Kui ohtlikud on Ameerika pitbullterjerid?


Tõeline kogemus Ameerika pitbullterjerite kenneli omanikult aastast 2011.
Peamised punktid, miks Ameerika pitbullterjereid peetakse ohtlikeks. Väidetavalt ründavad nad sageli inimesi. Väidetavalt ei saa nad lastega peredes elada. Samuti pole nad teiste koertega sõbrad.
Ja nüüd üksikasjalikult koos näidetega iga punkti kohta. Pitbullterjerite rünnakust inimestele. Algselt aretati tõug võitluseks. See tähendab, et pitbullid võitlesid pitbullidega. Ja agressioon inimese suhtes (igasugune agressiooni ilming) oli tapmine. Sest kui koerad kaklesid, pidid nad olema ilma kaelarihmadeta. Ja inimene pidi suutma neid vajadusel üksteisest eemale tõmmata. Koerad, kes kakluse elevuses suutsid oma tähelepanu inimesele pöörata, olid juba praagitud. See tähendab, et kogu Ameerika pitbullterjeri tõu ajalugu on üles ehitatud inimeste vastu suunatud agressiooni keelule. Hetkel on minu kennelis 10 erinevat vereliini Ameerika pitbullterjerit. Ühelgi neist koertest ei tuleks isegi pähe mind rünnata või minuga tülli minna. Nendest koertest on mul kolm isast. Nad kohtlevad võõraid tänaval väga hästi. Vajadusel saab pitbulli, nagu iga koera, treenida valvama. Kuid loomupäraselt pole neil kaitsvaid omadusi. Erinevalt sellistest koeratõugudest nagu dobermannid, saksa lambakoerad, malinois, rottweilerid. Need koerad olid aretatud võimega sattuda inimestega konflikti. Nende geneetiline programm sisaldab tööfunktsioone. Ja töö nende jaoks on turvalisus. Algselt tähendab see konflikti võimalust inimesega. Seetõttu hammustavad need koeratõud inimesi ega tunne ebamugavust. Lõppude lõpuks on see neil veres.
Minu uurimuse järgi ei vastanud tõele kõik teadaolevad juhtumid, kus “pitbull inimest hammustas”. Kuna tegemist polnud puhtatõuliste Ameerika pitbullterjeritega. Ehk siis täieliku ja usaldusväärse sugupuuga (ADBA või UKC) koerad. Muidugi olen kuulnud Ameerika pitbullide halva (madala kvaliteediga) aretamise juhtudest. Kus nad kasvatasid kahte halva vaimse tervisega pitbulli. Sellised koerad võivad anda ootamatuid reaktsioone mis tahes tegevusele. Seetõttu on nii oluline osta Ameerika Pitbullterjeri kutsikas mainekast kennelist. Näiteks meie pitbullide kennelis “DOGNIK BULLS”.
Edasi. Viisin läbi uuringu, et hinnata, kui levinud on pitbullterjerid Euroopas. See tähendab, kui palju on neid rohkem või vähem kui inimesi hammustavaid labradore, dobermanne, rotveilereid ja lambakoeri. Statistika: pitbullid on lubatud Soomes, Lätis, Eestis, Ukrainas, Valgevenes, Venemaal, Rootsis, Tšehhis, Iirimaal, Itaalias, Sloveenias. Pitbullterjerid võivad elada, kuid omanike lisalubadega (st arvestage riigile lisaraha maksmisel ja ka tsiviilkindlustuse tasumisel): Šveitsis, Hispaanias, Leedus. Pitbullid on täielikult keelatud Prantsusmaal (kuigi tegelikkuses on neid palju, isegi puhtatõulisi), Suurbritannias (tegelikkuses ostavad britid iga kuu Ida-Euroopa riikidest palju pitbulle), Horvaatias ja Saksamaal. See tähendab, et pooltes Euroopa riikides on pitbullterjerite koera omamine kas keeld või piirangud. Niisiis, milline võiks olla tegelik statistika? Mitte ühtegi. Keelatud rottweilerid, dobermannid ja saksa lambakoerad hammustavad inimesi. Kuid kuna neil on tõu järgi sellele õigus, on erinevate riikide ametiasutused passiivsed. Nad otsustasid 40 aastat tagasi, et keelavad pitbullterjerid kõikjal. Nii nad seda teevad. Kuigi see on tõeliselt puhtatõuliste pitbullterjerite suhtes täiesti ebaõiglane.
Ameerika pitbullterjerite ja laste elust. Tegelikult saavad pitbullid lastega suurepäraselt hakkama. Täpselt nagu iga teinegi koeratõug. Pidage meeles, et pitbull on lihtsalt aktiivne koer, energiline, kes armastab pikki jalutuskäike ja oma perekonda. See pole koletis, kes sünnib ja tahab mööduval lapsel kõhtu närida. Pitbull, nagu iga teinegi koer, tahab armastust, tähelepanu, maitsvat ja tervislikku toitu.
Meie ameerika pitbullterjerid kennelist DOGNIK BULLS elavad meie tütrega hästi. Ta on 1-aastane. Samuti käivad nad iga päev meie naabrite lastega jalutamas. Ja ühtede naabrite jaoks on neid lapsi 6 ja teistele naabritele kaks. Kas arvate, et keegi lubaks lastel suhelda hulga ameerika pitbullterjeritega, kui nad oleksid ebaadekvaatsed? Siin on tõeline elu pitbullidega. Nad ei ole ohtlikud, kui nad on sündinud headest vanematest ja neid on kasvatanud vaimselt terved inimesed.
Ma räägin teile väga kurva loo. Kord ostis üks mees Eestist minult kutsika. Peres kasvab kolm last. Kutsikas elas nende juures täpselt kaks nädalat. Siis helistas ja ütles, et kardab, et aasta pärast hammustab pitbull kõik lapsed.
Mina kui hea kasvataja ütlesin talle, et too kutsikas tagasi. Selle kahe nädala jooksul saatis selle mehe naine fotosid kutsikast koos lastega ja kõik oli korras.
See kloun toob mulle koera. Ja kutsikas lihtsalt surub maasse. On ilmne, et teda peksti. Miks saab võita väikest kutsikat 4 kuu vanuselt? Absoluutselt ebapiisav ostja. Taastasin selle pitbulli psüühikat mitu korda

ainult kuud. Ta kartis, kui tema kõrval käsi tõsteti. See tähendab, et see mees peksis teda kogu selle aja, mil ta nendega koos elas. Milleks? Mis ajendas üle 100 kg kaaluvat meest kutsikat lööma? Kutsika psüühikat on väga lihtne murda. Isegi kui tegu on hästikasvatatud pitbullterjeriga. Kutsikad neelavad oma keskkonnast kõike.
Kui kutsika tagasi võtsime (naabrid lastega olid kaasas), läksime naabrite juurde kebabi praadima. Kutsikas oli meiega super, suhtles lastega ja ei näidanud absoluutselt mingit agressiivsust. Ma lihtsalt kartsin.
Lõpuks jätsime selle kutsika oma kennelisse. Ta meeldis mulle väga. Kuu aega pärast selle meile tagastamist oleme osalenud juba kahel näitusel. Eksperdid märkisid kirjelduses, et kutsikas on pinges ja vajab rohkem inimestega kontakti. Aga mul polnud tuju seletada, et just seda kontakti inimestega näituselt otsime. Minuga väikese pitbulli jaoks aega veetes. Oma usu tagastamine inimestele. Veel kuu aega hiljem, omades tohutuid kogemusi, taastasin tema psüühika peaaegu täielikult. Ja jälle külastasime kahte näitust. Seekord kiitsid kõik asjatundjad imelist väikest pitbulli.
Sel hetkel on sellest loost möödas aasta. Sellest kutsikast sai ilus Ameerika pitbullterjer. Ta on sõber koerte, inimeste, lastega. Talle meeldib joosta jooksulindil, jalutada metsas ja külastada näitusi. Ta lakub meie tütart ja magab kõhuga. Ta on täiesti õnnelik ja lõdvestunud.
Nii et ma ütlen teile seda. Inimesed muudavad koerad ohtlikuks. Head Ameerika pitbullterjerid ise ei ole ohtlikud. Nad on sõbralikud ja rõõmsameelsed. Nad armastavad elu ja naudivad iga minutit sellest.
Ameerika pitbullterjerid võivad elada koos teiste koertega. Peate valima õiged aretusliinid. Meie pitbullid elavad ja on omavahel sõbrad.
Kui soovite tõesti saada Ameerika pitbullterjeri kutsikat. Kuid teil on kahtlusi, kas pitbullid on ohtlikud. Kirjuta meile pitbullide kennelis “DOGNIK BULLS”. Arutame teie konkreetse olukorra läbi ja otsustame, kas teil on tõesti vaja sellist aktiivset koera nagu pitbull.
Omalt poolt garanteerin, et kõik Ameerika pitbullterjerid Dognik Bulls on stabiilse psüühikaga ega ole ohtlikud.
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Kõik meie kennelis olevad pitbullterjerite kutsikad on ussirohud, vaktsineeritud, Euroopa veterinaarpassiga, ADBA tõutunnistusega, registreeritud mikrokiibiga, lepinguga. Pitbullterjeri kutsika Dognik Bulls hind: 2000-2500 eurot (2200-2700 dollarit). Meie Ameerika pitbullterjerid elavad 26 riigis üle maailma. Meie lasteaed on tuntud ja usaldusväärne juba aastaid.
Hetkel on kennelis müügis üks pitbullterjeri kutsikas. Samuti ootame kolme erineva vanema kutsikate sündi:

Pitbull hammustas inimest, müüa pitbullterjeri kutsikas, kui ohtlikud on Ameerika pitbullterjerid