Czy warto kupić pitbulla dla początkującego?

Czy warto kupić pitbulla dla początkującego?
Czy warto kupować amerykańskiego Pit Bull Terriera dla osoby początkującej, która nigdy nie miała psów lub pies był z rodzicami we wczesnym dzieciństwie?

W tym artykule porozmawiamy tylko o zakupie rasowego amerykańskiego Pit Bull Terriera, a nie o psie, który wygląda jak pit bull i jest kupowany na dowolnej tablicy ogłoszeń lub na targu za niewielką kwotę. Wiarygodnym potwierdzeniem pochodzenia amerykańskiego Pit Bull Terriera jest rodowód. Najczęściej stosowane są rodowody ADBA i UKC.

Często początkujący nie decydują się na zakup pitbulla jako pierwszego psa, ponieważ jedną z cech rasy jest zooagresja. To jest agresja w stosunku do innych psów. Jest to bardziej powszechne u pitbulli hodowlanych pracujących, jest znacznie mniej wyraźne u pitbulli hodowlanych pokazowych. W naszej hodowli amerykańskich pitbulterierów Dognik Bulls, stare amerykańskie krwi sportowe (Castillo, Lar-San, Old Family Red Nose, hodowla Real Deal Chocolates) są hodowane z krwią hodowlaną użytkową (Red Alert i Jumbo). Niektóre krycia w naszej hodowli nie mają wyraźnej zooagresji, inne tak. Dlatego zawsze mówimy początkującym — opisz swoje doświadczenia, oczekiwania wobec psa i plany co do psa i jego przyszłego życia, a my doradzimy Ci, które konkretne krycia w naszej hodowli warto rozważyć.

Oprócz zooagresji warto pamiętać, że rasa American Pit Bull Terrier jest dość aktywna. Podczas gdy szczeniak pitbulla jest mały, musi poświęcić dużo czasu, trenować i trenować. Jeśli masz ponad 60 lat, chcesz psa, z którym będziesz spał w objęciach, a czasem spacerował po parku, to ta rasa nie jest dla Ciebie.

Pitbulteriery mają bardzo krótką sierść i w ogóle nie mają podszerstka, dlatego nie mogą żyć na ulicy (czyli w wolierze czy w budce), problematyczny jest też ich pobyt na Dalekiej Północy. Dlatego jeśli mieszkasz w bardzo zimnym regionie, pit bull nie jest twoim ulubionym psem.

Czy szkolenie pitbulla różni się od szkolenia jakiejkolwiek innej rasy? Kardynalnie nie. Lepiej jednak brać lekcje indywidualne z kynologiem, a także zajęcia grupowe kilka razy w miesiącu, aby Twój American Pit Bull Terrier miał doskonały kontakt z innymi psami, a także był przyzwyczajony do słuchania Ciebie i tylko Ciebie w każdym psie paczka.

Ja, jako szef hodowli amerykańskich pitbulterierów Dognik Bulls, wielokrotnie sprzedawałem początkującym szczenięta pitbulli, które zawsze dołączały do ​​rodziny i żyły długo i szczęśliwie. Ale wybraliśmy każdego szczeniaka dla każdej konkretnej rodziny z ich prośbami. To jest klucz do sukcesu.

Jeśli myślisz o kupnie szczeniaka pitbulla, sprawdź naszą stronę Szczenięta na sprzedaż i zobacz, jakie słodkie pitbulle są obecnie w sprzedaży.

Z poważaniem Szef Hodowli American Pit Bull Terrier

Aby kupić szczeniaka pitbulla ze żłobka napisz do nas:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram- dognikbulls