Kas geriau: pitbulterjeras ar malinua
Dvi skirtingos šunų veislės: amerikiečių pitbulterjeras ir belgų malinua. Kuri veislė geresnė? Kuris tinka saugumui? Kuris tinka šeimai su vaikais?
Mano vardas Veronika Voitovska. Esu gydytoja, ekspertė šunų prižiūrėtoja, gyvūnų psichologė, šunų veislyno Dognik Bulls savininkė rimtų veislių šunims. Papasakosiu visus pitbulterjerų ir malinua skirtumus, privalumus ir trūkumus.
Pradėkime nuo tikslo. Malinus išvedė dirbti tarnybiniais šunimis. Tai yra žmonių, objektų, teritorijų apsaugai. Jų genuose yra gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus ir įkandinėti žmones. Po gimimo jie jau yra pasirengę leistis į konfliktą su žmogumi. Tai jų vidinė esybė, kuri padeda jiems atlikti darbą, kuriam jie buvo auginami.
Amerikiečių pitbulterjerai prieš šimtą ar du šimtus metų buvo naudojami kovai su kitais savo rūšies šunimis. Tada praėjo šunų kovų era ir daug dėmesio buvo skirta aktyviems, adekvatiems, atletiškiems šunims kompanionams. Svarbu, kad Amerikos pitbulterjerų veislės standartas numatytų agresijos žmonių atžvilgiu nebuvimą. Nors žiniasklaida propaguoja istorijas, kad pitbuliai valgo vaikus ir žudo žmones. Tai yra blogai. Tikri grynaveisliai amerikiečių pitbulterjerai yra labai atsidavę savo šeimai. Ir jie yra lojalūs nepažįstamiems žmonėms. Jie nenori nukąsti pro šalį einančiam vaikui kojos. Jie svajoja, kad šeimininkas su jais žaidžia miške ar parke su kamuoliu.
Toliau – dydžiai, kailis ir kiti dalykai, kurie svarbūs šuniui gyvenant bute. Bet koks ilgaplaukis šuo turi kvapą. Ilgaplaukių veislių jis yra gana aštrus (kaip malinua). Aš rekomenduoju tokius šunis turėti privačiame name, bet ne bute. Nenorite šlapio šuns kvapo savo jaukiame ir švariame bute? Trumpaplaukių šunų veislės (kaip Amerikos pitbulterjerai) neturi kvapo.
Malinua yra daug aukštesnio dydžio nei pitbulterjerai. 10-20 centimetrų aukščiau. Pitbulterjerai turi platų ūgį pagal veislės standartą. Todėl malinua yra aukštesnė už mažus ir didelius pitbulius. Nuspręskite, ar esate pasiruošę dideliam šuniui bute.
Požiūris į nepažįstamus žmones. Amerikiečių pitbulterjerams tai teigiama. Malinua yra atsargus požiūris į nepažįstamus žmones ir tai yra normalu šiai veislei, būtent taip jie buvo veisiami.
Abi šunų veislės yra labai dresuojamos. Tačiau su Malinua reikia daugiau dirbti su ištverme. Jie labai lengvai susijaudina, lengvai susitraukia ir sunkiai nusiramina. Tai yra jų nervų sistemos ypatybės. Taip pat treniruočių metu jie dažnai graužia (kanda) savo šeimininkus, kol visiškai išmoksta susivaldyti. Nenuostabu, kad jie lyginami su aligatoriais.
Amerikiečių pitbulterjerai mėgsta treniruotis. Jie mėgsta judėti, mėgsta mokytis ir nėra linkę įkąsti savo prižiūrėtojui ar savininkui.
Aš asmeniškai dešimtis kartų mačiau Malinua treniruočių aikštelėse, kurių problema buvo kandžioti šeimos narius ir vaikus.
Todėl šeimai su vaikais rekomenduočiau įsigyti amerikiečių pitbulterjero šuniuką. Norėdami apsaugoti privatų namą ar gyventi lauke aptvare, nusipirkite Malinois.
Jeigu norite įsigyti grynaveislį amerikiečių pitbulterjerą, amerikietiško kraujo, parašykite man. Mūsų veislyne nuolat auga šuniukai. Šuniuko kaina 2024 metams nuo 2000 eurų. Esame Europos Sąjungoje. Pristatome visoje Europos Sąjungoje, NVS, Amerikoje, Kanadoje, Brazilijoje. Visoje Europoje atliekame aukščiausios klasės kalių veisimą lauke. Mes nustatome Amerikos pitbulterjerų veislės kraujo tendencijas. Ne vienas veislyno „Dognik Bulls“ šuo yra apkandžiojęs savo šeimininkus ar jų vaikus.
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Kas geriau: pitbulterjeras ar malinua, pitbulterjero ir malinua palyginimas