Šou, sporto ir rungtynių pitbulių sveikata

Veronika Voitovska with puppies
Sveikata yra raktas į bet kokios veislės šunų ilgaamžiškumą. Amerikiečių pitbulterjerai turi labai gerą sveikatą ir štai kodėl.
Istoriškai amerikiečių pitbulterjerai skirstomi į du tipus: pirmasis tipas yra šou ir sportinis amerikiečių pitbulterjeras. Antrasis tipas – degtukų pitbuliai. Tai yra tie, su kuriais jie dalyvauja nelegaliose pitbulių kautynėse. Tačiau abiem svarbi sveikata, kitaip šuo neatliks savo funkcijos.
Veislynai, parduodantys šou ir sportinius pitbulius, labai rūpinasi savo sveikata. Sveikatos pagrindas yra prevencija. Todėl visiems amerikiečių pitbulterjerams atliekami genetiniai veislės tyrimai. Kiekviena šunų veislė turi genus, pernešančius tam tikrai šunų veislei būdingas ligas. Amerikiečių pitbulterjerams tai yra smegenėlių ataksijos, 2 tipo tinklainės atrofijos ir hiperurikozurijos tyrimai. Mūsų pitbulių veislyne «Dognik Bulls» visi šunys yra tikrinami ar neserga šių ligų. Tai reiškia, kad mūsų šunų šuniukai niekada nesirgs šiomis ligomis.
Kiekvienais metais kiekvienam pitbuliui reikia atlikti tyrimus, siekiant nustatyti paslėptas ar besivystančias patologijas. Pats elementariausias dalykas, kurį galima ištirti: išsamūs bendrieji ir biocheminiai kraujo tyrimai. Tokio tyrimo kaina – maždaug 100 eurų. Ir tai taip pat yra jūsų šuns ramybės kaina. Mūsų amerikiečių pitbulterjerų veislyne „Dognik Bulls“ visos kalės atlieka šiuos tyrimus, kad įsitikintų, jog jos yra sveikos ir gali pastoti. Juk tik sveikas šuo, kuris daug vaikšto ir gerai maitinasi, susilauks sveikų palikuonių.
Taip pat rekomenduojame pitbuliams kartą per metus atlikti širdies echokardiografiją.
Apskritai parodų ir sporto darželiuose jie gerai rūpinasi pitbulių sveikata. Juk šie šunys lanko parodas, sporto varžybas, kur patiria rimtą stresą.
Kalbant apie vadinamojo „darbinio veisimo“ pitbulius. Dažnai niekas (praktiškai niekas) jų netikrina, ar nėra veislės genetinių ligų. Bet kadangi jie dalyvauja rungtynėse (tai yra nelegaliose šunų kautynėse), jie intensyviai treniruojami. Jėgos ir ištvermės lavinimas, specialūs sporto treniruočių metodai, speciali mityba ir pan. Juk rungtynės trunka nuo 20 minučių iki kelių valandų, kartais net 3 valandas. Kiekvienas gyvas šuo atkuriamas. Ir dažnai jis grįžta į rungtynes. Todėl visi šunys, kurie išgyveno po to, yra 100% puikios sveikatos šunys.
Mūsų amerikietiškų pitbulterjerų veislynas „Dognik Bulls“ pasisako prieš bet kokią nelegalią veiklą, susijusią su pitbulių ar bet kurios kitos veislės veisle. Šiame straipsnyje aprašysiu tik dabartinę pitbulių sveikatos situaciją, atsižvelgdamas į visus Amerikos pitbulterjerų auginimo aspektus.
Mūsų medelyne pagrindinė veisimo kryptis – sportas. Taip pat tiesiog aktyvūs, geros nuotaikos pitbuliai šeimoms. Taip šauniai atrodo sveiki amerikiečių sportiniai pitbulterjerai. Visi šie šunys priklauso mūsų pitbulių veislynui „Dognik Bulls“:
best online dog trainerAmerican pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel AmericanAmerican pitbull terrier kennel
Jei norite įsigyti pitbulo šuniuką (parodos/sporto/šeimos kompanionas), parašykite mums:
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Šuniuko kaina vidutiniškai 2000 eurų. Priklauso nuo kiekvieno konkretaus šuniuko, jo tėvų, kilmės.
Mūsų pitbuliai gyvena 25 pasaulio šalyse. Pitbull šuniukus pristatome visoje Europos Sąjungoje, NVS šalyse, Amerikoje ir Kanadoje.
Pagarbiai, Amerikos pitbulterjerų veislyno direktorius.

Šou, sporto ir rungtynių pitbulių sveikata