Plusy i minusy Pitbulla

Plusy i minusy Pitbulla

Zalety rasy American Pit Bull Terrier:

1. Jest to pies średniej wielkości i dlatego nie ma problemów z chorobami stawów wielu dużych ras (np. dysplazja stawów biodrowych i łokciowych nie jest powszechna w rasie American Pit Bull Terrier).

2. Krótkie włosy nie wymagają dodatkowej pielęgnacji – pielęgnacji, strzyżenia, czyli dodatkowego czasu i kosztów finansowych. Kąpał się, czesał szczotką i psem jak umięśniony posąg.

3. Pitbulle to psy o wysokiej inteligencji. Szkolenie jest dla nich łatwe, naprawdę chwytają i przetwarzają nowe informacje w locie.

4. Pitbulle uwielbiają się bawić. Z tobą, z dziećmi. Mogą to być gry z piłką lub dowolną zabawką, albo po prostu nadrabianie zaległości i bieganie w wyścigu. Pit bull terrier to pies, który „gotuje się na wszystko”.

5. Pitbulle nie są alergikami, dlatego mogą bez problemu spożywać paszę przemysłową lub naturalną żywność. Większość ras miniaturowych, białych psów ma dużo alergii pokarmowych i to na całe życie psa, długie 10-15 lat. Chcesz dla siebie takiego bólu za ogromną warstwę życia? Lepiej zdobądź pitbulla ze wszystkimi jego zaletami i żyj długo i szczęśliwie.

6. Genetyka jest bardzo ważna u pitbulla. Dlatego zakup szczeniaka pitbulla w niezawodnym żłobku to już gwarancja wielu pozytywnych aspektów — zdrowia, odpowiedniej psychiki, zachowania rodowodowego.

7. Zaletą dobrego pitbulla jest to, że w równym stopniu słucha wszystkich członków rodziny. Dotyczy to szczególnie potulnych suk pitbulteriera.

Wady rasy American Pit Bull Terrier:

1. Główną wadą rasy pitbulla jest to, że żyją tylko 10-15 lat, a nie całe nasze życie, co ostatecznie łamie serca właścicieli.

2. Pit bulle mają zooagresję i nie zawsze samce dogadują się z samcami, a czasami nie wszystkie samice mogą żyć z jakimkolwiek innym psem. I nie ma znaczenia, czy drugi pies ma charakter potulny, czy walczący. Jest bardzo zależny od linii hodowlanych American Pit Bull Terrier. Jeśli nie masz pewności, że wybrany przez Ciebie szczeniak American Pit Bull Terrier dogaduje się z Twoją rodziną, kotem i dzieckiem, lepiej skontaktować się z profesjonalnym żłobkiem, gdzie dobierze szczeniaka zgodnie z Twoimi prośbami od znanych i sprawdzeni rodzice potomstwa. Możesz do mnie napisać lub zadzwonić w celu omówienia zakupu pitbulla w hodowli Dognik Bulls. Gdziekolwiek jesteś, możesz przyjść i poznać nasze dorosłe psy i szczenięta. Lub pomożemy Ci wybrać szczeniaka na podstawie naszego doświadczenia z naszych skojarzeń. Nasze pitbulle wysyłaliśmy już wielokrotnie do 20 krajów świata, dlatego żadna odległość nie jest dla nas przeszkodą, aby otrzymać klasycznego i niezawodnego 100% pit bulla z czystych linii hodowlanych. Ceny za rasowego pitbulla w naszej hodowli wahają się od 1000 do 2200 euro.

Skontaktuj się z nami:

Instagram- dognikbulls

E-mail: dognikb@gmail.com