Kust osta tervet pitbulli kutsikat?


Vastused küsimusele: «Kust osta tervet Ameerika Pitbullterjeri kutsikat.» Ma ütlen teile peamised punktid, millele peate tervisliku pitbullterjeri kutsika ostmisel tähelepanu pöörama.
Minu nimi on Veronika Voitovska, olen olnud Ameerika pitbullterjerite kasvataja üle 10 aasta. Mul on ametlikult registreeritud tervete Ameerika pitbullterjerite kennel “Dognik Bulls”. Registreerimine ADBA-s.
Peamised punktid, mida peate teadma enne Ameerika pitbullterjeri kutsika ostmist Euroopas, Ameerikas, Brasiilias, Kanadas ja postsovetlikes riikides. Ükskõik kus. Need reeglid kehtivad kõikidele riikidele ja kõikidele pitbullterjeritele.
Kui sageli võib emane Ameerika pitbullterjer poegida? Koer peaks poegima mitte rohkem kui kord aastas. Mitte rohkem kui 5-6 korda kogu elu jooksul. Palju oleneb koerast. Meie kennelis on koerad, kes kogu aretustegevuse jooksul poegisid 2 korda. Erandina on lubatud, et koer sünnitab järjest kaks pesakonda kutsikaid ja puhkab seejärel ligikaudu kaks aastat.
Igal kutsikal peab olema Euroopa veterinaarpass. Mitte riigi sisepass, mida on lihtne osta igast lemmikloomapoest ja võltsitud. Euroopa Komisjoni poolt heaks kiidetud ametlik veterinaarpass. See võimaldab koeral kogu elu jooksul piiranguteta reisida ning tal pole probleeme piiride ja tolliga.
Kutsikas peab olema vaktsineeritud ja loomaarsti allkirjaga. Ei ole nii, et mõni kasvataja ostis kuskilt kodust vaktsiinid, ladus need kuhugi, rikkus ära ja siis vaktsineeris kutsikad. Nimelt tavaline vaktsineerimine veterinaarkliinikus. Mul oli juhtum. Inimesed ostsid minult kutsika. Siis taheti teist, aga meie lasteaia hinnad tol hetkel neile ei sobinud. Nad ostsid lähedalt «odavamalt». Kutsikal ei olnud ametlikku mikrokiipi, tavaline tunnustatud organisatsiooni sugupuu. Ja kutsikas ei olnud korralikult vaktsineeritud. Selle tulemusena see kutsikas lihtsalt suri 6 kuu vanuselt. Salvestatud? Kas olete haige koera omamisest rõõmu leidnud? Pitbullterjerit ostes arvame, et ta elab meie juures 10-15 aastat. Ja nad pole valmis teda 6 kuuselt matma. Valik «Salvesta» siin ei tööta. Euroopa Liidus keskmiselt maksab esimene vaktsiin + Euroopa pass + mikrokiip 80-120 eurot (2024. aastaks). Teine kompleksvaktsiin + marutaudivastane vaktsineerimine + kliiniline läbivaatus enne uude koju minekut maksab orienteeruvalt 60-100 eurot (olenevalt riigist ja kliiniku hindadest võib olla kallim).
Vanemate eksamid. Ameerika pitbullterjeritel on tõugu geneetilised haigused. Neid saab vältida vanemaid testides. See maksab 200-300 eurot lapsevanema kohta. Hind sõltub laborist, neid on üle Euroopa mitu. Edasi maksab näiteks südameuuring Euroopas 180–600 eurot. Oleneb riigist. Nõukogude-järgsetes riikides on see odavam ja maksab hea loomaarsti-kardioloogi käest umbes 100 eurot.
Igal Ameerika pitbullterjeril peab olema ADBA sugupuu. Kui ADBA sugupuud pole, siis üritatakse sulle müüa ükskõik mida, ükskõik keda, aga mitte tõupuhtat Ameerika pitbullterjerit.
Seetõttu ei saa 500-1000 euro eest kuidagi tervet Ameerika pitbullterjeri kutsikat osta. See ei kata isegi kutsikate kasvatamise kulusid. Ma ei maini enam vanemate näitusi, nende sugupuude kvaliteeti, vereliinide haruldust. Ja kui vanemad toodi ülemere tuntud lasteaedadest, siis tavalise terve pitbulli kutsika hind algab 2000 eurost.
Kahjuks läheb täistekst liiga pikaks. Seega, kui soovid tõesti osta tervet Ameerika pitbullterjeri kutsikat, siis kirjuta meie kennelile. Nõustan teid kõikides küsimustes ja aitan valida unistuste kutsika.
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Hetkel on lasteaias müügil terved ADBA ameerika pitbullterjeri kutsikad. Mitmest pesitsevast paarist. Kohaletoimetamine kõikjal maailmas. Täielik dokumentaalne tugi + kenneli abi kogu koera elu jooksul.

Kust osta tervet pitbulli kutsikat, terveid Ameerika pitbullterjereid, osta pitbulli kutsikad, ADBA Ameerika pitbullterjeri kutsikad