Kupírování uší a ocasu pro pitbuly
Dnes mnoho majitelů pitbullů stále provádí kupírování uší pitbulům. I když je to v zemích EU zákonem zakázáno, pokud se kupírování uší neprovádí ze zdravotních důvodů. Například kvůli poranění ucha nebo omrzlinám na špičkách uší.
Ocasy pitbulla nejsou vůbec kupírované. Nikdy nebyl zařazen do standardu plemene. Můžete si promluvit s chovatelem vašeho štěněte pitbulla o tom, zda lze uši kupírovat. Ale ocasy pitbulla nejsou kupírované, to je jasné.
Předpokládá se, že kupírované uši budou méně trpět při psích zápasech. Že se snáze léčí, pokud je zánět středního ucha a jiné „pohádky“. To není pravda. Rozdíl mezi kupírovanýma ušima pitbula a nekupírovanýma ušima pitbula je pouze v samotném kupírování. V současné době je to pouze přání majitele.
V naší chovatelské stanici amerických pitbulteriérů Dognik Bulls můžeme pomoci s kupírováním uší pro vaše budoucí štěně. Ale my to nepodporujeme. Naši osobní pitbulové jsou odstaveni. Pokud si od nás chcete koupit štěně pitbulla a požádat o kupírování (tedy jít proti zákonu), musíme mít pádné důvody, proč takovému rozhodnutí věřit. Cena kupírování uší pitbulla je třetinová oproti ceně štěněte.
Pokud chcete kupírovaného pitbulla od Dognik Bulls, počítejte s průměrnou cenou štěněte 1500 eur a minimálně 500 eur za kupírování.
Příklady kupírovaných uší pitbulla od Dognik Bulls:


Kupte si štěně pitbulla a diskutujte o kupírování uší pitbula:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls