Pitbulterjeri var dzīvot, bet ar papildu atļaujām no saimniekiem (tas ir, ņemiet vērā, kad maksājat valstij papildu naudu un maksājat arī civiltiesisko apdrošināšanu): Šveicē, Spānijā, Lietuvā. Pitbulli ir pilnībā aizliegti Francijā (lai gan patiesībā to ir ļoti daudz, pat tīršķirnes), Lielbritānijā (reāli briti ik mēnesi iepērk daudz pitbullus no Austrumeiropas valstīm), Horvātijā, Vācijā. Tas ir, pusē Eiropas valstu ir vai nu aizliegums vai ierobežojumi turēt pitbulterjera suni. Tātad, kāda varētu būt patiesā statistika? Nav. Neaizliegtie rotveileri, dobermaņi un vācu aitu suņi faktiski kož cilvēkus. Bet, tā kā viņiem tas ir tiesības pēc šķirnes, dažādu valstu iestādes ir neaktīvas. Pirms 40 gadiem viņi nolēma aizliegt pitbulterjerus visur. Tā viņi to dara. Lai gan tas ir absolūti negodīgi pret patiesi tīršķirnes pitbulterjeriem.
Par amerikāņu pitbulterjeru un bērnu dzīvi. Patiesībā pitbulliem lieliski tiek galā ar bērniem. Tāpat kā jebkura cita suņu šķirne. Atcerieties, ka pitbuls ir tikai aktīvs suns, enerģisks, kuram patīk garas pastaigas un ģimene. Tas nav briesmonis, kas piedzimst un grib iekost vēderā garāmejošam bērnam. Pitbuls, tāpat kā jebkurš suns, vēlas mīlestību, uzmanību, garšīgu un veselīgu pārtiku.
Mūsu amerikāņu pitbulterjeri no audzētavas DOGNIK BULLS labi sadzīvo ar mūsu meitu. Viņai ir 1 gads. Viņi arī katru dienu dodas pastaigās ar mūsu kaimiņu bērniem. Un vieniem kaimiņiem ir 6 no šiem bērniem un citiem kaimiņiem divi. Vai jūs domājat, ka kāds ļautu bērniem sazināties ar amerikāņu pitbulterjeru baru, ja viņi būtu nepietiekami? Šeit ir reālā dzīve ar pitbulliem. Tie nav bīstami, ja ir dzimuši no labiem vecākiem un audzinājuši garīgi veseli cilvēki.
Es jums pastāstīšu patiešām skumju stāstu. Reiz kāds vīrietis no Igaunijas nopirka no manis kucēnu. Ģimenē aug trīs bērni. Kucēns pie viņiem dzīvoja tieši divas nedēļas. Tad viņš piezvanīja un teica, ka baidās, ka pēc gada pitbuls sakodīs visus viņa bērnus.
Es kā labs audzētājs teicu, lai atved kucēnu. Šo divu nedēļu laikā šī vīrieša sieva atsūtīja kucēna fotogrāfijas ar bērniem un viss bija kārtībā.
Šis klauns man atnes suni. Un kucēns vienkārši iespiežas zemē. Ir skaidrs, ka viņa tika piekauta. Kāpēc jūs varat pārspēt mazu kucēnu 4 mēnešu vecumā? Absolūti neadekvāts pircējs. Es vairākas reizes atjaunoju šī pitbula psihi

tikai mēneši. Viņa nobijās, kad viņai blakus tika pacelta roka. Tas ir, šis vīrietis viņu sita visu laiku, kamēr viņa dzīvoja kopā ar viņiem. Par ko? Kas pamudināja vīrieti, kurš sver vairāk nekā 100 kg, sasist kucēnu? Ir ļoti viegli salauzt kucēna psihi. Pat ja tas ir labi audzēts pitbulterjers. Kucēni absorbē visu no savas vides.
Kad paņēmām kucēnu atpakaļ (līdzi bija kaimiņi ar bērniem), devāmies pie kaimiņiem cept kebabus. Kucēns ar mums bija lielisks, komunicēja ar bērniem un neizrādīja absolūti nekādu agresiju. Man vienkārši bija bail.
Galu galā mēs atstājām šo kucēnu savā audzētavā. Man viņa ļoti patika. Mēnesi pēc tā atdošanas mums esam piedalījušies jau divās izstādēs. Speciālisti aprakstā atzīmēja, ka kucēns ir saspringts un viņam nepieciešams lielāks kontakts ar cilvēkiem. Taču man nebija noskaņojuma skaidrot, ka tieši šo kontaktu ar cilvēkiem mēs izstādē meklējam. Ar mani pavadu laiku nelielam pitbullam. Viņas ticības atgriešana cilvēkiem. Vēl pēc mēneša es ar milzīgu pieredzi gandrīz pilnībā atjaunoju viņas psihi. Un mēs atkal apmeklējām divas izstādes. Šoreiz visi eksperti slavēja brīnišķīgo mazo pitbulu.
Šobrīd kopš šī stāsta ir pagājis gads. Šis kucēns kļuva par skaistu amerikāņu pitbulterjeru. Viņa draudzējas ar suņiem, cilvēkiem, bērniem. Viņam patīk skriet pa skrejceliņu, staigāt pa mežu un apmeklēt izstādes. Viņš laiza mūsu meitu un guļ ar vēderu uz augšu. Viņa ir absolūti laimīga un atpūtusies.
Tāpēc es jums to pastāstīšu. Cilvēki padara suņus bīstamus. Labi amerikāņu pitbulterjeri paši nav bīstami. Viņi ir draudzīgi un dzīvespriecīgi. Viņi mīl dzīvi un izbauda katru tās minūti.
Amerikāņu pitbulterjeri var dzīvot kopā ar citiem suņiem. Jums ir jāizvēlas pareizās audzēšanas līnijas. Mūsu pitbulli dzīvo un draudzējas viens ar otru.
Ja jūs patiešām vēlaties iegūt amerikāņu pitbulterjera kucēnu. Bet jums ir šaubas par to, vai pitbulli ir bīstami. Rakstiet mums pitbulu audzētavā “DOGNIK BULLS”. Mēs pārrunāsim jūsu konkrēto situāciju un izlemsim, vai jums tiešām ir nepieciešams tik aktīvs suns kā pitbuls.
No savas puses garantēju, ka visiem amerikāņu pitbulterjeriem Dognik Bulls ir stabila psihe un tie nav bīstami.
E-pasts: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Visi pitbulterjeru kucēni mūsu audzētavā ir attārpoti, vakcinēti, ar Eiropas veterināro pasi, ar ADBA ciltsrakstiem, ar reģistrētu mikročipu, ar līgumu. Pitbulterjera kucēna Dognik Bulls cena: 2000-2500 eiro (2200-2700 dolāru). Mūsu amerikāņu pitbulterjeri dzīvo 26 valstīs visā pasaulē. Mūsu audzētava ir pazīstama un uzticama jau daudzus gadus.
Šobrīd audzētavā tiek pārdots viens pitbulterjera kucēns. Gaidām arī kucēnus no trim dažādiem vecākiem:

Pitbuls sakoda cilvēku, pārdodu pitbulterjera kucēnu, cik bīstami ir amerikāņu pitbulterjeri