Pitbull plusy a mínusy

Pitbull plusy a mínusy

Výhody plemena Americký pitbulteriér:

1. Jedná sa o stredne veľkého psa, a preto nemá problémy s kĺbovými ochoreniami mnohých veľkých plemien (napr. dysplázia bedrových a lakťových kĺbov nie je bežná u plemena americký pitbulteriér).

2. Krátke vlasy si nevyžadujú dodatočnú starostlivosť – úpravu, zastrihávanie, teda dodatočné časové a finančné náklady. Okúpal sa, vyčesal kefou a pes ako svalnatá socha.

3. Pitbully sú psy s vysokou inteligenciou. Školenie je pre nich jednoduché, nové informácie uchopia a spracujú naozaj za pochodu.

4. Pitbulli sa radi hrajú. S vami, s deťmi. Môžu to byť hry s loptou alebo akoukoľvek hračkou, alebo to môže byť len dobehnutie a zabehnutie pretekov. Pitbull teriér je ten druh psa, ktorý „varí na všetko“.

5. Pitbully nie sú alergické, a preto môžu bez problémov jesť priemyselné krmivo alebo prírodné krmivo. Väčšina miniatúrnych plemien, bieli psi majú veľa potravinových alergií a to je na celý život psa, dlhých 10-15 rokov. Chcete takú bolesť pre seba pre obrovskú vrstvu života? Radšej si zaobstarajte pitbulla so všetkými jeho plusmi a žite šťastne až do smrti.

6. Genetika je u pitbulla veľmi dôležitá. Preto kúpa šteniatka pitbulla v spoľahlivej škôlke je už zárukou mnohých pozitívnych stránok – zdravie, primeraná psychika, rodokmeňové správanie.

7. Výhodou dobrého pitbulla je, že poslúcha všetkých členov rodiny rovnako. To platí najmä pre učenlivé sučky pitbulteriéra.

Nevýhody plemena Americký pitbulteriér:

1. Hlavnou nevýhodou plemena pitbull je, že žijú len 10-15 rokov, a nie celý náš život, a to v konečnom dôsledku láme srdcia majiteľov.

2. Pitbully majú zooagresiu a nie vždy samce vychádzajú so samcami a niekedy nie všetky samice dokážu žiť s iným psom. A nezáleží na tom, či má druhý pes poslušný charakter alebo bojovný. Je veľmi závislý od chovných línií amerických pitbulteriérov. Ak si nie ste istí, že šteniatko amerického pitbulteriéra, ktoré ste si vybrali, bude znášať vašu rodinu, mačku a dieťa, je lepšie kontaktovať profesionálnu škôlku, kde vám šteniatko podľa vašich požiadaviek vyberú od známych a osvedčených rodičov potomkov. O kúpe pitbulla v chovateľskej stanici Dognik Bulls mi môžete napísať alebo zavolať. Nech ste kdekoľvek, môžete prísť a stretnúť sa s našimi dospelými psami a šteniatkami. Alebo Vám pomôžeme vybrať šteniatko na základe našich skúseností z našich krytí. Naše pitbuly sme už poslali do 20 krajín sveta mnohokrát, preto pre nás žiadna vzdialenosť nie je prekážkou, aby ste dostali ušľachtilého a spoľahlivého 100% pitbulla čisto plemenných línií. Ceny za čistokrvného pitbulla v našej chovnej stanici sa pohybujú od 1000 eur do 2200 eur.

Kontaktuj nás:

Instagram — dognikbulls

E-mail: dognikb@gmail.com