Pitbull pro a proti

Výhody plemene Americký pitbulteriér:

1. Jedná se o středně velkého psa, a proto nemá problémy s onemocněním kloubů mnoha velkých plemen (např. dysplazie kyčlí a loktů není u plemene americký pitbulteriér běžná).

2. Krátké vlasy nevyžadují další péči — úpravu, zastřihování, to znamená další časové a finanční náklady. Vykoupal se, vyčesal kartáčem a pes jako svalnatá socha.

3. Pitbulové jsou psi s vysokou inteligencí. Školení je pro ně snadné, nové informace uchopí a zpracují opravdu za pochodu.

4. Pitbulové si rádi hrají. S vámi, s dětmi. Mohou to být hry s míčem nebo jakoukoli hračkou, nebo to může být jen dohánění a běhání závodu. Pitbulteriér je ten typ psa, který se „uvaří pro všechno“.

5. Pitbulové nejsou alergičtí, a proto mohou bez problémů přijímat průmyslové krmivo nebo přírodní krmivo. Většina miniaturních plemen, bílí psi má spoustu potravinových alergií a to je na celý život psa, dlouhých 10-15 let. Chcete takovou bolest pro sebe pro obrovskou vrstvu života? Raději si pořiďte pitbulla se všemi jeho plusy a žijte šťastně až do smrti.

6. Genetika je u pitbulla velmi důležitá. Nákup štěněte pitbulla ve spolehlivé školce je proto již zárukou mnoha pozitivních stránek — zdraví, přiměřená psychika, rodokmenové chování.

7. Výhodou dobrého pitbulla je, že poslouchá všechny členy rodiny stejně. To platí zejména pro učenlivé feny pitbulteriéra.

Nevýhody plemene americký pitbulteriér:

1. Hlavní nevýhodou plemene pitbull je, že se dožívá pouze 10-15 let, a ne celý náš život, a to v konečném důsledku láme srdce majitelům.

2. Pitbulli mají zooagresi a ne vždy samci vycházejí se samci a někdy ne všechny samice mohou žít s jiným psem. A nezáleží na tom, jestli má druhý pes poslušnou povahu nebo bojovnou. Je velmi závislý na chovných liniích amerických pitbulteriérů. Pokud si nejste jisti, že vámi vybrané štěně Amerického pitbulteriéra bude s vaší rodinou, kočkou a dítětem snášet, je lepší kontaktovat odbornou školku, kde vám štěně vyberou podle vašich požadavků od známých a osvědčené rodiče potomků. O koupi pitbula v chovatelské stanici Dognik Bulls mi můžete napsat nebo zavolat. Ať jste kdekoli, můžete přijít a potkat naše dospělé psy a štěňata. Nebo Vám pomůžeme vybrat štěně na základě našich zkušeností z našich krytí. Naše pitbuly jsme již mnohokrát poslali do 20 zemí světa, proto pro nás žádná vzdálenost není překážkou, abyste získali prvotřídního a spolehlivého 100% pitbulla čistě plemenných linií. Ceny za čistokrevného pitbulla v naší chovatelské stanici se pohybují od 1000 eur do 2200 eur.

Kontaktujte nás:

Instagram — dognikbulls

E-mail: dognikb@gmail.com