Пологи у собаки на 69 день вагітності


Ваш собака вже довго носить щенят? Ви думаєте: «Може вже активно турбуватися?». Мене звуть Veronika Voitovska. Я лікар, експерт-кінолог, зоопсихолог, суддя спортивних змагань для собак, суддя на виставках собак. Я поділюся з вами моїм особистим досвідом пологів у собаки на 69-й день вагітності.
Запам’ятайте головне: якщо ваш собака народжує вперше і з моменту першої в’язки пройшло 65 днів — вже треба починати активно діяти. Краще навіть моніторити весь стан собаки, починаючи з 63 днів. Не звертайте увагу на статті, де написано «овуляція могла бути пізніше», «запліднення могло статися на тиждень пізніше ніж в’язка» (це нісенітниця і справді не правда). Завжди рахуємо від першого дня першої в’язки. Навіть якщо заключну в’язку ви зробили через 5-6 днів.
У 63 дні цуценята досить великі (якщо запліднення сталося відразу, а не через 5 днів від терміну останньої в’язки, але найчастіше це не так). Якщо цуценят усередині собаки багато, є ризик, що вони почнуть здавлювати один одного. Якось я так втратила 5 цуценят. Вагітність у собаки була перша, вона не виявляла жодних ознак початку родової діяльності (не було цвітіння, сутичок, частого дихання). Я просто інтуїтивно запідозрила недобре і поїхала до ветеринарної клініки. Там зробили УЗД і побачили, що серцебиття щенят критично знижено. Екстрене кесарів розтин собаці. У результаті 8 цуценят. Всі стиснули один одного, бо були дуже великої ваги. Кожне щеня важило 500-550 грам. Порода-американський буллі у типі «стандарт». Ми зуміли розтерти і відкачати лише трьох. На решту п’яти у нас просто не вистачило рук. Розтирали та відкачували дві години без зупинки. Використовували всі відомі методи реанімації. Підсумок історії — собака переносила цуценят. На наступні пологи ми вже знали про особливості цього собаки. Знову ніякої родової діяльності, але на 63-й день ми поїхали на кесарів розтин. У результаті народили 8 здорових, міцних та великих цуценят.
На цей раз мій собака був вагітний 68 днів. Це її остання в’язка, їй 7 років. Порода-американський пітбультер’єр. Я розуміла, що треба бути дуже обережною. Зазвичай вона народжувала на 63-65 дні від першої в’язки. Живіт виглядав дуже великим і я запідозрювала що-небудь щенят дуже багато і матка переростята. Тому вона не віддає команди рецепторам матки на скорочення та пологи не починаються. Це дуже небезпечна ситуація для новачків, вони про це не знають. Або другий варіант, який також часто буває при переношеній вагітності у собак. Це варіант, коли щенят всього два чи три. І вагітні собаки ходять 68, 69, 70 днів вагітності. У літературі та на форумах описані ці випадки. Я була готова до цього. Щодня я тричі вимірювала температуру тіла собаки, слухала серцебиття щенят фонедоскопом. І зрозуміла, що вранці на 69 день вагітності ми повинні зробити кесарів розтин.
Ми поїхали на кесарів розтин уранці на 69 день вагітності собаки. Величезний живіт виявився багатоводдям. З матки вилилося дуже багато рідини. Прозорою, не зеленою. І народилося три цуценята. Так що статистика підтвердила-при тривалій вагітності з 68,69,70 днів-часто в животі у собаки два або три цуценята.
Якщо вам потрібна консультація щодо термінів вагітності, типу розродження, щодо ведення вагітності і так далі. Пишіть на мої контакти:
Електронна пошта:dognikb@gmail.com
Інстаграм: dognikbulls
Консультації платні. З повагою, Veronika Voitovska

Пологи у собаки на 69 день вагітності, пологи у собаки на 68 день вагітності, пологи у собаки на 70 день вагітності