Kuidas adopteerida Hispaaniast pärit pitbullterjer. Reaalsus


Olete otsustanud adopteerida pitbullterjeri. Olete kuulnud, et Hispaanias on adopteerimiseks palju Ameerika pitbullterjereid.
Olen Euroopas põhimõtteliselt tihedalt seotud nii hispaania pitbullterjerite kui ka puhtatõuliste Ameerika pitbullterjeritega. Seetõttu räägin teile kõik plussid ja miinused Hispaaniast pärit pitbullterjeri adopteerimisel.
Esimene asi, mida peate mõistma. Tõupuhtad pitbullterjerid (tõuraamatuga) satuvad Euroopas üldiselt varjupaikadesse väga harva. Jah, nad võivad sinna sattuda ka halva omaniku tõttu, kuid seda juhtub harva. See tähendab, et Hispaanias pakutakse teile adopteerimiseks koera, kes näeb välja nagu pitbull. Kuid tema ema või isa võib olla mis tahes muud tõugu koer ja tema vanaema võib olla segane. Seetõttu ei saa te ennustada, et selline koer käitub nagu tõeline Ameerika pitbullterjer. See tähendab, et see on aktiivsus, põnevus, armastus inimeste ja laste vastu. Teine oluline punkt. Just Hispaanias kehtivad lemmikloomade aretamise kohta väga tõsised seadused. Need on koerte pidamise erinõuded ja eeskirjad, eraettevõtete (autonomo) avamine maksude maksmiseks, Hispaania valitsuselt koerte aretamiseks loa saamine. Litsentsi saamine on väga raske. Seetõttu pole Hispaanias Ameerika pitbullterjerite kasvatajaid praktiliselt olemas. Ma tean ainult kahte kogu suures Hispaanias.
Järgmiseks, kui leiate endale meeldiva koera, peate täitma avalduse. Ankeet sisaldab küsimusi teie pere, elukoha (maja või korteri) kohta, kas teil on teisi loomi ja kas teil on lapsi. Kõige sagedamini keeldutakse just selles etapis inimestelt Hispaaniast pärit pitbulli adopteerimist. Neid antakse vastumeelselt lastega peredele (kuna need koerad pole tegelikult pitbullid, vaid tundmatu psüühikaga mestiisid). Samuti ei taha nad anda inimestele, kellel pole pitbullide või Staffordshire’i terjeritega kogemusi.
Järgmiseks on üheks oluliseks punktiks isiklik külastus. Kui olete Hispaanias, võite tulla varjupaika ja kohtuda pitbullterjeriga. Kui elate teises riigis, pole see võimalik. Nad kas keelduvad sinust või nõuavad, et sa tuleksid nendega kohtuma. See on väga asjakohane punkt, see on tõesti vajalik. Arvutage, kui palju maksab lendamine Hispaaniasse ja tagasi.
Järgmisena peate maksma näiteks «varjupaigast lahkumise hüvitist». See on mitusada eurot. Nende hulka kuuluvad varjupaigatööd, mikrokiibistamine ja pitbullterjerite vaktsineerimine.
Kui varjupaik ei asu kesklinnades nagu Madrid, Barcelona jne, siis maksate ka transpordi eest suurlinna. Ja varjupaikadel pole Hispaania rangete seaduste järgi õigust seal viibida. Need võivad asuda ainult inimeste hoonetest kaugemal asuvates piirkondades, kus on suured piirangud. Seega maksad kogu selle transpordi eest paarsada eurot rohkem. Muide, Hispaania seaduste järgi peab isegi koerte transport varjupaigast olema eriline. See ei saa olla ainult ühegi vabatahtliku isiklik auto. Kuigi siin paljud ei järgi seda seaduse punkti.
Hispaania taimestiku ja loomastikuga tuttavana pean teid hoiatama. Peaaegu kõik Hispaania varjupaikades olevad koerad (ja Ameerika pitbullterjerid ja muud tõud) kannatavad leishmaniaasi all. See haigus edastatakse koertele sääsehammustuste kaudu. Ta on ravimatu. Saate säilitada keha ainult remissiooni seisundis. Kuid mitu korda aastas esineb ägenemisi. Ravi on väga kallis. Olge selleks valmis. See haigus on levinud Hispaanias, Itaalias ja Prantsusmaa osades.
Pidage meeles, et pitbullterjer ei satu alati varjupaika ja teda ei adopteerita kohe. Mõnikord elavad koerad seal kuus kuud, aasta, kaks aastat. Nad kohanevad eluga varjupaigas ja neil on peres raske. Ja see on raske ka potentsiaalsetele omanikele. Koeral on oma harjumused. Näiteks ulgumine kell 2 öösel. Kannata eraldumisärevuse ja nii edasi.
Peate mõistma, et kui soovite adopteerida Hispaaniast pärit pitbullterjerit, ei ole see lihtne. Ja väga kallis. Tegelikult päästad sa koera elu. Kuid tegelikult pole ta pitbullterjer.
Inimesena toetan sind ja aitan võtta ühendust õigete varjupaikadega Hispaanias. Kuid kui te pole kõigiks nendeks raskusteks valmis, ostke lihtsalt Ameerika Pitbullterjeri kutsikas. Päris, sugupuuga. Kasvata teda lapsepõlvest saati endale sobivaks ja ela õnnelikult.
Minu pitbullterjerite kennelist “Dognik Bulls” saab osta kutsika. Võtke minuga ühendust, et arutada kõiki üksikasju. Tarnime koeri kõikjal Euroopas, Ameerikas, Brasiilias ja Kanadas.
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls


Kuidas adopteerida pitbullterjerit Hispaaniast, pitbullterjerit Hispaaniast adopteerimiseks, pitbullterjerit Hispaania varjupaigast