Kuidas tutvustada vastsündinud last ja koera


Tere, minu nimi on Veronika Voitovska. Olen asjatundlik koertespetsialist, arst, koerte näituste ja spordivõistluste kohtunik, zoopsühholoog ja suure Euroopa tõsiste koeratõugude Dognik Bulls (Ameerika pitbullterjerid ja Ameerika kiusajad) kenneli omanik. Mul isiklikult on 10 pitbulli ja 5 Ameerika kiusajat. Ja ka laps, naabrite ja tuttavate lapsed, kes pidevalt mängivad ja meie koertega kokku puutuvad.
Aitan pidevalt tutvustada erinevat tõugu koeri vastsündinud beebidele. Ma ütlen teile ka, kuidas seda teha.
Peate mõistma, et iga koer võib kahjustada vastsündinud last, kes kaalub 2–4 kg, lihtsalt kogemata talle peale astudes. Seetõttu peate koeraga töötama, isegi kui ta pole agressiivne, kuid väga lahke. Ja hakka tööle enne sünnitust. Siis pole sul aega ega energiat. Ja võib-olla soovid, olete pärast sünnitust väsinud. Tean peresid, kus nad lihtsalt oma koerad ära andsid. Kuid see ei ole lahendus tänapäevase adekvaatse inimese jaoks.
Koer on elusolend ja tunneb lapse vastu huvi. Seetõttu peate juba enne lapse sündi koeraga põhipunktid välja mõtlema. Oluline on õpetada oma koerale enesekontrolli (istuge, lamage ja lõdvestage käsu peale). Ja ka käskude “ei” ja “fu” keelamine. Seda läheb sul kõige rohkem vaja, eeldusel, et koer ei ole esialgu inimeste ja võõraste suhtes agressiivne.
Peate otsustama, kui palju kontakti koer vastsündinud lapsega peab. Kas lasete koera voodile, lasete tal lapse kõrvale lamada? Laske lapsel lakkuda (ärge imestage, pooled lastega peredest teevad seda).
Soovitan oma koerale ussirohtu teha umbes 2 kuud enne lapse sündi. Kui näete väljaheites usse, peaksite 2 nädala pärast uuesti andma anthelmintikumi. Andke oma koerale ka täielik vereanalüüs ja vere biokeemia, et teada saada, et ta on terve. Teil pole vaja üllatusi, kui teie koer haigestub ja teie ja teie kahenädalane beebi lähete veterinaarkliinikusse. Mina isiklikult käisin, aga mul on palju koeri, ka vanu. Aga kui sul on üks või kaks koera, siis on lihtsam. Parem on eelnevalt veenduda, et nad on täiesti terved ja sünnitusmajas viibides või vahetult pärast sünnitust ei tule üllatusi.
Tehke kindlaks, kes peres jätkab koeraga jalutamist ja annab talle harjutusi. Koer ei tohiks end ootamatult ebavajalikuna tunda.
Rangelt, järjekindlalt ja regulaarselt lubage või keelake koeral teha seda, mida ta lapsega teeb. Näiteks kui ta nuusutab mõnuga beebi kontsi ja nägu, siis on kõik korras. Kiida teda. Aga kui ta hakkab rõõmust ümber lapse jooksma ja kõike, mis tema teel on, hävitama, siis tuleb teda rahustada. Ja keelata selline käitumine. Kui näete oma koeral agressiooni või närvisüsteemi liigset ülestimulatsiooni märke, siis keelate sellise käitumise. Ja ärge hoidke temaga last. See on tähtis.
Üldiselt on iga probleemne juhtum, kui koer kohtub vastsündinud lapsega, individuaalne. Kui vajad nõu, võta minuga ühendust:
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultatsioonid on tasulised.

Koera tutvustamine vastsündinud lapsele, koer ja vastsündinud laps, koer, kes näitab agressiivsust vastsündinud lapse suhtes