Plemeno pitbull: charakter a recenze
Jaké asociace máte se slovem «pitbull»? Síla, vytrvalost, bojovník, agrese, síla, obrana, sevření. To jsou asociace v myslích většiny lidí, kteří nejsou obeznámeni s plemenem americký pitbulteriér. Častý výraz «pitbull pes vyrobený ze sametu a oceli» charakterizuje plemeno velmi prostorně.

Povím vám o skutečných vlastnostech plemene americký pitbulteriér. Jmenuji se Veronika Voitovska a jsem vedoucí chovatelské stanice amerických pitbulteriérů Dognik Bulls.

Pitbul je oddaný a věrný svému pánovi. Pitbul miluje celé své «hejno» bez výjimky. Pitbul je aktivní a otužilý, potěší ho několikahodinová procházka a po návratu domů bude spát. Možná se pokusí spát pod tvou přikrývkou. Záleží na tom, jak svého pitbula vychováte a co mu dovolíte. Pitbul může mít těžkou nebo mírnou zooagresi. Při zvažování koupě pitbulla je třeba věnovat pozornost tomuto faktu. Promluvte si s chovateli vašeho budoucího štěněte, jak zooagresivní jsou jeho rodiče, prarodiče, jaké linie chovných pitbulů za ním stojí. Snáze to zjistíte, když si štěně vezmete ne z rukou, ale ve známé chovatelské stanici. Například víme a mluvíme o všech našich psech, o dětech, které dávají, o jejich vnoučatech. A také o prarodičích (taky u nás bydlí), dokonce i o prababičkách a pradědech. Znalost rodokmenu vašeho pitbulteriéra je důležitým krokem při výběru štěněte. Pořizujete si psa na mnoho let života, už máte děti nebo se vám v budoucnu narodí, možná máte kočku a potřebujete mít jistotu psychiky pitbula, kterého si pořídíte. Pokud hledáte, kde koupit štěně amerického pitbulteriéra, podívejte se na stránku naší chovatelské stanice v sekci štěňata.

Pitbull je jedno z nejzdravějších plemen. Nemají problémy s brachycefalií jako buldoci, nemají problémy se srdcem jako dobrmani, nemají problémy s klouby jako canne corso atp. V chovu je několik genetických testů, které pomohou zabránit výskytu nežádoucích onemocnění u potomků. Zodpovědní chovatelé darují krev nebo bukální epitel na tyto testy do speciálních laboratoří a vědí, zda jsou jejich psi zdraví, přenašeči těchto nemocí nebo nemocní. Z toho jsou v následném chovu odpuzováni. Všichni psi amerického pitbulteriéra Dognik Bulls jsou testováni na genetická onemocnění. Chováme pouze zdravé psy.

Charakterizující plemeno pitbull, stojí za zmínku hra — to je touha jít až do konce, ať to stojí, co to stojí. Psi s výraznou hrou jsou silní bojovníci, výborní hráči, nepřekonatelní obránci. Ano, jsou pitbulové bez zvěře, to je důsledek špatného chovu.

Je pravda, že pitbulové mají „škrtidlo“? Síla čelistí pitbull teriérů je v médiích poněkud zveličená, ale mají silný skus a dobrý úchop.

Dám vám příklad recenzí o plemeni pitbull od kupujících štěňat Dognik Bulls:

— Naše Ru vychází dobře s dětmi a kočkou, středně aktivní doma i na ulici. Velmi pohodlný pes, který se nebojí večerní procházky.

— Děkuji za našeho pitbulla Malka. Je nebojácný, majitele jasně zná a nenechá nás urazit. Velmi aktivní, doma bojuje s vysavačem a našimi ponožkami.

— Shiva je nadpozemský pes, je jiná než všichni naši předchozí psi, jako by přišla z jiné planety. Zachycuje náladu, hraje si, kdy se nám zachce a má jasnou rovnováhu nervového systému – bez nadměrné agresivity.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně plemene nebo přemýšlíte o koupi štěněte pitbulla, kontaktujte Amerického pitbulteriéra Dognik Bulls:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram — dognikbulls