Šteniatko alebo pes ničí veci. Ako sa s tým vysporiadať?


Dobrý deň, volám sa Veronika Voitovská. Som lekár, odborný psovod a psychológ zvierat. Je tiež majiteľkou chovateľskej stanice serióznych plemien psov DOGNIK BULLS (americké pitbulteriéry a americké bully). Kynológii sa venujem dve desaťročia. Mám 15 vlastných psov. 10 pitbull teriérov a 5 amerických tyranov. Rovnako ako vlastný chov psov a šteniatok. Každý deň radím mnohým majiteľom psov. Vďaka svojim skúsenostiam pomôžem aj vám.
Máte šteniatko akéhokoľvek plemena (pitbulteriér, ovčiak, shi-tzu, pudel, labrador atď.) a je nezbedné a ničí veci? Toto je fajn. Pomôžem Vám lepšie porozumieť Vášmu psíkovi a zbaviť sa problémov s domácim vandalizmom.
Časté dôvody, prečo šteniatka a psy kazia veci doma, žuvajú steny a kradnú ponožky:
1. Šteniatko alebo psy nie sú intelektuálne zaťažení. To znamená, že pre mozog je málo práce. To sa dá napraviť pridaním správnej mentálnej výzvy.
2. Šteniatko alebo pes nemá v nervovom systéme rovnováhu medzi excitáciou a inhibíciou. Jednoducho povedané, pes sa po aktivite nedokáže včas zastaviť.
3. Šteniatko alebo pes nevie v prítomnosti podnetov ovládať svoje emócie. Dráždivé sú iné psy, mačky, ohňostroje a petardy, chystanie sa na prechádzku, známi aj neznámi ľudia a pod.
4. Pes sa tiež môže jednoducho nudiť. A začne sa zabávať. Hrá so všetkým, čo vidí. Veď si pamätáme, že pre malé šteniatko je akákoľvek vec hračkou. A keď sa šteňa hrá s loptou, vás, majiteľa, táto hra nezaujíma. A keď pes vezme ponožku a beží s ňou, bežíte za ňou. V hlave psa vzniká reťazec spojení: hrám sa s ponožkou — majiteľ so mnou komunikuje — je to zábava — musím to robiť častejšie.
5. Niektoré šteniatka a psy tiež vážne poškodzujú nábytok, pohovky, steny a stoličky. Niektorí dokonca prehĺtajú kúsky penovej gumy z pohovky, čím spôsobujú žalúdočné choroby (upchatie žalúdka alebo čriev a núdzové veterinárne operácie).
6. Tiež sa pes alebo šteniatko môže báť, že zostane sám, a tak kazí veci v byte či dome. Napríklad, ak je od detstva nesprávne naučené zostať sám. Alebo šteniatko/pes postihlo sťahovanie alebo zmena majiteľa.
Ako vyriešiť problém, keď šteniatko alebo dospelý pes všetko prežúva a ničí byt? Prihláste sa na konzultáciu u mňa. Pomôžem vám pochopiť dôvod, prečo váš pes žuje všetky veci v byte. Pomôžem vám vyriešiť aj tento problém.
Poďme diskutovať o tom, ako sa vysporiadať so zlým správaním doma a na ulici.
Vstup:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Cena 30 minút konzultácie = 50 eur. Môžem viesť konzultácie v ruštine, angličtine, ukrajinčine, španielčine.

Šteniatko žuje všetko, ako s tým, pes ničí veci, ako s tým, šteňa zje sedačku, ako sa s tým vysporiadať, šteňa žerie steny, ako to zastaviť, konzultácie o výchove šteniatka, šteňa veci kazí, ako sa s tým vysporiadať