Plemeno pitbull: charakter a recenzie

Plemeno pitbull: charakter a recenzie
Aké asociácie máte so slovom «pitbull»? Sila, vytrvalosť, bojovník, agresivita, sila, obrana, škrtenie. Toto sú asociácie v mysliach väčšiny ľudí, ktorí nie sú oboznámení s plemenom Americký pitbulteriér. Častý výraz «pitbull pes vyrobený zo zamatu a ocele» charakterizuje plemeno veľmi priestranne.

Poviem vám o skutočných vlastnostiach plemena Americký pitbulteriér. Volám sa Veronika Voitovska a som vedúcou chovateľskej stanice amerických pitbulteriérov Dognik Bulls.

Pitbul je oddaný a verný svojmu pánovi. Pitbul miluje celé svoje „stádo“ bez výnimky. Pitbul je aktívny a otužilý, poteší ho niekoľkohodinová prechádzka a po návrate domov bude spať. Možno sa pokúsi spať pod vašou pokrývkou. Záleží na tom, ako svojho pitbulla vychováte a čo mu dovolíte. Pitbul môže mať ťažkú ​​alebo miernu zooagresiu. Pri zvažovaní kúpy pitbulla si treba dať pozor na tento fakt. Porozprávajte sa s chovateľmi vášho budúceho šteniatka, akí zoo-agresívni sú jeho rodičia, starí rodičia, aké línie chovných pitbulov sú za ním. Ľahšie to zistíte, keď si šteňa zoberiete nie z rúk, ale v známej chovateľskej stanici. Napríklad vieme a hovoríme o všetkých našich psoch, o deťoch, ktoré dávajú, o ich vnúčatách. A tiež o starých rodičoch (tiež bývajú s nami), dokonca aj o prababkách a pradedoch. Poznanie rodokmeňa vášho pitbulteriéra je dôležitým krokom pri výbere šteniatka. Kupujete si psa na dlhé roky života, už máte deti alebo sa vám v budúcnosti narodí, možno máte mačku a potrebujete si byť istí psychikou kupovaného pitbulla. Ak hľadáte, kde kúpiť šteniatko amerického pitbulteriéra, pozrite si stránku našej chovateľskej stanice v sekcii šteniatka.

Pitbull je jedným z najzdravších plemien. Nemajú brachycefalické problémy ako buldogy, nemajú problémy so srdcom ako dobermani, nemajú problémy s kĺbmi ako canne corso atď. V chove existuje niekoľko genetických testov, ktoré pomôžu vyhnúť sa výskytu nežiaducich chorôb u potomkov. Zodpovední chovatelia darujú krv alebo bukálny epitel na tieto testy do špeciálnych laboratórií a vedia, či sú ich psy zdravé, prenášače týchto chorôb alebo choré. Z toho sú v následnom chove odpudzované. Všetci psi amerického pitbulteriéra Dognik Bulls sú testovaní na genetické choroby. Chováme len zdravých psov.

Charakterizujúc plemeno pitbull, stojí za zmienku o hre — to je túžba ísť až do konca, bez ohľadu na to, čo to stojí. Psy s výraznou hrou sú silní bojovníci, výborní hráči, neprekonateľní obrancovia. Áno, sú pitbuly bez zveri, je to dôsledok zlého chovu.

Je pravda, že pitbully majú «škrtenie»? Sila čeľustí pitbull teriérov je v médiách trochu zveličená, ale majú silný zhryz a dobrú priľnavosť.

Dám vám príklad recenzií o plemene pitbull od kupujúcich šteniatok Dognik Bulls:

— Náš Ru vychádza dobre s deťmi a mačkou, mierne aktívny doma aj na ulici. Veľmi pohodlný psík, ktorý sa nebojí večerných prechádzok.

— Ďakujeme za nášho pitbulla Malka. Je nebojácny, jednoznačne pozná majiteľov a nenechá nás uraziť. Veľmi aktívny, doma bojuje s vysávačom a našimi ponožkami.

— Shiva je nadpozemský pes, je iná ako všetky naše predchádzajúce psy, akoby prišla z inej planéty. Zachytáva náladu, hrá kedy chceme a má jasnú rovnováhu nervového systému – bez nadmernej agresivity.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa plemena alebo uvažujete o kúpe šteniatka pitbulla, kontaktujte americký pitbulteriér Dognik Bulls:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram — dognikbulls