Pitbull tõug: iseloom ja ülevaated

Pitbull tõug: iseloom ja ülevaated
Millised assotsiatsioonid on teil sõnaga «pitbull»? Tugevus, vastupidavus, võitleja, agressioon, jõud, kaitse, kägistamine. Need on assotsiatsioonid enamiku inimeste meelest, kes pole Ameerika pitbullterjeri tõuga tuttavad. Sage väljend «sametist ja terasest pitbullkoer» iseloomustab tõugu väga mahukalt.

Ma räägin teile Ameerika pitbullterjeri tõu tegelikest omadustest. Minu nimi on Veronika Voitovska ja ma olen Ameerika pitbullterjerite kenneli Dognik Bulls juht.

Pitbull on oma peremehele pühendunud ja truu. Pitbull armastab eranditult kogu oma «karja». Pitbull on aktiivne ja vastupidav, mitmetunnine jalutuskäik teeb talle heameelt ja koju naastes magab. Võib-olla proovib ta teie teki all magada. See sõltub sellest, kuidas sa oma pitbulli tõstad ja mida sa tal teha lubad. Pitbull võib olla raske või kerge zooagressioon. Pitbulli ostmist kaaludes peate sellele asjaolule tähelepanu pöörama. Rääkige oma tulevase kutsika kasvatajatega, kui zooagressiivsed on tema vanemad, vanavanemad, millised pitbullide aretusliinid on tema taga. Seda on lihtsam teada saada, kui võtate kutsika mitte käest, vaid tuntud kennelis. Näiteks teame ja räägime kõigist oma koertest, nende kingitud lastest, lastelastest. Ja ka vanavanematest (elavad ka meie juures), isegi vanavanaemadest ja vanavanaisadest. Pitbullterjeri sugupuu tundmine on kutsika valimisel oluline samm. Ostate koera paljudeks eluaastateks, teil on juba lapsed või sünnite tulevikus, võib-olla on teil kass ja peate olema kindel ostetud pitbulli psüühikas. Kui otsite, kust osta ameerika pitbullterjeri kutsikat, vaadake meie kenneli lehekülge kutsikate rubriigis.

Pitbullid on üks tervislikumaid tõuge. Neil ei ole brahütsefaalseid probleeme nagu buldogidel, neil pole südameprobleeme nagu dobermannidel, neil pole liigeseprobleeme nagu canne corso jne. Tõul on mitmeid geneetilisi teste, mis aitavad vältida soovimatute haiguste esinemist järglastel. Vastutavad kasvatajad loovutavad verd või põseepiteeli nende testide jaoks spetsiaalsetesse laboritesse ja teavad, kas nende koerad on terved, nende haiguste kandjad või haiged. Sellest nad tõrjutakse järgnevas aretuses. Kõiki Ameerika pitbullterjeri Dognik Bullsi koeri testitakse geneetiliste haiguste suhtes. Kasvatame ainult terveid koeri.

Pitbulli tõugu iseloomustades tasub mainida mängu — see on soov minna lõpuni, ükskõik mis see ka ei maksaks. Selge mänguga koerad on tugevad võitlejad, suurepärased mängijad, ületamatud kaitsjad. Jah, on ka ilma mänguta pitbulle, see on kehva aretuse tagajärg.

Kas vastab tõele, et pitbullidel on «kägistus»? Pitbullterjerite lõugade tugevus on meedia poolt mõnevõrra liialdatud, kuid neil on võimas hammustus ja hea haare.

Toon teile näite Dognik Bullsi kutsikate ostjate arvustustest pitbulli tõu kohta:

— Meie Ru saab hästi läbi laste ja kassiga, keskmiselt aktiivne kodus ja tänaval. Väga mugav koer, kes ei karda õhtuti jalutada.

— Tänan teid meie pitbull Malki eest. Ta on kartmatu, tunneb selgelt omanikke ja ei lase meid solvata. Väga aktiivne, kodus vaevleb tolmuimeja ja meie sokkidega.

— Šiva on ebamaine koer, ta erineb kõigist meie varasematest koertest, nagu oleks ta pärit teiselt planeedilt. Püüab tuju, mängib siis, kui me seda tahame ja omab selget närvisüsteemi tasakaalu – ilma liigse agressiivsuseta.

Kui teil on tõu kohta küsimusi või kaalute pitbulli kutsika ostmist, võtke ühendust Ameerika pitbullterjeriga Dognik Bulls:
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram- dognikbulls