Jak adoptovat pitbulteriéra ze Španělska. Realita


Rozhodli jste se adoptovat pitbulteriéra. Slyšeli jste, že ve Španělsku je mnoho amerických pitbull teriérů k adopci.
Jsem z principu blízce spřízněný jak se španělskými pitbulteriéry, tak s čistokrevnými americkými pitbulteriéry v Evropě. Proto vám řeknu všechna pro a proti adopci pitbulteriéra ze Španělska.
První věc, kterou musíte pochopit. Čistokrevní pitbulteriéři (s průkazem původu) v Evropě obecně jen velmi zřídka končí v útulcích. Ano, mohou se tam dostat kvůli špatnému majiteli, ale to je vzácné. To znamená, že ve Španělsku vám k adopci nabídnou psa, který vypadá jako pitbull. Ale jeho máma nebo táta mohli být psem jakéhokoli jiného plemene a jeho babička mohla být kříženec. Nemůžete tedy předvídat, že se takový pes bude chovat jako skutečný americký pitbulteriér. Tedy je to aktivita, vzrušení, láska k lidem a dětem. Druhý důležitý bod. Právě ve Španělsku platí velmi závažné zákony týkající se chovu domácích mazlíčků. Jedná se o zvláštní požadavky na držení psů a předpisy, otevření soukromých podniků (autonomo) k placení daní, získání licence od španělské vlády k chovu psů. Je velmi obtížné získat licenci. Ve Španělsku proto prakticky neexistují chovatelé amerických pitbulteriérů. V celém rozlehlém Španělsku znám jen dva.
Dále, když najdete psa, který se vám líbí, budete muset vyplnit přihlášku. Dotazník bude obsahovat otázky týkající se vaší rodiny, kde žijete (dům nebo byt), zda máte další zvířata a zda máte děti. Nejčastěji je to v této fázi, kdy je lidem odepřena adopce pitbulla ze Španělska. Neochotně se dávají do rodin s dětmi (protože tito psi ve skutečnosti nejsou pitbulové, ale mesticové s neznámou psychikou). Nerady dávají i lidem bez zkušeností s pitbuly nebo stafordšírskými teriéry.
Dále je jedním z důležitých bodů osobní návštěva. Pokud jste ve Španělsku, můžete přijít do útulku a setkat se s pitbulteriérem. Pokud žijete v jiné zemi, není to možné. Buď vás odmítnou, nebo budou trvat na tom, abyste se s nimi setkali. To je velmi vhodný bod, je to opravdu nutné. Spočítejte si, kolik bude stát let do Španělska a zpět.
Dále budete muset zaplatit něco jako „kompenzaci za opuštění útulku“. Jedná se o několik stovek eur. Patří mezi ně práce v útulku, čipování a očkování pro pitbulteriéry.
Pokud úkryt není v centrálních městech, jako je Madrid, Barcelona atd., pak budete platit i za dopravu do velkého města. A útulky tam podle přísných španělských zákonů nemají právo být. Mohou se nacházet pouze v oblastech vzdálených od lidských budov s obrovskými omezeními. Za všechnu tuto dopravu si tedy připlatíte pár stovek eur. Mimochodem, podle španělských zákonů musí být i přeprava psů z útulku speciální. Nemůže to být jen osobní auto kteréhokoli dobrovolníka. I když zde mnozí tento bod zákona nedodržují.
Jako někdo znalý španělské flóry a fauny vás musím varovat. Téměř všichni psi v útulcích ve Španělsku (a američtí pitbulteriéři a další plemena) trpí leishmaniózou. Toto onemocnění se na psy přenáší bodnutím komárem. Je nevyléčitelná. Tělo můžete udržovat pouze ve stavu remise. Ale několikrát do roka dojde k exacerbacím. Léčba je velmi nákladná. Buďte na to připraveni. Toto onemocnění je běžné ve Španělsku, Itálii a částech Francie.
Pamatujte, že pitbulteriér nemusí vždy skončit v útulku a být okamžitě adoptován. Někdy tam psi žijí šest měsíců, rok, dva roky. Adaptují se na život v útulku a v rodině to mají těžké. A je to těžké i pro potenciální majitele. Pes má své zvyky. Například vytí ve 2 hodiny ráno. Trpět separační úzkostí a tak dále.
Musíte pochopit, že pokud si chcete adoptovat pitbulteriéra ze Španělska, nebude to jednoduché. A velmi drahé. Ve skutečnosti tím psovi zachráníte život. Ve skutečnosti ale pitbulteriérem není.
Jako lidská bytost vás podporuji a pomohu vám kontaktovat ty správné útulky ve Španělsku. Ale pokud nejste připraveni na všechny tyto obtíže, pak si stačí koupit štěně amerického pitbull teriéra. Skutečné, s rodokmenem. Vychovávejte si ho tak, aby vám vyhovoval od dětství a žijte šťastně.
V mé chovatelské stanici pitbulteriérů “Dognik Bulls” si můžete koupit štěně. Kontaktujte mě pro projednání všech podrobností. Dodáváme psy po celé Evropě, Americe, Brazílii a Kanadě.
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls


Jak adoptovat pitbulteriéra ze Španělska, pitbulteriéra Španělsko k adopci, pitbulteriéra z útulku ve Španělsku