Jak nebezpeční jsou američtí pitbulteriéři?


Reálná zkušenost od majitele chovatelské stanice amerického pitbulteriéra od roku 2011.
Hlavní body, proč jsou američtí pitbulteriéři považováni za nebezpečné. Údajně často napadají lidi. Prý nemohou žít v rodinách s dětmi. S jinými psy se také nekamarádí.
A nyní podrobně s příklady ke každému bodu. O útoku pitbulteriérů na lidi. Zpočátku bylo plemeno vyšlechtěno pro boj. To znamená, že pitbulové bojovali s pitbuly. A agrese vůči člověku (jakýkoli projev agrese) byla ubíjející. Protože když se psi prali, museli být bez obojků. A ten člověk je musel umět v případě potřeby od sebe odtáhnout. Psi, kteří v nadšení z boje mohli obrátit svou pozornost k člověku, byli již vyřazeni. Čili celá historie plemene americký pitbull teriér je postavena na zákazu agrese vůči člověku. Momentálně mám ve své chovatelské stanici 10 amerických pitbulteriérů různých krevních linií. Žádného z těchto psů by ani nenapadlo na mě zaútočit nebo se se mnou dostat do problémů. Z těchto psů mám tři pejsky. K cizím lidem na ulici se chovají velmi dobře. V případě potřeby lze pitbula, jako každého psa, vycvičit k hlídání. Ale vrozeně nemají ochranné vlastnosti. Na rozdíl od takových plemen psů, jako jsou dobrmani, němečtí ovčáci, malinois, rotvajleři. Tito psi byli vyšlechtěni se schopností dostat se do konfliktu s lidmi. Jejich genetický program obsahuje pracovní funkce. A práce je pro ně jistota. Zpočátku to znamená možnost konfliktu s osobou. Proto tato plemena psů koušou lidi a nepociťují nepohodlí. Vždyť to mají v krvi.
Podle mého výzkumu nebyly všechny známé případy, kdy „pitbul pokousal člověka“, pravdivé. Protože se nejednalo o čistokrevné americké pitbulteriéry. Tedy psi s úplným a spolehlivým průkazem původu (ADBA nebo UKC). Samozřejmě jsem slyšel o případech špatného (nekvalitního) chovu amerických pitbulů. Kde chovali dva pitbuly se špatným duševním zdravím. Takoví psi mohou nečekaně reagovat na jakoukoli akci. To je důvod, proč je tak důležité koupit štěně amerického pitbull teriéra z renomované chovatelské stanice. Například v naší chovatelské stanici pitbullů “DOGNIK BULLS”.
Dále. Provedl jsem studii, abych odhadl, jak běžní jsou pitbulteriéři v Evropě. Tedy o kolik jich je více či méně než labradorů, dobrmanů, rotvajlerů a ovčáků, kteří koušou lidi. Statistika: pitbull je povolen ve Finsku, Lotyšsku, Estonsku, Ukrajině, Bělorusku, Rusku, Švédsku, České republice, Irsku, Itálii, Slovinsku. Pitbulteriéři mohou žít, ale s dodatečným povolením od majitelů (to znamená, zvažte, kdy platíte státu další peníze a také platíte za občanské pojištění): ve Švýcarsku, Španělsku, Litvě. Pitbull je zcela zakázán ve Francii (i když ve skutečnosti je jich hodně, dokonce i čistokrevných), Velké Británii (ve skutečnosti Britové každý měsíc nakupují hodně pitbulů ze zemí východní Evropy), Chorvatsku a Německu. To znamená, že v polovině evropských zemí je buď zákaz nebo omezení vlastnictví psa pitbulteriéra. Jaká by tedy mohla být skutečná statistika? Žádný. Nezakázaní rotvajleři, dobrmani a němečtí ovčáci skutečně koušou lidi. Ale protože na to mají podle plemene nárok, úřady různých zemí jsou nečinné. Před 40 lety se rozhodli, že pitbulteriéry všude zakážou. Tak to dělají. I když je to absolutně nefér vůči skutečně čistokrevným pitbulteriérům.
O životě amerických pitbulteriérů a dětí. Ve skutečnosti se pitbulům daří s dětmi skvěle. Jako každé jiné plemeno psa. Pamatujte, že pitbul je prostě aktivní pes, energický, který miluje dlouhé procházky a svou rodinu. Tohle není monstrum, které se rodí a chce kousnout do břicha kolemjdoucímu dítěti. Pitbul, jako každý jiný pes, chce lásku, pozornost, chutné a zdravé jídlo.
Naši američtí pitbulteriéři z chovatelské stanice DOGNIK BULLS žijí s naší dcerou dobře. Je jí 1 rok. Každý den také chodí na procházky s dětmi našich sousedů. A těchto dětí je pro některé sousedy 6 a pro jiné sousedy dvě. Myslíte si, že by někdo umožnil dětem kontakt s partou amerických pitbull teriérů, pokud by byli neadekvátní? Tady je skutečný život s pitbuly. Nejsou nebezpeční, pokud se narodí od dobrých rodičů a vychovávají je duševně zdraví lidé.
Povím vám opravdu smutný příběh. Jednou si ode mě koupil štěně muž z Estonska. Rodina má tři děti. Štěně s nimi žilo přesně dva týdny. Pak zavolal a řekl, že se bojí, že za rok pitbul pokousá všechny jeho děti.
Jako správný chovatel jsem mu řekl, aby štěně přivedl zpět. Během těchto dvou týdnů manželka tohoto muže poslala fotky štěněte s dětmi a vše bylo v pořádku.
Tento klaun mi přináší psa. A štěně jen tiskne do země. Je zřejmé, že byla bita. Proč můžete porazit malé štěně ve 4 měsících? Absolutně nevhodný kupující. Několikrát jsem obnovil psychiku tohoto pitbulla

pouze měsíce. Bála se, když se vedle ní zvedla ruka. To znamená, že tento muž ji bil celou dobu, co s nimi žila. Proč? Co přimělo muže vážícího přes 100 kg udeřit štěně? Zlomit psychiku štěněte je velmi snadné. I když je to dobře vychovaný pitbulteriér. Štěňata absorbují vše ze svého prostředí.
Když jsme si štěně vzali zpět (byli s námi sousedé s dětmi), šli jsme k sousedům smažit kebab. Štěně s námi bylo skvělé, komunikovalo s dětmi a nevykazovalo absolutně žádnou agresivitu. Jen jsem se bál.
Nakonec jsme toto štěně nechali v naší chovatelské stanici. Moc se mi líbila. Měsíc poté, co nám byl vrácen, jsme se zúčastnili již dvou výstav. Odborníci v popisu poznamenali, že štěně je napjaté a potřebuje více kontaktu s lidmi. Ale neměl jsem náladu vysvětlovat, že to je kontakt s lidmi, které na výstavě hledáme. Trávit čas na malého pitbulla se mnou. Vrátit lidem její víru. O další měsíc později, s obrovskými zkušenostmi, jsem téměř úplně obnovil její psychiku. A opět jsme navštívili dvě výstavy. Všichni odborníci tentokrát chválili nádherného malého pitbulla.
V tuto chvíli od tohoto příběhu uplynul rok. Z tohoto štěněte se stal krásný americký pitbull teriér. Kamarádí se se psy, lidmi, dětmi. Rád běhá na rotopedu, chodí po lese a navštěvuje výstavy. Olizuje naši dceru a spí s bříškem nahoru. Je naprosto spokojená a uvolněná.
Tak já vám to řeknu. Lidé dělají psy nebezpečnými. Dobří američtí pitbulteriéři sami o sobě nejsou nebezpeční. Jsou přátelští a veselí. Milují život a užívají si každou jeho minutu.
Američtí pitbulteriéři mohou žít s jinými psy. Je třeba vybrat správné chovné linie. Naši pitbulové žijí a jsou mezi sebou přátelé.
Pokud si opravdu chcete pořídit štěně amerického pitbull teriéra. Máte ale pochybnosti o tom, zda jsou pitbulové nebezpeční. Napište nám do chovatelské stanice pitbullů “DOGNIK BULLS”. Probereme vaši konkrétní situaci a rozhodneme se, zda opravdu potřebujete tak aktivního psa, jakým je pitbul.
Za sebe garantuji, že všichni američtí pitbulteriéři Dognik Bulls mají stabilní psychiku a nejsou nebezpeční.
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Všechna štěňata pitbulteriéra v naší chovatelské stanici jsou odčervená, očkovaná, s evropským veterinárním pasem, s ADBA rodokmenem, s registrovaným mikročipem, se smlouvou. Cena štěněte pitbulteriéra Dognik Bulls: 2000-2500 eur (2200-2700 dolarů). Naši američtí pitbull teriéři žijí ve 26 zemích světa. Naše školka je známá a důvěryhodná již řadu let.
V současné době má chovatelská stanice na prodej jedno štěně pitbulteriéra. Očekáváme také narození štěňátek po třech různých rodičích:

Pitbul pokousal člověka, štěně pitbulteriéra na prodej, jak nebezpeční jsou američtí pitbulteriéři