Štěně nebo pes ničí věci. Jak se s tím vypořádat?


Dobrý den, jmenuji se Veronika Voitovská. Jsem lékař, zkušený psovod a psycholog zvířat. Je také majitelkou chovatelské stanice vážných psích plemen „DOGNIK BULLS“ (američtí pitbulteriéři a američtí bullies). V kynologii se věnuji dvě desetiletí. Mám 15 svých osobních psů. 10 pitbulteriérů a 5 amerických tyranů. Stejně tak vlastní chov psů a štěňat. Každý den radím mnoha majitelům psů. Díky svým zkušenostem pomůžu i vám.
Máte štěně jakéhokoli plemene (pitbulteriér, ovčák, shih-tzu, pudl, labrador atd.) a je rozpustilé a ničí věci? Tohle je fajn. Pomohu Vám lépe porozumět Vašemu psovi a zbavit se problémů s domácím vandalismem.
Časté důvody, proč štěňata a psi doma kazí věci, žvýkají stěny a kradou ponožky:
1. Štěně nebo psi nejsou intelektuálně zatíženi. To znamená, že pro mozek je málo práce. To lze napravit přidáním správné mentální výzvy.
2. Štěně nebo pes nemá v nervovém systému rovnováhu mezi excitací a inhibicí. Jednoduše řečeno, pes se po aktivitě nedokáže včas zastavit.
3. Štěně nebo pes neví, jak ovládat své emoce za přítomnosti podnětů. Dráždí jiní psi, kočky, ohňostroje a petardy, příprava na procházku, známí i neznámí lidé a další.
4. Pes se také může jednoduše nudit. A začne se sama bavit. Hraje si se vším, co vidí. Ostatně pamatujeme, že pro malé štěně je jakákoliv věc hračka. A když si štěně hraje s míčem, vy, majitel, nemáte o tuto hru zájem. A když si pes vezme ponožku a běží s ní, běžíte za ní. V hlavě psa vzniká řetězec spojení: hraji si s ponožkou — majitel se mnou komunikuje — je to zábava — musím to dělat častěji.
5. Některá štěňata a psi také vážně poškozují nábytek, pohovky, stěny a židle. A někteří dokonce polykají kousky pěnové gumy z pohovky, čímž způsobují žaludeční onemocnění (ucpání žaludku nebo střev a mimořádné veterinární operace).
6. Také se pes nebo štěně může bát, že zůstane sám, a tak kazí věci v bytě nebo domě. Například když je od dětství nesprávně naučen zůstat sám. Nebo bylo štěně/pes postiženo stěhováním nebo změnou majitele.
Jak vyřešit problém, když štěně nebo dospělý pes všechno žvýká a ničí byt? Přihlaste se ke mně na konzultaci. Pomohu vám pochopit důvod, proč váš pes žvýká všechny věci v bytě. I tento problém vám pomohu vyřešit.
Pojďme diskutovat o tom, jak se vypořádat se špatným chováním doma a na ulici.
Vstup:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Cena 30minutové konzultace = 50 eur. Konzultace mohu vést v ruštině, angličtině, ukrajinštině, španělštině.

Štěně všechno žvýká jak se s tím vypořádat, pes ničí věci jak se s tím vypořádat, štěně sežere sedačku jak se s tím vypořádat, štěně jí stěny jak to zastavit, konzultace o výchově štěněte, štěně věci kazí jak se s tím vypořádat