Хочу купити американського буллі
«Хочу купити американського буллі», — так мені часто пишуть потенційні покупці собак. Я з породою американських буллі з 2011 року. Мене звуть Veronika Voitovska. Я власниця розплідника американських буллі та американських пітбультер’єрів «Dognik Bulls». Також я лікар, зоопсихолог, кінолог-експерт, суддя виставок собак у Європі.
Розповім вам мою особисту думку про породу «американський буллі».
Спочатку в породі було 5 типів: покет (найнижчі), стандарт (середні), класик (легкі, візуально як стаффордширські тер’єри або американські пітбультер’єри, але в породі допускалося більше забарвлень та інший тип поведінки, не як у амстаффів/пітбулів), екстрим (розміром з типом «стандарт», то набагато ширше, масивніше, дуже важкі і неповороткі), і тип XL (найвищі).
Якийсь час тому організація, що реєструє американських буллі-ABKC, прибрала тип «екстрім». Так як у гонитві за широкими кістками, потужним тілом, у таких собак почало сильно псуватися здоров’я. Вони були не витривалі, мало рухалися, мали проблеми з дихальною та серцево-судинною системою. Особисто я теж не розуміла сенсу у розведенні собак такого типу. Це потенційні інваліди ще від народження. Хіба адекватний заводчик захоче народжувати інвалідів, які точно не проживуть довше за 4-5 років життя? І якість всього життя буде поганою.
У результаті породі «американський буллі» залишилося 4 типу собак. Мої улюблені типи – це покет, стандарт, класик. Я взагалі не люблю тип XL у американських буллі. Чому? Вони великі, це дає велике навантаження для суглобів. У сучасній ветеринарії та зообізнесі, вирощування великого цуценя це колосальні суми грошей. Найчастіше заводчики заощаджують на правильному вирощуванні. І ви купуєте американського буллі XL, який вирощений дуже економно. Його суглоби схожі на желе, його зв’язки ще з дитинства не отримали потрібної кількості поживних речовин. Заводчик не гуляв цих великих собак так багато, як їм це потрібно. Що собака, то більше розтягнутий у неї формат. Тобто це більш тонкий і дзвінкий собака. Тому більшість американських буллі XL схожі на пітбулів-переростків. Особливої різниці між ними та великими пітбультер’єрами візуально немає. Відмінність лише у характері, та й то не завжди. Саме в американських буллі XL збереглася зооагресія, тоді як в інших типах її менше. У американських буллі покет, стандарт додавали крові спокійних бульдогів. В американських буллі XL додавали азартні, наполегливі крові пітбультер’єрів.
Щоб американські буллі XL виглядали масивніше, заводчики просто починають їх більше годувати. За фактом собаки залишаються з не дуже розвиненою кістковою системою пітбультер’єру. Але візуально відгодовані та товсті, щоб відрізнятись від пітбулів. Тут якраз заповзятливі продажники називають таких собак то «американські буллі XL», то «пітбультер’єри XXL». Залежно від цього, яку породу хочуть продати.
Тому я особисто в моєму домі та моєму серці тримаю лише три типи американських буллі: покет, стандарт, класик.
Це здорові собаки, активні та витривалі. Гарні компаньйони. Великий плюс-відсутність зооагресії. Вони справді добре спілкуються з іншими собаками, а не тікають убивати чужих собак.
Якщо вам потрібна розгорнута консультація щодо вибору цуценя американського буллі, щодо вибору типу американського буллі, щодо вибору кращого цуценя з посліду, пишіть мені:
Електронна пошта: dognikb@gmail.com
Інстаграм: dognikbulls
Усі консультації платні.
Також у нашому розпліднику американських буллі «Dognik Bulls» іноді продаються щенята. Ви можете купити цуценя у нас.
З повагою, Veronika Voitovska
Хочу купити американського буллі, розплідник американських буллі, американський буллі покет, американський буллі стандарт, американський буллі класик, американський буллі XL