Jak niebezpieczne są amerykańskie pitbulteriery?


Prawdziwe doświadczenie właściciela hodowli amerykańskiego pitbulteriera od 2011 roku.
Główne punkty, dla których amerykańskie pitbulteriery są uważane za niebezpieczne. Podobno często atakują ludzi. Podobno nie mogą mieszkać w rodzinach z dziećmi. Nie przyjaźnią się także z innymi psami.
A teraz szczegółowo z przykładami dla każdego punktu. O ataku pitbulterierów na ludzi. Początkowo rasa była hodowana do walk. Oznacza to, że pitbulle walczyły z pitbullami. A agresja wobec osoby (jakikolwiek przejaw agresji) była ubojem. Bo gdy psy walczyły, musiały być bez obroży. A osoba musiała być w stanie odciągnąć ich od siebie, jeśli to konieczne. Psy, które w ferworze walki mogły zwrócić uwagę na człowieka, zostały już poddane ubojowi. Oznacza to, że cała historia rasy American Pitbull Terrier opiera się na zakazie agresji wobec ludzi. W tej chwili mam w hodowli 10 amerykańskich pitbulterierów różnych rodów. Żaden z tych psów nawet nie pomyślałby o tym, żeby mnie zaatakować lub wpaść w kłopoty. Z tych psów mam trzy samce. Bardzo dobrze traktują nieznajomych na ulicy. W razie potrzeby pitbulla, jak każdego psa, można wyszkolić do stróżowania. Ale z natury nie mają właściwości ochronnych. W przeciwieństwie do takich ras psów jak dobermany, owczarki niemieckie, malinois, rottweilery. Psy te zostały wyhodowane ze zdolnością do wchodzenia w konflikty z ludźmi. Ich program genetyczny zawiera funkcje robocze. A praca dla nich to bezpieczeństwo. Początkowo sugeruje możliwość konfliktu z osobą. Dlatego psy tej rasy gryzą ludzi i nie odczuwają dyskomfortu. W końcu mają to we krwi.
Z moich badań wynika, że ​​wszystkie znane przypadki, w których „pitbul ugryzł człowieka”, nie były prawdziwe. Ponieważ nie były to rasowe amerykańskie pitbulteriery. Czyli psy z pełnym i pewnym rodowodem (ADBA lub UKC). Oczywiście słyszałem o przypadkach złej (niskiej jakości) hodowli amerykańskich pitbulli. Gdzie wyhodowali dwa pitbulle ze złym zdrowiem psychicznym. Takie psy mogą reagować nieoczekiwanie na każde działanie. Dlatego tak ważne jest, aby kupić szczenię rasy American Pitbull Terrier z renomowanej hodowli. Na przykład w naszej hodowli pitbulli „DOGNIK BULLS”.
Dalej. Przeprowadziłem badanie, aby oszacować powszechność pitbulterierów w Europie. To znaczy, o ile jest ich więcej lub mniej niż labradory, dobermany, rottweilery i pasterze, którzy gryzą ludzi. Statystyki: pitbulle są dozwolone w Finlandii, Łotwie, Estonii, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Szwecji, Czechach, Irlandii, Włoszech, Słowenii. Pitbulteriery mogą mieszkać, ale za dodatkowymi zezwoleniami właścicieli (czyli rozważ, czy płacisz państwu dodatkowe pieniądze, a także opłacasz ubezpieczenie cywilne): w Szwajcarii, Hiszpanii, na Litwie. Pitbulle są całkowicie zakazane we Francji (choć w rzeczywistości jest ich mnóstwo, nawet rasowych), Wielkiej Brytanii (w rzeczywistości Brytyjczycy co miesiąc kupują mnóstwo pitbulli z krajów Europy Wschodniej), Chorwacji i Niemczech. Oznacza to, że w połowie krajów europejskich obowiązuje zakaz lub ograniczenia posiadania psa pitbulteriera. Jakie zatem mogą być prawdziwe statystyki? Nic. Nie zabronione. Rottweilery, dobermany i owczarki niemieckie faktycznie gryzą ludzi. Ale ponieważ mają do tego prawo ze względu na rasę, władze różnych krajów są nieaktywne. 40 lat temu zdecydowali, że wprowadzą wszędzie zakaz hodowli pitbulterierów. Tak to robią. Chociaż jest to całkowicie niesprawiedliwe w stosunku do prawdziwie rasowych pitbulterierów.
O życiu amerykańskich pitbulterierów i dzieci. W rzeczywistości pitbulle świetnie radzą sobie z dziećmi. Podobnie jak każda inna rasa psa. Pamiętajcie, pit bull to pies aktywny, energiczny, kochający długie spacery i swoją rodzinę. To nie jest potwór, który się rodzi i chce ugryźć w brzuch przechodzące dziecko. Pit bull, jak każdy inny pies, pragnie miłości, uwagi, smacznego i zdrowego jedzenia.
Nasze amerykańskie pitbulteriery z hodowli DOGNIK BULLS dobrze mieszkają z naszą córką. Ona ma 1 rok. Codziennie chodzą też na spacery z dziećmi naszych sąsiadów. A u jednego sąsiada jest 6 takich dzieci, u drugiego po dwoje. Czy myślisz, że ktoś pozwoliłby dzieciom na kontakt z bandą amerykańskich pitbulterierów, gdyby były one niewystarczające? Oto prawdziwe życie z pitbullami. Nie są niebezpieczne, jeśli urodzi się z dobrych rodziców i zostanie wychowane przez osoby zdrowe psychicznie.
Opowiem Ci naprawdę smutną historię. Kiedyś pewien pan z Estonii kupił ode mnie szczeniaka. Rodzina ma trójkę dzieci. Szczeniak mieszkał z nimi dokładnie dwa tygodnie. Potem zadzwonił i powiedział, że boi się, że za rok pitbul ugryzie wszystkie jego dzieci.
Ja, jako dobry hodowca, kazałem mu zabrać szczeniaka. Przez te dwa tygodnie żona tego mężczyzny przesłała zdjęcia szczeniaka z dziećmi i wszystko było w porządku.
Ten klaun przynosi mi psa. A szczeniak po prostu wciska się w ziemię. To oczywiste, że została pobita. Dlaczego można pokonać małego szczeniaka w wieku 4 miesięcy? Absolutnie nieodpowiedni kupujący. Kilka razy przywracałem psychikę temu pitbullowi

tylko miesiące. Przestraszyła się, gdy obok niej podniesiono rękę. Oznacza to, że ten mężczyzna bił ją przez cały czas, gdy z nimi mieszkała. Po co? Co skłoniło ważącego ponad 100 kg mężczyznę do uderzenia szczeniaka? Bardzo łatwo jest złamać psychikę szczenięcia. Nawet jeśli jest to dobrze wychowany pitbulterier. Szczenięta chłoną wszystko ze swojego otoczenia.
Kiedy już zabraliśmy szczeniaka (byli z nami sąsiedzi z dziećmi), pojechaliśmy do sąsiadów na smażenie kebabów. Szczeniak był z nami świetny, komunikował się z dziećmi i nie wykazywał absolutnie żadnej agresji. Po prostu się bałem.
Ostatecznie zostawiliśmy tego szczeniaka w naszej hodowli. Naprawdę ją lubiłem. Miesiąc po zwróceniu go do nas braliśmy już udział w dwóch wystawach. Eksperci w opisie zauważyli, że szczeniak jest spięty i potrzebuje więcej kontaktu z ludźmi. Nie miałam jednak ochoty tłumaczyć, że właśnie takiego kontaktu z ludźmi szukamy na wystawie. Spędzaj ze mną czas na małego pitbulla. Przywracanie wiary ludziom. Kolejny miesiąc później, mając ogromne doświadczenie, niemal całkowicie przywróciłem jej psychikę. I ponownie odwiedziliśmy dwie wystawy. Tym razem wszyscy eksperci chwalili wspaniałego pitbulla.
W tym momencie minął rok od tej historii. Ten szczeniak stał się pięknym amerykańskim pitbulterierem. Zaprzyjaźnia się z psami, ludźmi, dziećmi. Lubi biegać na bieżni, spacerować po lesie i odwiedzać wystawy. Liże naszą córeczkę i śpi brzuszkiem do góry. Jest absolutnie szczęśliwa i zrelaksowana.
Więc powiem ci to. Ludzie sprawiają, że psy są niebezpieczne. Same dobre amerykańskie pitbulteriery nie są niebezpieczne. Są przyjacielscy i weseli. Kochają życie i cieszą się każdą jego minutą.
Amerykański pitbulterier może mieszkać z innymi psami. Musisz wybrać odpowiednie linie hodowlane. Nasze pitbulle żyją i przyjaźnią się ze sobą.
Jeśli naprawdę chcesz mieć szczeniaka rasy American Pitbull Terrier. Ale masz wątpliwości, czy pitbulle są niebezpieczne. Napisz do nas w hodowli pitbulli „DOGNIK BULLS”. Omówimy Twoją konkretną sytuację i zdecydujemy, czy naprawdę potrzebujesz tak aktywnego psa jak pit bull.
Ze swojej strony gwarantuję, że wszystkie amerykańskie pitbulteriery Dognik Bulls mają stabilną psychikę i nie są groźne.
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Wszystkie szczenięta pitbulteriera w naszej hodowli są odrobaczone, zaszczepione, posiadają europejski paszport weterynaryjny, rodowód ADBA, zarejestrowany mikrochip, posiadają umowę. Cena szczeniaka pitbulteriera Dognik Bulls: 2000-2500 euro (2200-2700 dolarów). Nasze amerykańskie pitbull teriery żyją w 26 krajach na całym świecie. Nasza szkółka jest znana i zaufana od wielu lat.
Aktualnie w hodowli znajduje się na sprzedaż jeden szczeniak rasy pitbull terrier. Spodziewamy się także narodzin szczeniąt po trzech różnych rodzicach:

Pitbull ugryzł człowieka, sprzedam szczeniaka pitbull terrier, jak niebezpieczne są amerykańskie pitbull terrier