Pitbulių veislė: charakteris ir apžvalgos

Pitbulių veislė: charakteris ir apžvalgos
Kokios asociacijos jums kelia žodį „pitbulis“? Jėga, ištvermė, kovotojas, agresija, galia, gynyba, smaugimas. Tai yra asociacijos daugeliui žmonių, kurie nėra susipažinę su amerikiečių pitbulterjerų veisle. Dažnas posakis „pitbulis šuo iš aksomo ir plieno“ apibūdina veislę labai talpiai.

Papasakosiu apie tikrąsias amerikiečių pitbulterjerų veislės savybes. Mano vardas Veronika Voitovska, esu Amerikos pitbulterjerų veislyno Dognik Bulls vadovė.

Pitbulis yra atsidavęs ir ištikimas savo šeimininkui. Pitbulis myli visą savo „pulką“ be išimties. Pitbulis aktyvus ir ištvermingas, kelių valandų pasivaikščiojimas jį pamalonins, o grįžęs namo užmigs. Galbūt jis bandys miegoti po tavo antklode. Tai priklauso nuo to, kaip pakeliate savo pitbulį ir ką leidžiate jam daryti. Pitbulis gali turėti sunkią arba lengvą zooagresiją. Svarstant pirkti pitbulį, reikia atkreipti dėmesį į šį faktą. Pasikalbėkite su savo būsimo šuniuko augintojais, kokie agresyvūs yra jo tėvai, seneliai, kokios pitbulių veisimo linijos yra už jo. Tai lengviau sužinoti paėmus šuniuką ne iš rankų, o gerai žinomame veislyne. Pavyzdžiui, mes žinome ir kalbame apie visus savo šunis, apie jų dovanojamus vaikus, apie jų anūkus. Ir dar apie senelius (jie irgi pas mus gyvena), net apie prosenelius ir prosenelius. Pitbulterjero šeimos medžio žinojimas yra svarbus žingsnis renkantis šuniuką. Perkate šunį daugeliui gyvenimo metų, jau turite vaikų arba gimsite ateityje, galbūt turite katę ir turite būti tikri dėl perkamo pitbulio psichikos. Jei ieškote kur įsigyti amerikiečių pitbulterjero šuniuką, pažiūrėkite į mūsų veislyno puslapį šuniukų skiltyje.

Pitbuliai yra viena iš sveikiausių veislių. Jie neturi brachicefalinių problemų kaip buldogai, jie neturi širdies problemų, kaip dobermanai, jie neturi sąnarių problemų, tokių kaip canne corso ir pan. Veislei atlikti keli genetiniai tyrimai, kurie padės išvengti nepageidaujamų palikuonių ligų. Atsakingi veisėjai šiems tyrimams dovanoja kraują ar žando epitelį specialioms laboratorijoms ir žino, ar jų šunys sveiki, šių ligų nešiotojai ar serga. Nuo to jie atbaido vėlesnio veisimo metu. Visi amerikiečių pitbulterjero dognik bulių šunys yra tiriami dėl genetinių ligų. Veisiame tik sveikus šunis.

Apibūdinant pitbulių veislę, verta paminėti žaidimą – tai noras eiti iki galo, kad ir kiek tai kainuotų. Ryškaus žaidimo šunys yra stiprūs kovotojai, puikūs žaidėjai, nepralenkiami gynėjai. Taip, yra pitbulių be žaidimo, tai prasto veisimo pasekmė.

Ar tiesa, kad pitbuliai turi „smaugą“? Pitbulterjerų nasrų tvirtumą žiniasklaida kiek perdeda, tačiau jie turi galingą sąkandį ir gerą sukibimą.

Pateiksiu Dognik Bulls šuniukų pirkėjų atsiliepimų apie pitbulių veislę pavyzdį:

— Mūsų Ru puikiai sutaria su vaikais ir katinu, vidutiniškai aktyvus namuose ir gatvėje. Labai patogus šuo, kuris nebijo vaikščioti vakarais.

– Ačiū už mūsų pitbulį Malką. Jis yra bebaimis, aiškiai pažįsta savininkus ir neleis mums įžeisti. Labai aktyvus, namuose jis kovoja su dulkių siurbliu ir mūsų kojinėmis.

– Šiva yra nežemiškas šuo, ji skiriasi nuo visų mūsų ankstesnių šunų, tarsi būtų kilusi iš kitos planetos. Užfiksuoja nuotaiką, žaidžia kada norime ir turi aiškų nervų sistemos balansą – be perdėtos agresijos.

Jei turite klausimų apie veislę arba galvojate įsigyti pitbulo šuniuką, susisiekite su amerikiečių pitbulterjeru Dognik Bulls:
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram — dognikbulls