Pracujący amerykański PitBull Terrier
Lub pracujące hodowane pitbull terriery.
Co to znaczy? Są to amerykańskie Pit Bull Terriery, których rodowód składa się z pracujących przodków w najbliższych rodowodzie plemionach. Jeśli sam pit bull nie jest jednocześnie pracownikiem (to znaczy nie był w meczach, tak zwanych walkach amerykańskich pitbulterierów), to jest to pracujący pit bull hodowlany. Jeśli pracujący pit bull hodowlany brał udział w bitwach, to on sam jest pracującym pitbullem.
We współczesnym świecie, kiedy mówimy „pracujący pit bull”, mamy na myśli nie tylko walki, ale także standardy sportowe dla pitbulli, trening ochronny i tak dalej. Ale historycznie, match pitbulteriery biorące udział w bitwach nazywane są robotnikami.
W naszej hodowli amerykańskich pitbulterierów Dognik Bulls wszystkie psy w taki czy inny sposób mają przodków z hodowli użytkowej. Niektórzy są w kolejnych plemionach genealogii, niektórzy w odległych.
Z głównych linii hodowlanych pitbulli użytkowych mamy: Jumbo (Jugosławia), DDWW (Ukraina), Red Alert (Ameryka/Rosja).
Na przykład nasz Dognik Bulls Anksunamun został sprowadzony z Bułgarii i jest jedynym przedstawicielem czystych linii Jumbo w kraju.


Nasz Dognik Bulls Indiana został sprowadzony z Dagestanu, jest nosicielem czystej krwi pitbulli z linii hodowlanej Red Alert.


Nasz Dognik Bulls African Passion, przywieziony z Moskwy, łączy w sobie dwie linie pracujących hodowlanych pitbulli — Red Alert i DDWW.


Jeśli chcesz kupić pracującego szczeniaka rasy American Pit Bull Terrier napisz do nas:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram — dognikbulls (pracujące amerykańskie pitbulteriery)