Rasa pitbulla: charakter i recenzje

Rasa pitbulla: charakter i recenzje
Jakie masz skojarzenia ze słowem „pit bull”? Siła, wytrzymałość, wojownik, agresja, moc, obrona, uścisk. Są to skojarzenia w głowach większości ludzi, którzy nie znają rasy American Pit Bull Terrier. Częste określenie „pies pitbulla z aksamitu i stali” charakteryzuje rasę bardzo pojemnie.

Opowiem o prawdziwych cechach rasy American Pit Bull Terrier. Nazywam się Veronika Voitovska i jestem szefem hodowli amerykańskich pitbulterierów Dognik Bulls.

Pitbull jest oddany i wierny swemu panu. Pitbull kocha całe swoje „stado” bez wyjątku. Pitbull jest aktywny i wytrzymały, kilkugodzinny spacer sprawi mu przyjemność, a kiedy wróci do domu, będzie spał. Być może spróbuje spać pod twoją kołdrą. To zależy od tego, jak wychowasz swojego pitbulla i na co mu pozwolisz. Pit bull może mieć ciężką lub łagodną zooagresję. Rozważając zakup pitbulla, należy zwrócić uwagę na ten fakt. Porozmawiaj z hodowcami swojego przyszłego szczeniaka, jak zoo-agresywni są jego rodzice, dziadkowie, jakie linie hodowlane pitbulli są za nim. Łatwiej się o tym przekonać, kiedy bierzesz szczeniaka nie z rąk, ale w znanej hodowli. Na przykład znamy i rozmawiamy o wszystkich naszych psach, o dzieciach, które dają, o ich wnukach. A także o dziadkach (oni też z nami mieszkają), nawet o prababciach i pradziadkach. Znajomość drzewa genealogicznego swojego Pit Bull Terriera jest ważnym krokiem w wyborze szczeniaka. Kupujesz psa na wiele lat życia, masz już dzieci lub urodzisz się w przyszłości, może masz kota i musisz mieć pewność co do psychiki kupowanego pitbulla. Jeśli szukasz gdzie kupić szczeniaka rasy American Pit Bull Terrier, zajrzyj na stronę naszej hodowli w dziale szczenięta.

Pitbulle to jedna z najzdrowszych ras. Nie mają problemów brachycefalicznych jak buldogi, nie mają problemów z sercem jak dobermany, nie mają problemów ze stawami jak canne corso itp. Istnieje kilka testów genetycznych w rasie, które pomogą uniknąć wystąpienia niepożądanych chorób u potomstwa. Odpowiedzialni hodowcy oddają krew lub nabłonek policzka do tych badań do specjalnych laboratoriów i wiedzą, czy ich psy są zdrowe, nosiciele tych chorób czy chore. Z tego są odpychane w późniejszej hodowli. Wszystkie psy rasy American Pit Bull Terrier Dognik Bulls są przebadane pod kątem chorób genetycznych. Hodujemy wyłącznie zdrowe psy.

Charakteryzując rasę pitbulla, warto wspomnieć o grze – jest to chęć dotarcia do końca, bez względu na to, ile to kosztuje. Psy z wyraźną grą to silni wojownicy, znakomici gracze, niezrównani obrońcy. Tak, są pitbulle bez gry, to konsekwencja złej hodowli.

Czy to prawda, że ​​pitbulle mają „chwyt duszący”? Siła szczęk pitbulterierów jest nieco przesadzona przez media, ale mają one mocny zgryz i dobry chwyt.

Podam przykład recenzji na temat rasy pit bull od kupujących szczenięta Dognik Bulls:

— Nasza Ru dobrze dogaduje się z dziećmi i kotem, umiarkowanie aktywna w domu i na ulicy. Bardzo wygodny pies, który nie boi się wieczornych spacerów.

— Dziękuję za naszego pitbulla Malka. Jest nieustraszony, wyraźnie zna właścicieli i nie da się obrazić. Bardzo aktywny, w domu walczy z odkurzaczem i naszymi skarpetkami.

— Shiva jest psem nieziemskim, różni się od wszystkich naszych poprzednich psów, jakby przybyła z innej planety. Oddaje nastrój, gra kiedy chcemy i ma wyraźną równowagę układu nerwowego — bez nadmiernej agresji.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rasy lub zastanawiasz się nad kupnem szczeniaka pitbulla, skontaktuj się z American Pit Bull Terrier Dognik Bulls:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram- dognikbulls