Kā iepazīstināt ar jaundzimušo mazuli un suni


Sveiki, mani sauc Veronika Voitovska. Esmu eksperts kinologs, ārsts, suņu izstāžu un sporta sacensību tiesnesis, zoopsihologs un lielas Eiropas nopietnu suņu šķirņu audzētavas “Dognik Bulls” (amerikāņu pitbulterjeri un amerikāņu bulliji) īpašnieks. Man personīgi ir 10 pitbulli un 5 amerikāņu huligāni. Un arī bērns, kaimiņu un paziņu bērni, kuri nemitīgi spēlējas un saskaras ar mūsu suņiem.
Es pastāvīgi palīdzu iepazīstināt dažādu šķirņu suņus ar jaundzimušajiem mazuļiem. Es jums arī pastāstīšu, kā to izdarīt.
Jums jāsaprot, ka jebkurš suns var kaitēt jaundzimušam bērnam, kura svars ir 2–4 kg, vienkārši nejauši uzkāpjot uz tā. Tāpēc jums ir jāstrādā ar suni, pat ja tas nav agresīvs, bet ļoti laipns. Un sāc strādāt pirms dzemdībām. Tad jums nebūs ne laika, ne enerģijas. Un, iespējams, vēlas, jūs būsiet noguris pēc dzemdībām. Es zinu ģimenes, kur viņi vienkārši atdeva savus suņus. Bet tas nav risinājums mūsdienu adekvātam cilvēkam.
Suns ir dzīva būtne un interesēsies par bērnu. Tāpēc jau pirms bērna piedzimšanas ar suni ir jāizstrādā galvenie punkti. Ir svarīgi iemācīt sunim paškontroli (sēdēt, apgulties un atpūsties pēc komandas). Un arī aizliedzot komandas “nē” un “fu”. Tas jums būs visvairāk vajadzīgs, ja suns sākotnēji nav agresīvs pret cilvēkiem un svešiniekiem.
Jums jāizlemj, cik ilgi suns saskarsies ar jaundzimušo. Atlaidīsi suni gultā, ļausi gulēt blakus bērnam? Ļaujiet bērnam laizīt (nebrīnieties, puse ģimeņu ar bērniem tā dara).
Iesaku attārpot suni apmēram 2 mēnešus pirms mazuļa piedzimšanas. Ja izkārnījumos redzat tārpus, pēc 2 nedēļām atkārtoti jāievada prettārpu zāles. Veiciet arī savam sunim pilnīgu asins analīzi un asins bioķīmiju, lai zinātu, ka viņš ir vesels. Jums nav vajadzīgi pārsteigumi, kad jūsu suns saslimst un jūs un jūsu divas nedēļas vecais mazulis dodaties uz veterināro klīniku. Es personīgi devos, bet man ir daudz suņu, arī veci. Bet, ja jums ir viens vai divi suņi, tas ir vieglāk. Labāk jau laikus pārliecināties, ka tās ir pilnīgi veselas un nebūs nekādu pārsteigumu, kamēr atrodaties dzemdību namā vai uzreiz pēc dzemdībām.
Nosakiet, kurš no ģimenes turpinās staigāt ar suni un vingrināties. Sunim nevajadzētu pēkšņi justies nevajadzīgam.
Stingri, konsekventi un regulāri atļaut vai aizliegt sunim darīt to, ko tas dara ar bērnu. Piemēram, ja viņa ar prieku šņauc mazuļa papēžus un seju, tad viss ir kārtībā. Slavējiet viņu. Bet, ja viņa no prieka sāk skraidīt apkārt bērnam un postīt visu savā ceļā, tad viņu vajag nomierināt. Un aizliegt šādu rīcību. Ja suni redzat agresijas vai pārmērīgas nervu sistēmas pārmērīgas stimulācijas pazīmes, tad jūs aizliedzat šādu uzvedību. Un nevajag auklēties ar viņu. Tas ir svarīgi.
Kopumā katrs problemātiskais gadījums, kad suns satiek jaundzimušo bērnu, ir individuāls. Ja nepieciešams padoms, lūdzu, sazinieties ar mani:
E-pasts: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultācijas tiek apmaksātas.

Suņa iepazīstināšana ar jaundzimušo bērnu, suni un jaundzimušo bērnu, suni, kas izrāda agresiju pret jaundzimušo bērnu