Kaip pristatyti naujagimį ir šunį
Sveiki, mano vardas Veronika Voitovska. Esu ekspertas kinologas, gydytojas, šunų parodų ir sporto varžybų teisėjas, zoopsichologas, didelio Europos rimtų šunų veislių šunų veislyno „Dognik Bulls“ (amerikiečių pitbulterjerų ir amerikietiškų chuliganų) savininkas. Aš asmeniškai turiu 10 pitbulių ir 5 amerikiečių chuliganus. Taip pat vaikas, kaimynų ir pažįstamų vaikai, kurie nuolat žaidžia ir bendrauja su mūsų šunimis.
Nuolat padedu įvairių veislių šunis supažindinti su naujagimiais. Aš taip pat pasakysiu, kaip tai padaryti.
Turite suprasti, kad bet kuris šuo gali pakenkti naujagimiui, sveriančiam 2–4 kg, tiesiog netyčia užlipęs ant jo. Todėl reikia dirbti su šunimi, net jei jis nėra agresyvus, bet labai malonus. Ir pradėti dirbti prieš gimdymą. Tada neturėsite nei laiko, nei jėgų. Ir galbūt norai, būsite pavargę po gimdymo. Žinau šeimų, kuriose jie tiesiog atidavė savo šunis. Bet tai nėra sprendimas šiuolaikiniam adekvatiam žmogui.
Šuo yra gyva būtybė ir domėsis vaiku. Todėl dar prieš gimstant vaikui reikia išsiaiškinti pagrindinius dalykus su šunimi. Svarbu išmokyti šunį susitvardyti (sėsti, atsigulti ir atsipalaiduoti pagal komandą). Taip pat draudžiamos komandos „ne“ ir „fu“. To jums labiausiai prireiks, jei šuo iš pradžių nebus agresyvus žmonių ir nepažįstamų žmonių atžvilgiu.
Jūs turite nuspręsti, kiek šuo bendraus su naujagimiu. Ar leisite šunį ant lovos, leisite gulėti šalia vaiko? Leiskite vaikui palaižyti (nesistebėkite, pusė šeimų su vaikais tai daro).
Rekomenduoju nukirminti šunį likus maždaug 2 mėnesiams iki kūdikio gimimo. Jei išmatose matote kirminų, po 2 savaičių turite pakartotinai duoti vaistų nuo kirmėlių. Taip pat duokite savo šuniui išsamų kraujo tyrimą ir kraujo biochemiją, kad žinotumėte, ar jis sveikas. Nereikia staigmenų, kai suserga jūsų šuo ir jūs su dviejų savaičių kūdikiu keliaujate į veterinarijos kliniką. Aš asmeniškai ėjau, bet turiu daug šunų, įskaitant senus. Bet jei turite vieną ar du šunis, tai lengviau. Geriau iš anksto įsitikinkite, kad jie yra visiškai sveiki ir nebus jokių staigmenų, kol būsite gimdymo namuose ar iškart po gimdymo.
Nuspręskite, kas šeimoje toliau vedžios šunį ir mankštins. Šuo neturėtų staiga pasijusti nereikalingas.
Griežtai, nuosekliai ir reguliariai leisti arba uždrausti šuniui daryti tai, ką jis daro su vaiku. Pavyzdžiui, jei ji su malonumu uostinėja kūdikio kulniukus ir veidą, tada viskas gerai. Girkite ją. Bet jeigu ji iš džiaugsmo ima lakstyti aplink vaiką ir griauti viską savo kelyje, tuomet ją reikia nuraminti. Ir uždrausti tokį elgesį. Jei savo šunyje matote agresijos ar per didelio nervų sistemos stimuliavimo požymių, uždraudžiate tokį elgesį. Ir neaugink su ja. Svarbu.
Apskritai kiekvienas probleminis atvejis, kai šuo sutinka naujagimį, yra individualus. Jei reikia patarimo, susisiekite su manimi:
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultacijos mokamos.
Šuns supažindinimas su naujagimiu, šuo ir naujagimis, šuo, rodantis agresiją naujagimiui