Çukur boğaları için kulak ve kuyruk yerleştirme

Çukur boğaları için kulak ve kuyruk yerleştirme
Bugün, birçok çukur boğa sahibi hala çukur boğalara kulak kesme yapıyor. AB ülkelerinde kanunen yasak olmasına rağmen tıbbi nedenlerle kulak kırpma yapılmadığı sürece. Örneğin, kulak uçlarında bir kulak yaralanması veya donma nedeniyle.
Çukur boğa kuyrukları hiç kenetlenmemiştir. Asla cins standardına dahil edilmedi. Kulakların kırpılıp kesilemeyeceği konusunda çukur boğa köpeğinizin yetiştiricisi ile konuşabilirsiniz. Ancak çukur boğa kuyrukları kenetlenmemiş, orası kesin.
Kırpılan kulakların köpek dövüşlerinde daha az zarar göreceğine inanılır. Orta kulak iltihabı ve diğer «masallar» varsa tedavi edilmeleri daha kolaydır. Bu doğru değil. Kırpılmış çukur boğa kulakları ile kırpılmamış çukur boğa kulakları arasındaki fark sadece kenetlenmenin kendisindedir. Şu anda, bu sadece sahibinin arzusu.
American Pit Bull Terrier çiftliğimiz Dognik Bulls’ta, gelecekteki yavru köpeğiniz için kulak kesme konusunda yardımcı olabiliriz. Ama biz desteklemiyoruz. Kişisel çukur boğalarımız kenetlendi. Bizden bir pitbull yavrusu satın almak ve yanaşma talebinde bulunmak (yani kanuna karşı gelmek) istiyorsanız, böyle bir karara inanmak için iyi nedenlerimiz olmalıdır. Bir pitbulun kulaklarını takmanın bedeli, bir köpek yavrusunun fiyatının üçte biri kadardır.
Dognik Bulls’tan yanaşmış bir çukur boğa istiyorsanız, ortalama köpek yavrusu fiyatının 1500 Euro ve yanaşma için minimum 500 Euro olmasını bekleyin.
Dognik Bulls’tan yerleştirilmiş çukur boğa kulaklarına örnekler:


Bir çukur boğa yavrusu satın alın ve çukur boğa kulağı kırpmayı tartışın:
E-posta: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls