Dzemdības sunim 69. grūtniecības dienā


Vai jūsu suns jau ilgu laiku nēsā kucēnus? Jūs domājat: «Varbūt es jau aktīvi uztraucos?» Mani sauc Veronika Voitovska. Esmu ārsts, eksperts kinologs, dzīvnieku psihologs, suņu sporta sacensību tiesnesis, tiesnesis suņu izstādēs. Padalīšos ar savu personīgo pieredzi par suņa piedzimšanu 69. grūtniecības dienā.
Atcerieties galveno: ja jūsu suns pirmo reizi dzemdē un kopš pirmās pārošanās ir pagājušas 65 dienas, jums jau jāsāk aktīvi rīkoties. Vēl labāk ir uzraudzīt visu suņa stāvokli, sākot no 63. dienas. Nepievērsiet uzmanību rakstiem, kur rakstīts «ovulācija varēja būt vēlāk», «apaugļošanās varēja notikt nedēļu vēlāk nekā pārošanās» (tas ir muļķības un patiesībā nav taisnība). Mēs vienmēr skaitām no pirmās pārošanās pirmās dienas. Pat ja jūs veicat galīgo pārošanos pēc 5-6 dienām.
63 dienās kucēni ir diezgan lieli (ja apaugļošanās notika uzreiz, nevis 5 dienas pēc pēdējās pārošanās, bet bieži tas tā nav). Ja suņa iekšienē ir daudz kucēnu, pastāv risks, ka tie sāks viens otru spiest. Es reiz pazaudēju 5 kucēnus šādā veidā. Suņukam šī bija pirmā grūtniecība, viņa neuzrādīja nekādas dzemdību sākuma pazīmes (nebija dzemdību, kontrakciju un ātras elpošanas). Man vienkārši intuitīvi radās aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, un devos uz veterināro klīniku. Tur viņi veica ultraskaņu un redzēja, ka kucēnu sirdsdarbība ir kritiski samazināta. Ārkārtas ķeizargrieziens sunim. Rezultātā 8 kucēni. Visi saspiedās viens otru, jo bija ļoti smagi. Katrs kucēns svēra 500-550 gramus. Šķirne ir “standarta” tipa amerikāņu kauslis. Mēs varējām sasmalcināt un izsūknēt tikai trīs. Mums vienkārši nepietika roku pārējiem pieciem. Viņi zemēja un sūknēja divas stundas bez apstājas. Reanimācijā izmantojām visas zināmās metodes. Stāsta kopsavilkums ir tāds, ka suns nesa kucēnus. Nākamajām dzemdībām mēs jau zinājām par šī suņa īpatnībām. Atkal bez dzemdībām, bet 63. dienā devāmies uz ķeizargriezienu. Rezultātā piedzima 8 veseli, spēcīgi un lieli kucēni.
Šoreiz mans suns bija stāvoklī 68 dienas. Šī ir viņas pēdējā pārošanās, viņai ir 7 gadi. Šķirne: Amerikāņu pitbulterjers. Sapratu, ka man jābūt ļoti uzmanīgam. Viņa parasti dzemdēja 63-65 dienas pēc pirmās pārošanās. Vēders izskatījās ļoti liels un man radās aizdomas, ka kucēnu ir par daudz un dzemde ir pārspīlēta. Tāpēc tā nedod komandas dzemdes receptoriem sarauties un nesākas dzemdības. Šī ir ļoti bīstama situācija iesācējiem, viņi par to nezina. Vai arī otrā iespēja, kas arī bieži notiek pēctermiņa grūtniecības laikā suņiem. Šī ir iespēja, ja ir tikai divi vai trīs kucēni. Un grūsnas suņi staigā 68,69,70 grūtniecības dienas. Šie gadījumi ir aprakstīti literatūrā un forumos. Es biju tam gatavs. Katru dienu trīs reizes mērīju suņa ķermeņa temperatūru un klausījos kucēnu sirdspukstus ar fonoskopu. Un es sapratu, ka no rīta 69. grūtniecības dienā mums bija jātaisa ķeizargrieziens.
Mēs devāmies uz ķeizargriezienu suņa 69. grūtniecības dienas rītā. Milzīgais vēders izrādījās polihidramnijs. No dzemdes izlija daudz šķidruma. Caurspīdīgs, nevis zaļš. Un piedzima trīs kucēni. Tātad statistika ir apstiprinājusi, ka ilgstošas ​​grūtniecības laikā no 68,69,70 dienām suņa vēderā bieži ir divi vai trīs kucēni.
Ja jums ir nepieciešams padoms par grūtniecības laiku, dzemdību veidu, grūtniecības pārvaldību utt. Rakstiet uz maniem norādītajiem kontaktiem:
E-pasts: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultācijas tiek apmaksātas. Ar cieņu, Veronika Voitovska

Dzemdības sunim 69. grūtniecības dienā, dzemdības sunim 68. grūtniecības dienā, dzemdības sunim 70. grūtniecības dienā