Show-, spordi- ja matši pitbullide tervis

Veronika Voitovska with puppies
Tervis on iga koeratõu pikaealisuse võti. Ameerika pitbullterjeritel on väga hea tervis ja siin on põhjus.
Ajalooliselt on Ameerika pitbullterjerid jagatud kahte tüüpi: esimene tüüp on näituse- ja sportlik Ameerika pitbullterjer. Teine tüüp on tikupitbullid. See tähendab, need, kellega nad tegelevad ebaseadusliku pitbullide võitlusega. Kuid mõlema jaoks on tervis oluline, muidu ei saa koer oma funktsiooni täita.
Kennelid, mis müüvad show- ja sport-pitbulle, on väga terviseteadlikud. Tervise aluseks on ennetus. Seetõttu läbivad kõik Ameerika pitbullterjerid geneetilise tõu testid. Igal koeratõul on geenid, mis kannavad konkreetsele koeratõule spetsiifilisi haigusi. Ameerika pitbullterjeritel on need testid väikeaju ataksia, 2. tüüpi võrkkesta atroofia ja hüperurikosuuria tuvastamiseks. Meie pitbullide kennelis “Dognik Bulls” testitakse kõiki koeri nende haiguste puudumise suhtes. See tähendab, et meie koerte kutsikad ei põe kunagi neid haigusi.
Igal aastal vajab iga pitbull uuringuid, et tuvastada varjatud või arenevaid patoloogiaid. Kõige elementaarsem, mida saab uurida: üksikasjalikud üldised ja biokeemilised vereanalüüsid. Sellise uuringu hind on ligikaudu 100 eurot. Ja see on ka teie koera meelerahu hind. Meie Ameerika pitbullterjerite kennelis “Dognik Bulls” läbivad kõik emased emased uuringud, et olla kindlad, et nad on terved ja võivad tiineks jääda. Lõppude lõpuks sünnitab terveid järglasi ainult terve koer, kes kõnnib palju ja sööb hästi.
Samuti soovitame pitbullidele kord aastas teha südame ehhokardiograafia.
Üldiselt hoolitsevad nad näituse- ja spordikoolides pitbullide tervise eest hästi. Lõppude lõpuks käivad need koerad näitustel ja spordivõistlustel, kus nad saavad tõsist stressi.
Mis puutub nn tööaretuse pitbullidesse. Tihti ei testi keegi (peaaegu mitte keegi) neid tõugeeniliste haiguste puudumise suhtes. Kuid kuna nad osalevad matšides (st ebaseaduslikes koerte võitluses), treenitakse neid intensiivselt. Jõu- ja vastupidavustreeningud, spetsiaalsed sporditreeningu meetodid, spetsiaalne toitumine ja nii edasi. Kestab ju matš 20 minutist mitme tunnini, vahel isegi 3 tunnini. Iga ellujäänud koer taastatakse. Ja sageli läheb ta siis tikkude juurde tagasi. Seetõttu on kõik pärast seda ellu jäänud koerad 100% suurepärase tervisega koerad.
Meie ameerika pitbullterjerite kennel “Dognik Bulls” on igasuguse pitbulli või mõne muu tõuga seotud ebaseadusliku tegevuse vastu. Selles artiklis kirjeldan ainult praegust olukorda pitbullide tervisega, võttes arvesse kõiki Ameerika pitbullterjerite aretamise aspekte.
Meie puukoolis on aretuse põhisuunaks sport. Ja ka lihtsalt aktiivsed, hea psüühikaga pitbullid peredele. Sellised näevad lahedad välja terved Ameerika sportlastest aretatud pitbullterjerid. Kõik need koerad kuuluvad meie pitbullide kennelisse “Dognik Bulls”:
best online dog trainerBest dog handlerAmerican pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel AmericanAmerican pitbull terrier kennel
Kui soovid osta pitbulli kutsikat (näitus/sport/perekond), siis kirjuta meile:
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Kutsika hind on keskmiselt 2000 eurot. Oleneb igast konkreetsest kutsikast, tema vanematest, sugupuust.
Meie pitbullid elavad 25 riigis üle maailma. Tarnime pitbulli kutsikaid kogu Euroopa Liidus, SRÜ riikides, Ameerikas ja Kanadas.
Lugupidamisega Ameerika pitbullterjerite kenneli direktor.

Show-, spordi- ja matši pitbullide tervis