Gyvūnų psichologė prieglaudos šunims
Laba diena. Mano vardas Veronika Voitovska, esu sertifikuota gyvūnų psichologė. Turiu Ukrainos ir Didžiosios Britanijos gyvūnų psichologijos sertifikatus. Esu ekspertas šunų prižiūrėtojas ir aktyvus Europos šunų parodų teisėjas. Šunų sporto varžybų teisėjas. Daktaras. Didelio šunų veislyno savininkas. Šiuo metu mano veislyne yra 15 suaugusių šunų. Kiekvieną dieną konsultuoju žmones ir jų šunis kaip gyvūnų psichologė. Rekomenduoju visiems šuniukams ir suaugusiems šunims, gimusiems mano Dognik Bulls veislyne. Kalbu per radiją ir televiziją, rašau mokslinius straipsnius. Trumpai tariant, aš tiesiog turiu didžiulę realią patirtį gyvūnų psichologijos, šunų elgesio ir elgesio problemų sprendimo srityse.
Taip pat dirbu su šunimis iš prieglaudų. Kai gyvenau Ukrainoje, ne kartą rinkdavausi ir miegodavau su gatvės šunimis. Šioje šalyje jų daug. Tai laukiniai šunys, nepripratę prie žmonių, prie namų, prie poilsio namuose. Priešingai, daugeliui šių šunų namai sukėlė stresą, o gatvė ir atvira erdvė – atsipalaidavimą ir situacijos supratimą. Su šiais šunimis sunkiausia dirbti. Paprastai tai yra šunys, kurie patenka į prieglaudas tokiose šalyse kaip Ukraina, Baltarusija ir Rusija.
Šunys iš prieglaudų Europoje – visai kitokia situacija. Kadangi Europoje benamių šunų nėra, į prieglaudas patenka tik anksčiau augintiniai šunys. Taip, jie yra pripratę prie savo ankstesnių šeimininkų. Taip, jie patiria stresą dėl aplinkos pasikeitimo. Tačiau jie tikrai yra susipažinę su įprastu, įprastu namų gyvenimu. Namas, butas, žmonės – jiems tai ne naujiena. Dažniausiai tokius šunis dirbu su atsiskyrimo nerimu, nešvarumu (išmatomis ir šlapimu bute ar name), lojimu. Atsisakymas išeiti į lauką. Su naujos šeimos atstūmimu. Su agresija ir savo maisto apsauga. Su agresija vaikams. Visa tai galima išspręsti, svarbiausia suprasti prieglaudos šunų gyvūnų psichologiją. Priežastys, lėmusios tokį elgesį. O jų sprendimo galimybės kiekvienam šuniui yra individualios. Nors aš asmeniškai nepritariu variantui paimti šunį iš prieglaudos pas mažus vaikus. Šunims vaikai yra nenuspėjami, nenuspėjami padarai ir sukelia nerimą, o kartais ir agresiją. Netinkamai pasirinkus šunį (pasirinkus per daug nerimą, agresyvų, net bailų), už tai bus atsakingas jūsų vaikas. Todėl geriau nerizikuoti vaikais. Jei turite vaikų iki 14 metų, nepriimkite šuns iš prieglaudos. Geriau pirkti šunį iš veisėjo ir priimti jį nuo dviejų iki keturių mėnesių amžiaus. Tai pats optimaliausias amžius priprasti prie šeimos.
Jei jau priėmėte šunį iš prieglaudos ir jis rodo atsargumą ar agresiją vaiko atžvilgiu, tuomet būtinai reikia gyvūnų psichologo konsultacijų. Asmeniškai išmokysiu suprasti šuns kūno signalus, suvokti akimirkas, kai šuo gali reaguoti į vaiką. Išmokysiu jus pasikalbėti su vaiku apie elgesį su šunimi. Padėsiu nutiesti hierarchines kopėčias tarp vaiko ir šuns. Mano nuomone, tai yra pati aktualiausia gyvūnų psichologijos problema šuniui iš prieglaudos. Nes jei šuo iš prieglaudos bijo išeiti iš namų, mašinų, aštrių garsų, tai šuniui tai tik kenkia ir dirbame su šunimi. Ir apskritai įmanoma pasiekti atsipalaidavimą, supratimą ir situacijos priėmimą šuns galvoje. Tačiau kai šuo gyvena uždaroje patalpoje su vaiku ir žiūri, kurią akimirką jis gali įkąsti, tai yra didelė problema.
Jei turite prieglaudos šunį su kokia nors problema, galite suplanuoti konsultaciją su manimi. Dėl savo darbo pobūdžio myliu visus šunis ir visiems padedu. Ir, žinoma, turiu patirties ir supratimo, kaip tiksliai padėti prieglaudos šunims. Jei jau priėmėte šunį iš prieglaudos ir ieškote gyvūnų psichologo, viską darote teisingai. Jūs išgelbėjote viso šuns gyvybę. Mano tikslas – padėti jums ir jūsų šuniui gyventi patogiai ir ramiai.
Norėdami susitarti dėl konsultacijos, rašykite man:
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultacijos kaina: 50 eurų už 30 min. Visos zoopsichologo konsultacijos vyksta internetu per vaizdo nuorodą. Pirma, jūs man aprašote visas jus varginančias šuns elgesio problemas. Ir aš jums pasakysiu, kokios papildomos informacijos man reikia iš jūsų. Taip pat kokios video medžiagos man reikia iš jūsų. Konsultuoju trimis kalbomis: anglų, rusų, ukrainiečių. Jei nemokate nė vienos iš šių kalbų, patariu raštu per vertėją.
Pagarbiai, Veronika Voitovska
Gyvūnų psichologė šuniui iš prieglaudos, gyvūnų psichologo konsultacija šuniui iš prieglaudos, šunų iš prieglaudos elgesio problemos, šuniui iš prieglaudos agresija vaikui, šuo iš prieglaudos gyvūnų psichologo