Jak adoptować pitbulteriera z Hiszpanii. Rzeczywistość


Zdecydowałeś się na adopcję pitbulteriera. Słyszeliście, że w Hiszpanii jest wiele amerykańskich pitbulterierów do adopcji.
W zasadzie jestem blisko spokrewniony zarówno z hiszpańskimi pitbulterierami, jak i rasowymi amerykańskimi pitbulterierami w Europie. Dlatego opowiem Ci o wszystkich zaletach i wadach adopcji pitbulteriera z Hiszpanii.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć. Rasowe pitbulteriery (z rodowodem) w ogóle bardzo rzadko trafiają do schronisk w Europie. Tak, mogą się tam dostać z powodu złego właściciela, ale zdarza się to rzadko. Oznacza to, że w Hiszpanii zaoferowany zostanie Ci do adopcji pies, który wygląda jak pit bull. Ale jego mama lub tata mogą być psem dowolnej innej rasy, a jego babcia może być kundelem. Dlatego nie można przewidzieć, że taki pies będzie zachowywał się jak prawdziwy amerykański pitbulterier. Oznacza to aktywność, ekscytację, miłość do ludzi i dzieci. Drugi ważny punkt. To właśnie w Hiszpanii obowiązują bardzo poważne przepisy dotyczące hodowli zwierząt domowych. Są to specjalne wymagania dotyczące trzymania psów i przepisy, otwarcie prywatnych przedsiębiorstw (autonomo) do płacenia podatków, uzyskanie licencji od rządu hiszpańskiego na hodowlę psów. Uzyskanie licencji jest bardzo trudne. Dlatego w Hiszpanii praktycznie nie ma hodowców amerykańskich pitbulterierów. Znam tylko dwóch w całej rozległej Hiszpanii.
Następnie, gdy znajdziesz psa, który Ci się podoba, będziesz musiał wypełnić wniosek. Ankieta będzie zawierała pytania dotyczące Twojej rodziny, miejsca zamieszkania (domu lub mieszkania), tego, czy posiadasz inne zwierzęta i czy masz dzieci. Najczęściej na tym etapie odmawia się adopcji pitbulla z Hiszpanii. Niechętnie oddawane są rodzinom z dziećmi (ponieważ te psy to tak naprawdę nie pitbulle, ale metysy o nieznanej psychice). Niechętnie dają też osobom bez doświadczenia z pit bullami czy Staffordshire Terrierami.
Następnie jednym z ważnych punktów jest wizyta osobista. Jeśli jesteś w Hiszpanii możesz przyjechać do schroniska i spotkać pitbulteriera. Jeśli mieszkasz w innym kraju, nie jest to możliwe. Albo ci odmówią, albo będą nalegać, abyś przyszedł im na spotkanie. To bardzo trafny punkt, naprawdę konieczny. Oblicz, ile będzie kosztować lot do Hiszpanii i z powrotem.
Następnie będziesz musiał zapłacić coś w rodzaju „odszkodowania za opuszczenie schroniska”. To kilkaset euro. Należą do nich praca w schronisku, wszczepianie mikroczipów i szczepienia dla pitbulterierów.
Jeśli schronisko nie znajduje się w centralnych miastach, takich jak Madryt, Barcelona itp., wówczas zapłacisz również za transport do większego miasta. Zgodnie z surowym hiszpańskim prawem schroniska nie mają prawa tam przebywać. Można je lokalizować jedynie w obszarach oddalonych od zabudowań ludzkich, z ogromnymi ograniczeniami. Zapłacisz więc za cały ten transport kilkaset euro więcej. Swoją drogą, zgodnie z hiszpańskim prawem, nawet transport psów ze schroniska musi być wyjątkowy. Nie może to być po prostu samochód osobisty dowolnego wolontariusza. Chociaż tutaj wielu nie przestrzega tego punktu prawa.
Jako osoba zaznajomiona z hiszpańską florą i fauną muszę Cię ostrzec. Prawie wszystkie psy w schroniskach w Hiszpanii (a także amerykańskie pitbulteriery i inne rasy) cierpią na leiszmaniozę. Choroba ta przenoszona jest na psy w wyniku ukąszeń komarów. Ona jest nieuleczalna. Można jedynie utrzymać ciało w stanie remisji. Ale kilka razy w roku wystąpią zaostrzenia. Leczenie jest bardzo drogie. Bądź na to przygotowany. Choroba ta jest powszechna w Hiszpanii, Włoszech i niektórych częściach Francji.
Pamiętaj, że pitbulterier nie zawsze trafia do schroniska i jest od razu adoptowany. Czasami psy żyją tam przez sześć miesięcy, rok, dwa lata. Przystosowują się do życia w schronisku i mają trudności w rodzinie. Potencjalnym właścicielom też jest to trudne. Pies ma swoje nawyki. Na przykład wycie o 2 w nocy. Cierpisz na lęk separacyjny i tak dalej.
Musisz zrozumieć, że jeśli chcesz adoptować pitbulteriera z Hiszpanii, nie będzie to łatwe. I bardzo drogie. Tak naprawdę uratujesz życie psu. Ale w rzeczywistości nie jest pitbulterierem.
Jako człowiek wspieram Cię i pomogę w skontaktowaniu się z odpowiednimi schroniskami w Hiszpanii. Ale jeśli nie jesteś gotowy na wszystkie te trudności, po prostu kup szczeniaka American Pitbull Terrier. Prawdziwe, z rodowodem. Wychowuj go tak, aby odpowiadał ci od dzieciństwa i żyj szczęśliwie.
W mojej hodowli pitbulterierów „Dognik Bulls” można kupić szczeniaka. Skontaktuj się ze mną, aby omówić wszystkie szczegóły. Dostarczamy psy na terenie całej Europy, Ameryki, Brazylii i Kanady.
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls


Jak adoptować pitbulteriera z Hiszpanii, pitbulteriera hiszpanię do adopcji, pitbulteriera ze schroniska w hiszpanii